rodzina wielodzietna

Karta Dużej Rodziny - jak się o nią ubiegać?

Podróżowanie z Dzieckiem
Ten dokument uprawnia m.in. do tańszych przejazdów pociągami i komunikacją miejską, a także zniżkowych biletów do kin i teatrów. Ale to nie wszystko. Do programu ułatwiającego życie wielodzietnym rodzinom przystąpiły także inne instytucje. Dająca dostęp do wielu zniżek Karta Dużej Rodziny jest częścią programu wspierania rodzin wielodzietnych. Od 1 stycznia 2015 roku jest on realizowany na podstawie ustawy o Karcie Dużej Rodziny z 5 grudnia 2014 roku, DzU poz.1863, a nie jak do tej pory na podstawie uchwały i rozporządzenia Rady Ministrów.
dzieci na rowerach

Dziecko w ruchu drogowym - jak je przygotować?

Bezpieczeństwo Dziecka
Dziecko marzy o tym, by mogło samo pójść do szkoły lub pojechać na rowerze do kolegi? Pomóżmy mu bezpiecznie wejść w samodzielność. Fakt, że nasz kilkulatek staje się coraz bardziej samodzielny, to powód do dumy, ale i rosnący stres dla rodziców. Bo jak taka kruszyna poradzi sobie na przejściu dla pieszych? Czy zauważy rowerzystę na ścieżce? Aby oszczędzić sobie rozterek, warto od najmłodszych lat uczyć dziecko zachowań na drodze i przekonywać, że ostrożności nigdy za wiele. Jak przygotować dziecko do samodzielnego poruszania się po drodze?
wakacje z dzieckiem nad morzem

Jak przygotować się na wakacje z dzieckiem nad morzem?

Ogólne porady
Planujesz pierwsze rodzinne wakacje nad morzem? Zastanawiasz się, gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem, by urlop był miłym wspomnieniem zarówno dla ciebie, jak i dla niego? Przeczytaj poniższą poradę. Dowiesz się z niej co wziąć pod uwagę planując wakacje nad morzem i jak uprzyjemnić sobie pobyt, gdy już tam będziesz.
Pakowanie dziecka

Jak spakować się na weekend z maluchem?

Podróżowanie z Dzieckiem
Okres letni sprzyja wycieczkom szczególnie na weekend. W przypadku, kiedy nie udało nam się otrzymać wymarzonego urlopu w wybranym terminie, decydujemy się chociaż na krótką podróż na weekend nad morze, do Spa, nad jezioro czy na biwak... Wówczas zastanawiamy się, co właściwie powinniśmy wziąć, podróżując z naszym maluchem. Czasami wyniesienie pół mieszkania wydaje nam się konieczne; wszystko może się przydać i wszystko jest niezbędnie potrzebne. Nic bardziej błędnego! Wystarczy rozsądnie zaplanować rzeczy, które powinniśmy spakować. Poniżej przedstawiamy w jaki sposób możemy mądrze się spakować z dzieckiem na wypad weekendowy.
Lęk przed jazdą samochodem u dziecka

Lęk przed jazdą samochodem u dziecka - jak go pokonać?

Podróżowanie z Dzieckiem
Każdy wspólny wyjazd jest dla was nieprzyjemny i stresujący? Postaraj się cierpliwie oswoić dziecko z jazdą w samochodzie jeszcze raz! A by zmienić nastawienie malucha do wspólnej jazdy, trzeba dowiedzieć się, co mu w niej przeszkadza. Przyczyn niespokojnego zachowania może być wiele, pomożemy ci je rozpoznać. Niespokojne zachowanie malucha w samochodzie w dużej mierze zależy od jego dotychczasowych przeżyć podczas jazdy. Skoro płacze w samochodzie, to znaczy, że zaczął kojarzyć auto z czymś przykrym.
Bawiące się dzieci na plaży

Jak się spakować na plażę z dzieckiem?

Podróżowanie z Dzieckiem
Wyprawa na plażę brzmi bardzo kusząco jednak pakowanie rzeczy dla twojego dziecka może być bardzo zniechęcające. Jeśli miałaś okazję być ze swoją pociechą nad morzem czy jeziorem, z pewnością nie raz targałaś na plażę mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Poniżej znajdziesz kilka rzeczy które powinnaś wziąć na plażę następnym razem - ani więcej ani mniej.
podróż z dzieckiem

Jak spakować się na podróż z dzieckiem?

Wakacje rodzinne
Planujesz wakacje za granicą, gdzie będziesz lecieć samolotem, albo dłuższą trasę samochodem i zastanawiasz się co zabrać, aby wszystko co potrzebne było spakowane? Pomogę Ci, poniżej znajdziesz listę najpotrzebniejszych rzeczy.
Jak przetrwać podróż samolotem z dzieckiem?

Jak przetrwać podróż samolotem z dzieckiem?

Wakacje rodzinne
Jak zapewne wiesz podróżowanie z dzieckiem może być nie lada wyzwaniem. Nie jest to sprawa prosta jednak istnieje kilka sposobów aby przetrwać podróż samolotem z dzieckiem bez niepotrzebnego stresu i nerwów.
Podróżowanie samolotem z dzieckiem

Jak podróżować samolotem z dzieckiem?

Podróżowanie z Dzieckiem
Podróżowanie z małymi dziećmi może być trudne. Nawet najsłodszy, najgrzeczniejszy dwulatek będzie zachowywać się źle, w momencie kiedy jest zmęczony, zbyt pobudzony, lub kiedy się nudzi - i to wszystko wydarzy się w samolocie. Jednak przy odrobinie planowania (i dużej cierpliwości!) można uniknąć wielu zagrożeń i załamań nastroju.
Dziecko na lotnisku.

Jak nie zgubić dziecka na wakacjach?

Wakacje rodzinne
Podróżując z dzieckiem, powinniśmy szczególnie uważać na naszą pociechę. Na lotnisku, w pociągu, na plaży czy w hotelu w okresie wakacji zazwyczaj jest tłum ludzi, w którym może zginąć nasze dziecko. Co zrobić, żeby nie zgubić naszej pociechy i w jaki sposób ma się zachować dziecko, jeśli zagubi się w tłumie?