dziecko pływające w basenie

Czy z niemowlakiem można chodzić na basen?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Od kilkunastu lat wciąż rośnie w Polsce popularność szkół pływania dla niemowląt. Na basenach pojawiają się już kilkumiesięczne smyki. Czy chodzenie z maleństwem na basen to dobry pomysł? Czy rzeczywiście tego rodzaju aktywność fizyczna służy już tak malutkiemu szkrabowi? Jeśli i ty masz takie dylematy, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Postaramy się rozwiać twoje wątpliwości.
spacer z dzieckiem

Dlaczego warto chodzić na spacery z dzieckiem?

Rozwój Niemowlaka
Gdy za oknem szaro, mokro i zimno, nie zawsze mamy ochotę wyjść z dzieckiem na dwór. O wiele chętniej posiedzielibyśmy w domu, włączając wcześniej naszej latorośli jej ulubioną bajkę lub czytając jej książeczkę. Nie ma w tym oczywiście niczego złego, warto się jednak zmobilizować, bo codzienny spacer daje maluszkowi same korzyści. Oto najważniejsze z nich.

Jak uspokoić dziecko za pomocą jogi?

Zachowanie się Dziecka
Spokojna i cicha joga oraz ruchliwe i głośne dzieci to na pierwszy rzut oka niezbyt dobrane połączenie. Jednak skupienie wcale nie jest potrzebne, aby najmłodsi skorzystali z jej dobrodziejstw. W jodze znajdziemy wiele aktywnych pozycji, które pomogą naszym pociechom poradzić sobie ze swoimi emocjami, uwolnić nadmiar energii, poradzić sobie z frustracją czy zrelaksować się przed snem. Wprowadzenie jogi do codziennej rutyny można rozpocząć już od 18 miesiąca życia dziecka. Twoje dziecko będzie się lepiej zachowywać a ty będziesz czuć się lepiej!
Małe dziecko, jesień

Jak ubrać małe dziecko na spacer podczas jesieni?

Dziecko a Sport
Tak jak w czasie upałów, ubierając niemowlęta i małe dzieci kieruj się własnymi odczuciami. Musisz pamiętać, że niemowlęta poniżej szóstego miesiąca nie potrafią wytwarzać ciepła, dlatego potrzebują więcej ochrony niż ty. Małe dziecko reguluje temp. ciała głównie przez główkę. Poniższe wskazówki pomogą Ci zapewnić dziecku ciepło i wygodę w zimne dni na spacerze.
Zabawa na śniegu

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas zabawy na śniegu?

Bezpieczeństwo Dziecka
Podczas gdy dzieci uwielbiają zimę i wszystkie zabawy na śniegu, my dorośli musimy zadbać o to, aby te zabawy były w pełni bezpieczne. Należy pamiętać o tym, aby dzieci nie przemarzły lub nie odmroziły sobie rąk, nóg itd. Poniżej podaję kilka najważniejszych uwag, które rodzice powinni przestrzegać, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka.
nauka jazdy na rowerze

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

Dziecko a Sport
Nauka jazdy na rowerze zostaje niemal każdemu w pamięci. Niezliczone wywrotki, siniaki ale również wiele radości i śmiechu. Poniżej znajdziesz wskazówki jak bezpiecznie nauczyć dziecko jeździć na rowerze.
buty dla dziecka

Jak wybrać buty dla dziecka?

Bezpieczeństwo Dziecka
Dziecko to twój największy skarb. Cały czas myślisz o nim, troszczysz się o nie i chcesz mu zapewnić wszystko, co najlepsze. Moment, w którym dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, to chwila, którą zapamiętasz do końca życia. Gdy jednak nauczy się już chodzić, najważniejsze jest jego bezpieczeństwo. Decydując się na zakup butów dla dziecka, musisz się upewnić, że są one najlepsze z możliwych. Oto, co musisz wziąć pod uwagę, żeby wybrać dla dziecka takie buty, które zapewnią mu odpowiedni komfort chodzenia:
Dziecko w basenie

Jak nauczyć dziecko pływać?

Dziecko a Sport
Wczesne przyzwyczajenie dziecka do wody jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, a także wspaniałej zabawy. Mimo, iż dziecko nie będzie na tyle współpracować, aby nauczyć się pływać przed skończeniem drugiego lub trzeciego roku życia, to zawsze możesz pomóc swojej pociesze, aby poczuło się pewnie i komfortowo w wodzie. Oprócz tego może to być świetny powód do ćwiczeń dla Ciebie i dziecka.
Pływające dziecko

Jak oswoić dziecko z wodą?

Dziecko a Sport
Niektóre dzieci są bardzo zrażone do wody i nauka pływania spędza sen z powiek niejednej mamie czy tacie. Jeśli lubicie wyjeżdżać nad wodę w wakacje warto zadbać o wczesną adaptację dziecka do środowiska wodnego. Nie ulega wątpliwości, że dzieci, które czują się w wodzie jak rybki uczą się dużo szybciej. W przypadku dzieci, które boją się wody jest to szczególnie ważne. Poniżej znajdziecie porady, które pomogą wam oswoić malucha z wodą.