rodzina wielodzietna

Karta Dużej Rodziny - jak się o nią ubiegać?

Podróżowanie z Dzieckiem
Ten dokument uprawnia m.in. do tańszych przejazdów pociągami i komunikacją miejską, a także zniżkowych biletów do kin i teatrów. Ale to nie wszystko. Do programu ułatwiającego życie wielodzietnym rodzinom przystąpiły także inne instytucje. Dająca dostęp do wielu zniżek Karta Dużej Rodziny jest częścią programu wspierania rodzin wielodzietnych. Od 1 stycznia 2015 roku jest on realizowany na podstawie ustawy o Karcie Dużej Rodziny z 5 grudnia 2014 roku, DzU poz.1863, a nie jak do tej pory na podstawie uchwały i rozporządzenia Rady Ministrów.
dzieci na rowerach

Dziecko w ruchu drogowym - jak je przygotować?

Bezpieczeństwo Dziecka
Dziecko marzy o tym, by mogło samo pójść do szkoły lub pojechać na rowerze do kolegi? Pomóżmy mu bezpiecznie wejść w samodzielność. Fakt, że nasz kilkulatek staje się coraz bardziej samodzielny, to powód do dumy, ale i rosnący stres dla rodziców. Bo jak taka kruszyna poradzi sobie na przejściu dla pieszych? Czy zauważy rowerzystę na ścieżce? Aby oszczędzić sobie rozterek, warto od najmłodszych lat uczyć dziecko zachowań na drodze i przekonywać, że ostrożności nigdy za wiele. Jak przygotować dziecko do samodzielnego poruszania się po drodze?
Lęk przed jazdą samochodem u dziecka

Lęk przed jazdą samochodem u dziecka - jak go pokonać?

Podróżowanie z Dzieckiem
Każdy wspólny wyjazd jest dla was nieprzyjemny i stresujący? Postaraj się cierpliwie oswoić dziecko z jazdą w samochodzie jeszcze raz! A by zmienić nastawienie malucha do wspólnej jazdy, trzeba dowiedzieć się, co mu w niej przeszkadza. Przyczyn niespokojnego zachowania może być wiele, pomożemy ci je rozpoznać. Niespokojne zachowanie malucha w samochodzie w dużej mierze zależy od jego dotychczasowych przeżyć podczas jazdy. Skoro płacze w samochodzie, to znaczy, że zaczął kojarzyć auto z czymś przykrym.
Bawiące się dzieci na plaży

Jak się spakować na plażę z dzieckiem?

Podróżowanie z Dzieckiem
Wyprawa na plażę brzmi bardzo kusząco jednak pakowanie rzeczy dla twojego dziecka może być bardzo zniechęcające. Jeśli miałaś okazję być ze swoją pociechą nad morzem czy jeziorem, z pewnością nie raz targałaś na plażę mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Poniżej znajdziesz kilka rzeczy które powinnaś wziąć na plażę następnym razem - ani więcej ani mniej.
podróż z dzieckiem

Jak spakować się na podróż z dzieckiem?

Wakacje rodzinne
Planujesz wakacje za granicą, gdzie będziesz lecieć samolotem, albo dłuższą trasę samochodem i zastanawiasz się co zabrać, aby wszystko co potrzebne było spakowane? Pomogę Ci, poniżej znajdziesz listę najpotrzebniejszych rzeczy.
Jak przetrwać podróż samolotem z dzieckiem?

Jak przetrwać podróż samolotem z dzieckiem?

Wakacje rodzinne
Jak zapewne wiesz podróżowanie z dzieckiem może być nie lada wyzwaniem. Nie jest to sprawa prosta jednak istnieje kilka sposobów aby przetrwać podróż samolotem z dzieckiem bez niepotrzebnego stresu i nerwów.
oryginalny wózek :)

Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Podróżowanie z Dzieckiem
Wybranie odpowiedniego wózka dla Twojego dziecka to coś więcej, niż zdecydowanie się na firmę, kolorystykę, czy przebrnięcie przez fora internetowe w poszukiwaniu opinii innych rodziców. Zanim zakupisz wózek dziecięcy, zadaj sobie kilka pytań. Uwarunkuj swój zakup od odpowiedzi jakich udzielisz. Zastanów się:
walizki dla dzieci

Jak pomóc dziecku spakować się na kolonię?

Podróżowanie z Dzieckiem
Zawsze przychodzi ten czas kiedy trzeba pozwolić naszemu dziecku na wyjazd na kolonię. Jednym rodzicom przychodzi to łatwiej, innym trudniej, ale w końcu każdego to czeka. Trzeba sobie uświadomić też, że dziecko powinno być odpowiednio spakowane na taki wyjazd. Nie pakujmy dziecka samodzielnie, bo nie będzie tak naprawdę gdzie i co ma pochowane. Zresztą, czy nie chodzi o to, żeby nauczyć nasze dziecko samodzielności. Zamiast robić wszystko za nie, pomóżmy mu w pakowaniu.
dziecko w upalny dzień

Jak chronić dziecko przed słońcem?

Bezpieczeństwo Dziecka
Podczas wakacyjnego spędzania wolnego czasu przez nasze dzieci, wszyscy chcemy chronić swoje dzieci przed promieniowaniem słonecznym. Jeśli nie wiesz jak przygotować dziecko na przebywanie na słońcu, poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.
Co zabrać w podróż z dzieckiem

Co zabrać w podróż z dzieckiem?

Podróżowanie z Dzieckiem
Podróżowanie z dzieckiem może być bardzo uciążliwe szczególnie, kiedy jest jeszcze malutkie. Stanowi nie tylko bardzo duże wyzwanie organizacyjne dla rodziców, ale potrafi też spędzić sen z powiek. Kiedy zbliża się sezon wypoczynkowy, zastanawiamy się, w jaki sposób zabrać się za wyjazd szczególnie, jeśli jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami. Skaleczenia, biegunka, ugryzienia owadów... Sprawdź, co warto zabrać, by złagodzić przykre dolegliwości bez pomocy lekarza.