rodzina wielodzietna

Karta Dużej Rodziny - jak się o nią ubiegać?

Podróżowanie z Dzieckiem
Ten dokument uprawnia m.in. do tańszych przejazdów pociągami i komunikacją miejską, a także zniżkowych biletów do kin i teatrów. Ale to nie wszystko. Do programu ułatwiającego życie wielodzietnym rodzinom przystąpiły także inne instytucje. Dająca dostęp do wielu zniżek Karta Dużej Rodziny jest częścią programu wspierania rodzin wielodzietnych. Od 1 stycznia 2015 roku jest on realizowany na podstawie ustawy o Karcie Dużej Rodziny z 5 grudnia 2014 roku, DzU poz.1863, a nie jak do tej pory na podstawie uchwały i rozporządzenia Rady Ministrów.
dzieci na rowerach

Dziecko w ruchu drogowym - jak je przygotować?

Bezpieczeństwo Dziecka
Dziecko marzy o tym, by mogło samo pójść do szkoły lub pojechać na rowerze do kolegi? Pomóżmy mu bezpiecznie wejść w samodzielność. Fakt, że nasz kilkulatek staje się coraz bardziej samodzielny, to powód do dumy, ale i rosnący stres dla rodziców. Bo jak taka kruszyna poradzi sobie na przejściu dla pieszych? Czy zauważy rowerzystę na ścieżce? Aby oszczędzić sobie rozterek, warto od najmłodszych lat uczyć dziecko zachowań na drodze i przekonywać, że ostrożności nigdy za wiele. Jak przygotować dziecko do samodzielnego poruszania się po drodze?
wakacje z dzieckiem nad morzem

Jak przygotować się na wakacje z dzieckiem nad morzem?

Ogólne porady
Planujesz pierwsze rodzinne wakacje nad morzem? Zastanawiasz się, gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem, by urlop był miłym wspomnieniem zarówno dla ciebie, jak i dla niego? Przeczytaj poniższą poradę. Dowiesz się z niej co wziąć pod uwagę planując wakacje nad morzem i jak uprzyjemnić sobie pobyt, gdy już tam będziesz.
Bawiące się dzieci na plaży

Jak się spakować na plażę z dzieckiem?

Podróżowanie z Dzieckiem
Wyprawa na plażę brzmi bardzo kusząco jednak pakowanie rzeczy dla twojego dziecka może być bardzo zniechęcające. Jeśli miałaś okazję być ze swoją pociechą nad morzem czy jeziorem, z pewnością nie raz targałaś na plażę mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Poniżej znajdziesz kilka rzeczy które powinnaś wziąć na plażę następnym razem - ani więcej ani mniej.
pakowanie na kolonie

Jak spakować dziecko na kolonie?

Podróżowanie z Dzieckiem
Pierwszy samodzielny wyjazd naszego dziecka jest wielkim wydarzeniem i może się wydawać, że bardziej od dzieci przeżywają go rodzice. Są oni rozdarci, między skrajnymi emocjami: z jednej strony pragną, aby dziecko się usamodzielniło i poznało świat, z drugiej strony strach przed rozłąką paraliżuje zwłaszcza nadopiekuńcze matki, które wolałyby zawsze mieć pociechę przy własnej piersi. Zazwyczaj na szczęście rozsądek bierze górę i dzieci już pakują walizki na wyjazd. Ja im pomóc i co spakować, aby niczego im nie zabrakło?
Lęk przed jazdą samochodem u dziecka

Lęk przed jazdą samochodem u dziecka - jak go pokonać?

Podróżowanie z Dzieckiem
Każdy wspólny wyjazd jest dla was nieprzyjemny i stresujący? Postaraj się cierpliwie oswoić dziecko z jazdą w samochodzie jeszcze raz! A by zmienić nastawienie malucha do wspólnej jazdy, trzeba dowiedzieć się, co mu w niej przeszkadza. Przyczyn niespokojnego zachowania może być wiele, pomożemy ci je rozpoznać. Niespokojne zachowanie malucha w samochodzie w dużej mierze zależy od jego dotychczasowych przeżyć podczas jazdy. Skoro płacze w samochodzie, to znaczy, że zaczął kojarzyć auto z czymś przykrym.
Dziecko na lotnisku.

Jak nie zgubić dziecka na wakacjach?

Wakacje rodzinne
Podróżując z dzieckiem, powinniśmy szczególnie uważać na naszą pociechę. Na lotnisku, w pociągu, na plaży czy w hotelu w okresie wakacji zazwyczaj jest tłum ludzi, w którym może zginąć nasze dziecko. Co zrobić, żeby nie zgubić naszej pociechy i w jaki sposób ma się zachować dziecko, jeśli zagubi się w tłumie?
wyjazd z dzieckiem za granicę

Wyjazd z dzieckiem za granicę i w kraju - jakie dokumenty zabrać?

Podróżowanie z Dzieckiem
Jeżeli wybieramy się za granicę, musimy przede wszystkim pamiętać o dokumentach podróżnych nie tylko dla siebie, ale i dla dziecka. To bardzo ważne, zwłaszcza przy wyjeździe do krajów spoza Unii Europejskiej. O co powinniśmy zadbać planując urlop z całą rodziną? Jakich formalności dopilnować? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
podróż z dzieckiem

Jak spakować się na podróż z dzieckiem?

Wakacje rodzinne
Planujesz wakacje za granicą, gdzie będziesz lecieć samolotem, albo dłuższą trasę samochodem i zastanawiasz się co zabrać, aby wszystko co potrzebne było spakowane? Pomogę Ci, poniżej znajdziesz listę najpotrzebniejszych rzeczy.
Podróżowanie samolotem z dzieckiem

Jak podróżować samolotem z dzieckiem?

Podróżowanie z Dzieckiem
Podróżowanie z małymi dziećmi może być trudne. Nawet najsłodszy, najgrzeczniejszy dwulatek będzie zachowywać się źle, w momencie kiedy jest zmęczony, zbyt pobudzony, lub kiedy się nudzi - i to wszystko wydarzy się w samolocie. Jednak przy odrobinie planowania (i dużej cierpliwości!) można uniknąć wielu zagrożeń i załamań nastroju.