kolorowe spaghetti

Jak zrobić kolorowy makron dla niejadka?

Makarony
Dzięki barwnikom spożywczym zwykły makaron możesz zamienić w atrakcyjne, kolorowe danie. Nie potrzebujesz wiele czasu, ani nie musisz posiadać dużych umiejętności kulinarnych. Jeśli twoje dziecko jest niejadkiem na pewno nie oprze się tak przygotowanemu spaghetti. Możesz nawet spróbować „przemycić” jakieś warzywa w daniu. Kolorowy makaron sprawi, że posiłek stanie się zachwycający jak z bajki.
karmienie piersią

6 niesamowitych zastosowań kobiecego mleka

Dziecko a Zdrowie
Karmienie piersią to szczególny czas w życiu matki i dziecka, który zbliża do siebie. Mleko matki może być również stosowane w leczeniu, zarówno dzieci jak i dorosłych. W Chinach, mleko matki uważany jest za „napój bogatych”. Chińczycy wierzą, że mleko ma dużo wartości odżywczych. Mleko to bowiem zawiera przeciwciała IgA, IgG, IgM, IgDi IgE oraz wydzielnicze IgA, które zwalczają choroby. Jest to główny powód, dlaczego dzieci powinny być karmione piersią. Chroni je przed chorobami układu oddechowego, pokarmowego, biegunką oraz łagodzi objawy astmy. Więc jeśli masz dodatkowe mleko, nie marnuj go. Oto 6 naturalnych zastosowań mleka z piersi.
płaczące dziecko

Najczęstsze powody dlaczego dzieci płaczą

Higiena Dziecka
Dźwięk płaczu dziecka jest prawie niemożliwy do zignorowania. Twoje dziecko jest w pełni zależne od ciebie, a ty chcesz zrobić wszystko, co możliwe, aby uspokoić dziecko. Oczywiście dziecko nie może powiedzieć, co się dzieje, a to może być trudne do interpretacji, zwłaszcza dla tych, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy. Oto kilka najczęstszych powodów, dlaczego niemowlęta płaczą.
karmienie butelką na świeżym powietrzu

Jak karmić niemowlę na spacerze butelką?

Żywienie Niemowlaka
Chcesz podać szkrabowi mieszankę w parku albo na pikniku za miastem? Nic trudnego! Wystarczy, że wcześniej dobrze się do tego przygotujesz. Kiedy na dworze jest piękna pogoda, nie warto siedzieć z maluszkiem w domu. Spacer na świeżym powietrzu przyniesie dziecku mnóstwo korzyści: pod wpływem słońca w organizmie smyka powstaje witamina D, która wpływa na prawidłowy rozwój kości i zębów. Dzięki regularnym spacerom brzdąc lepiej śpi i ma doskonały apetyt. Aby wyprawy w plener nie przerwał płacz głodnego malucha, przygotuj się na podanie smykowi posiłku na świeżym powietrzu. Nie zabieraj ze sobą gotowej mieszanki – w ciepłe dni bakterie szybko się namnażają i może się okazać, że już po godzinie mleko nie będzie nadawało się do podania dziecku. Twój szkrab powinien dostawać zawsze świeży posiłek. Jak zorganizować karmienie butelką na łonie natury?

Co zrobić by dziecko jadło?

Wychowanie Dziecka
Gdy mówimy, że dziecko jest niejadkiem, zwykle chodzi nam o to, że je zbyt mało. Problemów może być jednak więcej. Niektóre dzieci nie chcą np. próbować nowych smaków, inne unikają normalnych posiłków, ale za to chętnie pałaszują słodycze, jeszcze inne nie chcą jeść w dzień, a w nocy domagają się jedzenia… Te wszystkie typy „niejadków” łączy jedno: dzieci te mają zaburzony mechanizm odczuwania głodu. A to on powinien dawać im impuls do jedzenia. Każdy posiłek jest dla was próbą sił: ty robisz wszystko, by dziecko zjadło, a ono robi wszystko, by tego uniknąć. Jak przerwać to błędne koło?
przekąski dla dziecka

Jak wybrać zdrowe przekąski dla dwu - trzylatka?

Odżywianie Dziecka
Zastanawiasz się jak sprawić dziecku przyjemność, a tym samym przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Poniżej znajdziesz propozycję zdrowych i smakowitych przekąsek dla malucha.
dziecko pijące z kubka

Jak nauczyć dziecko pić z kubka?

Odżywianie Dziecka
Dziecko polega na butelce do karmienia w przypadku przyjmowania pokarmów, które w okresie niemowlęcym stanowią głównie mleko i woda. Kiedy dziecko jest już troszkę starsze, poczynając od pierwszego roku życia będzie musiało doświadczyć kilku zmian, a wśród nich przejścia z butelki na szklankę lub kubek. Przejście z butelki na kubek wymaga czasu. Dziecko zostało przyzwyczajone do ssania smoczka i nie będzie mu łatwo od razu przestawić się na picie ze szklanki lub kubeczka. Oto jak ułatwić dziecku tą zmianę.
kanapka biedronka

Jak zrobić kanapkę biedronkę?

Zimne śniadania
Prosty sposób na małego niejadka? Kanapka biedronka z pomidora i oliwek. Pyszna, pożywna i przede wszystkim bardzo efektowna. Gdy twoje dziecko ją zobaczy, na pewno poprosi o dokładkę. Biedroneczko leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba!
karmienie dziecka łyżeczką

Jak rozszerzać dietę dziecka?

Żywienie Niemowlaka
Kiedy brzdąc kończy 4-6 miesięcy, mleko przestaje mu już wystarczać. Wtedy przychodzi czas na wprowadzenie do jego diety bardziej treściwych pokarmów. Podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku. Pamiętajmy, że maluchowi, który jest karmiony butelką, pierwsze posiłki bezmleczne można wprowadzić już po ukończeniu 4. miesiąca życia. Smykowi karmionemu piersią jadłospis na ogół rozszerza się nieco później, po 6. miesiącu. W obu przypadkach obowiązują te same reguły. Oto one.

Jadłospis dla dziecka po 1 roku życia

Odżywianie Dziecka
Nie martw się, jeśli dziecko znowu nie chce czegoś zjeść. Cierpliwie ponawiaj próby, a na pewno polubi nowy smak. Twoja pociecha skończyła rok? Każdego dnia potrzebuje ważnych składników, aby jej rozwój psychofizyczny był prawidłowy. Większości z nich organizm nie wytwarza i trzeba dostarczać je z pożywieniem. Dieta malucha musi być więc zbilansowana, a jadłospis urozmaicony. Powinny się w nim znaleźć różnorodne produkty – zbożowe, mleko i jego przetwory, mięso i ryby, jaja, tłuszcze, owoce i warzywa. Zawierają one prawdziwe „skarby”, dzięki którym dziecko będzie zdrowo rosło, rzadziej chorowało i utrzyma prawidłową wagę. Pediatra radzi, co podawać, aby dziecko było zdrowe i nie miało nadwagi.