spray do stóp

Nasenny spray do stóp

Dziecko a Sen
Rodzice małych dzieci, zwłaszcza jeśli mają ich więcej niż jedno, często skarżą się na nieprzespane noce. Zamiast spokojnego snu mamy: zasypianie, pobudka (bo ktoś chce iść do toalety), zasypianie, pobudka (bo dziecku trzeba zmienić pieluszkę, trzeba je nakarmić lub płacze), zasypianie, pobudka (bo ktoś miał zły sen), zasypianie, pobudka („bo już jest dzień!”). Choć rodzice zdają sobie sprawę z konieczności wykonywania wszystkich wymienionych czynności (a wiemy, że to jeszcze nie wszystkie…), marzą o zdrowym, długim śnie dla wszystkich członków swojej rodziny.
śpiące dziecko

6 prostych sposobów na uśpienie dziecka

Dziecko a Sen
Uśpienie wieczorem niemowlaka jest jednym z największych wyzwań dla rodziców (chyba, że jesteście tymi szczęściarzami, których dziecko lubi spać). Na szczęście wielu rodziców doświadczyło nieprzespanych nocy i nauczyło się pewnych rzeczy, które mogą ci się przydać. Dla świeżo upieczonych rodziców może wydawać się to nielogiczne, jednak jeśli twoje dziecko nie będzie miało drzemki w dzień, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie ono chciało spać w nocy. A to oznacza twoją senność następnego dnia w pracy. Oto 6 sposobów na uśpienie swojego dziecka bez wzywania profesjonalisty...
usypianie dzieci

8 sposobów, które pomogą zasnąć twojemu dziecku

Dziecko a Sen
Usypianie dziecka nie zawsze jest prostym zadaniem. Każdy maluch jest inny, jednak każdy potrzebuje spokojnego, zdrowego snu. Możesz zapewnić go swojemu dziecku, korzystając z jednego z naszych sprawdzonych sposobów. Poznaj je wszystkie, a twoje dziecko  z pewnością będzie  zasypiać z łatwością.
Dziecko z mamą

Jak nauczyć dziecko spokojnie zasypiać?

Dziecko a Sen
Uśpienie dziecka w łóżeczku może być jednym z najtrudniejszych zadań dla świeżo upieczonych rodziców. Oto jak można zrobić to łatwo i sprawnie.
nocne lęki

Jak rozpoznać złe sny od nocnych lęków?

Dziecko a Sen
Dziecko budzi się w środku nocy z krzykiem. Zastanawiasz się czy to zły sen czy też nocne lęki. Łatwo to odgadnąć, jeśli poznasz różnicę. Poniżej znajdziesz niezbędne wskazówki.
śpiące dziecko

Co zrobić żeby dziecko przespało całą noc?

Dziecko a Sen
Wiele osób marzy, aby w końcu zostać rodzicem. Jednakże, razem z nieograniczoną radością i podekscytowaniem, przychodzą nowe obowiązki i odpowiedzialność za małego, zupełnie nieporadnego i niesamodzielnego jeszcze człowieka. Usypianie dziecka jest jednym z tych obowiązków rodziców, którego nie da się uniknąć. Niestety, nie zawsze jest to bardzo łatwe. Dzieci potrafią się wybudzić przy najmniejszym nawet szeleście. Może nas to irytować, gdy nasze dziecko budzi się nagle w środku nocy i zaczyna płakać. Pamiętaj, że najważniejszym jest jednak dobro i komfort Twojego dziecka. Jeśli czuje się ono komfortowo, na pewno zaśnie z łatwością. Więc zadbaj o komfort swojego dziecka. Bardzo ważne jest, aby zapewnić dziecku regularny sen o określonych porach w odpowiednich do tego warunkach. Znajdziesz tutaj kilka porad, co zrobić, aby poradzić sobie z usypianiem dziecka.
Nocne lęki

Co zrobić gdy dziecko się boi?

Zachowanie się Dziecka

„Mamusiu pod moim łóżkiem jest potwór”. U wielu dzieci nagle rozwija się strach kiedy zaczynają spać same. Dobrą wiadomością jest to, że obawy te są nie tylko normalne, ale są też częścią zdrowego rozwoju emocjonalnego i poznawczego. Twoje dziecko wyrośnie z tych obaw, szczególnie jeśli je zrozumiesz i dasz mu największe możliwe wsparcie. Poniżej przeczytasz o sposobach rozwiązania problemów dziecka bez rozpieszczania go i bez rozdmuchiwania problemu do większego rozmiaru.

Usypianie dziecka

Jak nauczyć dziecko spać?

Dziecko a Sen

Sen jest niezbędny dla utrzymania zdrowia. W szczególności dzieci, dla dobrego funkcjonowania fizycznego i psychicznego muszą przespać odpowiednią ilość godzin. Rodzicielstwo to przede wszystkim ciągłe wyzwania, a układanie dziecka do snu może być tym największym. Regularny sen dziecka może zapewnić przespaną noc rodzicom. Podczas dorastania pociechy, wszelkie nawyki i przyzwyczajenia ulegają zmianom. Badania pokazują zarówno dzieci jak i dorośli nie odsypiają potrzebnego im dla zdrowia czasu. Dlatego wczesna nauka zasypiania jest bardzo ważna.

śpiące dziecko

Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

Dziecko a Sen
Dziecko powinno przesypiać odpowiednią ilość czasu w ciągu doby, ponieważ inaczej będzie marudne, zmęczone i niezadowolone. Dzieci oczywiście nie zdają sobie sprawy z powiązania ich nastroju ze snem i cała odpowiedzialność za zapewnienie maluchowi odpowiedniego wypoczynku spoczywa na rodzicach.
Dziecko śpiące w łóżeczku

Jak nauczyć dziecko zasypiać samodzielnie?

Dziecko a Sen
W czasie pierwszych dni życia noworodka, rodzice koncentrują się na tym, aby niczego mu brakowało, więc bezsenne noce wydają się być niewielkim utrudnieniem. Przynajmniej do szóstego tygodnia, kiedy to wstawanie co kilka godzin staje się lekko uciążliwe. W ciągu trzeciego miesiąca życia dziecka udajesz, że śpisz, z nadzieją, że twój partner pierwszy poderwie się aby dostarczyć dziecku butelkę. Nie pamiętasz już, jak to jest nie być ciągle zmęczoną.