Jak zatrudnić nianię na umowę o pracę?

Opiekunki do Dzieci
Pozostawienie dziecka pod opieką niani dla wielu rodziców jest koniecznością. W takiej sytuacji trzeba jednak zadbać, by wszystko było zgodne z prawem. Choć wiele osób zatrudnia nianie „na czarno”, legalne wynajęcie opiekunki jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Po pierwsze, rodzice unikają w ten sposób bardzo przykrych skutków zatrudniania bez umowy. Warto bowiem wiedzieć, że w razie ujawnienia zatrudnienia niani bez zgłoszenia tego faktu ZUS-owi oraz fiskusowi poniosą oni dotkliwe konsekwencje karno-skarbowe. Jeśli sprawa trafi do sądu, możliwe jest zapłacenie nawet 30 tys. zł kary.

Jakie pytania zadać kandydatce na opiekunkę?

Opiekunki do Dzieci
Pilnie potrzebujesz opiekunki do swojego malucha, ale kompletnie nie masz pojęcia jakie pytania możesz jej zadać, aby dowiedzieć się czy twoje dziecko będzie pod dobrą opieką? Zadanie niby proste, a zarazem trudne. Wybór odpowiedniej opiekunki stanowi dla większości mam wielki problem. Boimy się o swoje maluchy i nie chcemy powierzać ich nikomu, jednakże kiedy sytuacja tego wymaga trzeba się w sobie spiąć i stworzyć listę pytań, która pomoże wybrać nam tą właściwą osobę. Oto kilka propozycji:
chore dziecko

Jak opiekować się chorym dzieckiem?

Opiekunki do Dzieci
Jako rodzic czasami możesz czuć się bezradna kiedy Twoje dziecko jest chore. Nie możesz jednym pstryknięciem palców sprawić, że choroba minie. Ale możesz pocieszać swoje dziecko i być zawsze przy nim w tym ciężkim czasie. Przewidywanie potrzeb dziecka na pewno pomoże my przetrwać okres choroby niezależnie od tego, czy to zwykłe przeziębienie czy coś poważniejszego.
niania z dzieckiem

Jak napisać referencje dla niani?

Opiekunki do Dzieci
Nadszedł czas, kiedy ty i twoja rodzina musicie pożegnać się z ukochaną nianią, bo wasze dzieci jej już nie potrzebują. Jeżeli uważasz, że niania zrobiła wiele dobrego dla waszej rodziny i doskonale wywiązała się ze swoich obowiązków, możesz napisać dla niej referencje, które z pewnością pomogą jej znaleźć nową pracę.
żłobek

Jak przygotować dziecko do żłobka?

Opiekunki do Dzieci
Przygotowanie dziecka do żłobka może być wyzwaniem dla jednych, a błahostką dla innych. Wszystko zależy od indywidualności i charakteru dziecka. Poniżej postanowiłam napisać kilka porad, jak sobie z tym poradzić.