Jak zatrudnić nianię na umowę o pracę?

Opiekunki do Dzieci
Pozostawienie dziecka pod opieką niani dla wielu rodziców jest koniecznością. W takiej sytuacji trzeba jednak zadbać, by wszystko było zgodne z prawem. Choć wiele osób zatrudnia nianie „na czarno”, legalne wynajęcie opiekunki jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Po pierwsze, rodzice unikają w ten sposób bardzo przykrych skutków zatrudniania bez umowy. Warto bowiem wiedzieć, że w razie ujawnienia zatrudnienia niani bez zgłoszenia tego faktu ZUS-owi oraz fiskusowi poniosą oni dotkliwe konsekwencje karno-skarbowe. Jeśli sprawa trafi do sądu, możliwe jest zapłacenie nawet 30 tys. zł kary.

Jakie pytania zadać kandydatce na opiekunkę?

Opiekunki do Dzieci
Pilnie potrzebujesz opiekunki do swojego malucha, ale kompletnie nie masz pojęcia jakie pytania możesz jej zadać, aby dowiedzieć się czy twoje dziecko będzie pod dobrą opieką? Zadanie niby proste, a zarazem trudne. Wybór odpowiedniej opiekunki stanowi dla większości mam wielki problem. Boimy się o swoje maluchy i nie chcemy powierzać ich nikomu, jednakże kiedy sytuacja tego wymaga trzeba się w sobie spiąć i stworzyć listę pytań, która pomoże wybrać nam tą właściwą osobę. Oto kilka propozycji:
dom bezpieczny dla dziecka

Jak zabezpieczyć dom przed dzieckiem?

Bezpieczeństwo Dziecka
Gdy nasza pociecha zaczyna samodzielnie poruszać się po domu, zaczynają nas nawiedzać uzasadnione obawy o jego bezpieczeństwo. Dzieci kierowane ciekawością, wkładają rączki w najróżniejsze miejsca i często stwarzają dla siebie sytuacje niebezpieczne. Oczywiście musimy mieć pociechę cały czas na oku i nie pozostawiać jej nigdy samej, a dodatkowo możemy sobie pomóc stosując różne zabezpieczenia.
niania z dzieckiem

Jak napisać referencje dla niani?

Opiekunki do Dzieci
Nadszedł czas, kiedy ty i twoja rodzina musicie pożegnać się z ukochaną nianią, bo wasze dzieci jej już nie potrzebują. Jeżeli uważasz, że niania zrobiła wiele dobrego dla waszej rodziny i doskonale wywiązała się ze swoich obowiązków, możesz napisać dla niej referencje, które z pewnością pomogą jej znaleźć nową pracę.
żłobek

Jak przygotować dziecko do żłobka?

Opiekunki do Dzieci
Przygotowanie dziecka do żłobka może być wyzwaniem dla jednych, a błahostką dla innych. Wszystko zależy od indywidualności i charakteru dziecka. Poniżej postanowiłam napisać kilka porad, jak sobie z tym poradzić.
chore dziecko

Jak opiekować się chorym dzieckiem?

Opiekunki do Dzieci
Jako rodzic czasami możesz czuć się bezradna kiedy Twoje dziecko jest chore. Nie możesz jednym pstryknięciem palców sprawić, że choroba minie. Ale możesz pocieszać swoje dziecko i być zawsze przy nim w tym ciężkim czasie. Przewidywanie potrzeb dziecka na pewno pomoże my przetrwać okres choroby niezależnie od tego, czy to zwykłe przeziębienie czy coś poważniejszego.
zabawy dla dzieci

Jakie są zabawy grupowe dla dzieci? Cz. 1

Zabawy dla Dzieci
Czy to podczas wycieczki, kolonii, czy w sytuacji gdy nasz dom odwiedza naraz większa liczba dzieci, trzeba je czymś zająć i nie pozwolić się nudzić, bo jak wiadomo, gdy zgraja maluchów sama zacznie wymyślać zabawy, może się to różni skończyć. Poniżej opiszę dwie zabawy w grupach do organizowania w domu lub na dworze.
zabawy dla dzieci

Jakie są zabawy grupowe dla dzieci? Cz.2

Zabawy dla Dzieci
Zabawy w grupie są ważne dla rozwoju dzieci, zmuszają je do myślenia i zdrowej rywalizacji, a także rozwijają ich zdolności do kontaktów z innymi, co odbije się pozytywnie na ich relacjach międzyludzkich w przyszłości. Jeśli chcesz poznać więcej zabaw, niż opisane w tym artykule, koniecznie przeczytaj pierwszą część poradnika "Jakie są zabawy grupowe dla dzieci? Cz.1
Opiekunka do dziecka

Jak wybrać opiekunkę do dziecka?

Opiekunki do Dzieci
Wybór niani jest niesamowicie ważnym zajęciem i warto podejść do tego poważnie - przecież będzie to osoba, której będziemy powierzać nasz największy skarb, czyli nasze ukochane dziecko. Niestety nie wszyscy mają możliwość samodzielnej opieki nad dzieckiem, a jeśli do tego nie ma babci lub mieszka ona daleko, sytuacja wydaje się być kiepska i nie pozostaje nam nic innego jak zatrudnić nianię.
przedszkole

Jak przygotować dziecko do przedszkola?

Zachowanie się Dziecka
Do tej pory byliście ze swoim dzieckiem właściwie nierozłączni, a teraz nadchodzi powoli czas, kiedy trzeba nieco uchylić mu swoich skrzydeł i wysłać do rówieśników i pod opiekę pań przedszkolanek. Niejednokrotnie jest to przeżycie bardziej stresujące dla samych rodziców, niż ich pociech. Dzieci są najczęściej podekscytowane wizją chodzenia do przedszkola i cieszą się na myśl o wspólnych zabawach z rówieśnikami. Warto jednak przygotować naszego malucha do tej chwili, aby umilić mu te pierwsze dni.