kolorowe spaghetti

Jak zrobić kolorowy makron dla niejadka?

Makarony
Dzięki barwnikom spożywczym zwykły makaron możesz zamienić w atrakcyjne, kolorowe danie. Nie potrzebujesz wiele czasu, ani nie musisz posiadać dużych umiejętności kulinarnych. Jeśli twoje dziecko jest niejadkiem na pewno nie oprze się tak przygotowanemu spaghetti. Możesz nawet spróbować „przemycić” jakieś warzywa w daniu. Kolorowy makaron sprawi, że posiłek stanie się zachwycający jak z bajki.
karmienie piersią

6 niesamowitych zastosowań kobiecego mleka

Dziecko a Zdrowie
Karmienie piersią to szczególny czas w życiu matki i dziecka, który zbliża do siebie. Mleko matki może być również stosowane w leczeniu, zarówno dzieci jak i dorosłych. W Chinach, mleko matki uważany jest za „napój bogatych”. Chińczycy wierzą, że mleko ma dużo wartości odżywczych. Mleko to bowiem zawiera przeciwciała IgA, IgG, IgM, IgDi IgE oraz wydzielnicze IgA, które zwalczają choroby. Jest to główny powód, dlaczego dzieci powinny być karmione piersią. Chroni je przed chorobami układu oddechowego, pokarmowego, biegunką oraz łagodzi objawy astmy. Więc jeśli masz dodatkowe mleko, nie marnuj go. Oto 6 naturalnych zastosowań mleka z piersi.
płaczące dziecko

Najczęstsze powody dlaczego dzieci płaczą

Higiena Dziecka
Dźwięk płaczu dziecka jest prawie niemożliwy do zignorowania. Twoje dziecko jest w pełni zależne od ciebie, a ty chcesz zrobić wszystko, co możliwe, aby uspokoić dziecko. Oczywiście dziecko nie może powiedzieć, co się dzieje, a to może być trudne do interpretacji, zwłaszcza dla tych, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy. Oto kilka najczęstszych powodów, dlaczego niemowlęta płaczą.
utrata apetytu

Jak poradzić sobie z brakiem apetytu?

Odżywianie Dziecka
Brak apetytu może być wynikiem nieobecności pewnych składników odżywczych w codziennej diecie. Ponadto, brak apetytu może prowadzić do problemów zdrowotnych takich jak niskie ciśnienie krwi, zaparcia, problemy z żołądkiem oraz psychologiczne problemy. U dorosłych stress, ciągłe napięcie i zdenerwowanie może być przyczyną braku apetytu. W dalszej części znajdziesz rozwiązanie tego problemu zarówno u dzieci jak i dorosłych.
Dziecko z butelką

Jak przestać karmić piersią?

Odżywianie Dziecka

Ty i Twoje dziecko braliście udział we wspaniałym doświadczeniu, jakim jest karmienie piersią. Twoje dziecko rosło i rosło na mleku mamy, i oboje cieszyliście się wspaniałą więzią, jaką stwarza karmienie piersią. Ale wszystkie dobre rzeczy muszą się w pewnym momencie skończyć, w związku z czym zaczniesz się zastanawiać jak przestać karmić piersią. Istnieje wiele powodów, dla których powinno się zakończyć karmienie piersią. Idealną sytuacją jest kiedy zarówno matka jak i dziecko są gotowe do odstawienia piersi. Inne przypadki to moment, w którym matka musi wrócić do pracy lub szkoły. Czasami zdarza się też, że odstawienie od piersi musi nastąpić z powodu problemów medycznych czy innych nieprzewidzianych okoliczności.

Co zrobić by dziecko jadło?

Wychowanie Dziecka
Gdy mówimy, że dziecko jest niejadkiem, zwykle chodzi nam o to, że je zbyt mało. Problemów może być jednak więcej. Niektóre dzieci nie chcą np. próbować nowych smaków, inne unikają normalnych posiłków, ale za to chętnie pałaszują słodycze, jeszcze inne nie chcą jeść w dzień, a w nocy domagają się jedzenia… Te wszystkie typy „niejadków” łączy jedno: dzieci te mają zaburzony mechanizm odczuwania głodu. A to on powinien dawać im impuls do jedzenia. Każdy posiłek jest dla was próbą sił: ty robisz wszystko, by dziecko zjadło, a ono robi wszystko, by tego uniknąć. Jak przerwać to błędne koło?
karmienie butelką na świeżym powietrzu

Jak karmić niemowlę na spacerze butelką?

Żywienie Niemowlaka
Chcesz podać szkrabowi mieszankę w parku albo na pikniku za miastem? Nic trudnego! Wystarczy, że wcześniej dobrze się do tego przygotujesz. Kiedy na dworze jest piękna pogoda, nie warto siedzieć z maluszkiem w domu. Spacer na świeżym powietrzu przyniesie dziecku mnóstwo korzyści: pod wpływem słońca w organizmie smyka powstaje witamina D, która wpływa na prawidłowy rozwój kości i zębów. Dzięki regularnym spacerom brzdąc lepiej śpi i ma doskonały apetyt. Aby wyprawy w plener nie przerwał płacz głodnego malucha, przygotuj się na podanie smykowi posiłku na świeżym powietrzu. Nie zabieraj ze sobą gotowej mieszanki – w ciepłe dni bakterie szybko się namnażają i może się okazać, że już po godzinie mleko nie będzie nadawało się do podania dziecku. Twój szkrab powinien dostawać zawsze świeży posiłek. Jak zorganizować karmienie butelką na łonie natury?
leki

Karmienie piersią, a leki – na co należy uważać?

Odżywianie Dziecka
Przyjmowanie leków podczas karmienia piersią zawsze niesie za sobą ryzyko dla zdrowia dziecka. Dlatego warto wiedzieć, które leki wpływają na mleko matki, a jakie można zażywać bezpiecznie. Twoje wątpliwości rozwieje artykuł poniżej, ale pamiętaj, by przyjmowanie każdego farmaceutyku skonsultować najpierw z lekarzem. W kwestii zdrowia dziecka ostrożności nigdy za wiele.
niejadek

Co robić gdy dziecko nie chce jeść?

Zachowanie się Dziecka
Dzieci są różne. Jedne zawsze grzecznie słuchają rodziców i jedzą wszystko bardzo chętnie, inne niestety są niejadkami i ciężko je zmusić do regularnego jedzenia, a co najważniejsze jedzenia tego, co chcemy, żeby dziecko jadło. Jak zatem zająć się niejadkiem?
przekąski dla dziecka

Jak wybrać zdrowe przekąski dla dwu - trzylatka?

Odżywianie Dziecka
Zastanawiasz się jak sprawić dziecku przyjemność, a tym samym przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Poniżej znajdziesz propozycję zdrowych i smakowitych przekąsek dla malucha.