kolorowe spaghetti

Jak zrobić kolorowy makron dla niejadka?

Makarony
Dzięki barwnikom spożywczym zwykły makaron możesz zamienić w atrakcyjne, kolorowe danie. Nie potrzebujesz wiele czasu, ani nie musisz posiadać dużych umiejętności kulinarnych. Jeśli twoje dziecko jest niejadkiem na pewno nie oprze się tak przygotowanemu spaghetti. Możesz nawet spróbować „przemycić” jakieś warzywa w daniu. Kolorowy makaron sprawi, że posiłek stanie się zachwycający jak z bajki.
karmienie piersią

6 niesamowitych zastosowań kobiecego mleka

Dziecko a Zdrowie
Karmienie piersią to szczególny czas w życiu matki i dziecka, który zbliża do siebie. Mleko matki może być również stosowane w leczeniu, zarówno dzieci jak i dorosłych. W Chinach, mleko matki uważany jest za „napój bogatych”. Chińczycy wierzą, że mleko ma dużo wartości odżywczych. Mleko to bowiem zawiera przeciwciała IgA, IgG, IgM, IgDi IgE oraz wydzielnicze IgA, które zwalczają choroby. Jest to główny powód, dlaczego dzieci powinny być karmione piersią. Chroni je przed chorobami układu oddechowego, pokarmowego, biegunką oraz łagodzi objawy astmy. Więc jeśli masz dodatkowe mleko, nie marnuj go. Oto 6 naturalnych zastosowań mleka z piersi.
płaczące dziecko

Najczęstsze powody dlaczego dzieci płaczą

Higiena Dziecka
Dźwięk płaczu dziecka jest prawie niemożliwy do zignorowania. Twoje dziecko jest w pełni zależne od ciebie, a ty chcesz zrobić wszystko, co możliwe, aby uspokoić dziecko. Oczywiście dziecko nie może powiedzieć, co się dzieje, a to może być trudne do interpretacji, zwłaszcza dla tych, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy. Oto kilka najczęstszych powodów, dlaczego niemowlęta płaczą.
napoje izotoniczne

Czy twoje dziecko powinno pić napoje izotoniczne?

Odżywianie Dziecka
Na rynku można znaleźć oszałamiający wybór wszelkiego rodzaju napojów gazowanych, soków, mrożonych herbat i wód butelkowanych. Oprócz tego istnieje jeszcze jedna grupa napojów, obecnie bardzo modnych; napoje energetyczne i izotoniczne. Kategoria ta może obejmować praktycznie wszystko, od napojów izotonicznych i wód witaminowych, aż po produkty z bardzo dużą zawartością kofeiny.Warto zastanowić się, czy jest to jednak dobry wybór dla naszych dzieci?
niemowlę pijące mleko

Czym zagęszczać mleko alergikowi?

Żywienie Niemowlaka
Twoje kilkumiesięczne maleństwo ma stwierdzone uczulenie na białko mleka krowiego? Jeśli nie karmisz go piersią, z pewnością podajesz mu specjalne mleko dla alergików (np. Bebilon Pepti, Nutramigen). A co, jeżeli twój maluszek już niezbyt najada się samym mleczkiem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym możesz zagęszczać taki preparat, by był bardziej sycący i zaspokajał głód dziecka na dłużej.

Co zrobić by dziecko jadło?

Wychowanie Dziecka
Gdy mówimy, że dziecko jest niejadkiem, zwykle chodzi nam o to, że je zbyt mało. Problemów może być jednak więcej. Niektóre dzieci nie chcą np. próbować nowych smaków, inne unikają normalnych posiłków, ale za to chętnie pałaszują słodycze, jeszcze inne nie chcą jeść w dzień, a w nocy domagają się jedzenia… Te wszystkie typy „niejadków” łączy jedno: dzieci te mają zaburzony mechanizm odczuwania głodu. A to on powinien dawać im impuls do jedzenia. Każdy posiłek jest dla was próbą sił: ty robisz wszystko, by dziecko zjadło, a ono robi wszystko, by tego uniknąć. Jak przerwać to błędne koło?
mleko truskawkowe

Jak zrobić mleko truskawkowe?

Odżywianie Dziecka
Na półkach sklepowych możemy znaleźć mleka o różnych smakach. Są one dobre, ale czy mamy pewność, że naturalne i zdrowe? Proponuję więc zrobienie własnego smakowego mleka. Truskawkowego. Super jeśli wykorzystasz świeże truskawki. Poza sezonem jednak jest to niemożliwe, ale ratują nas truskawki mrożone, które też się sprawdzają. Życzę smacznego.
przekąski dla dziecka

Jak wybrać zdrowe przekąski dla dwu - trzylatka?

Odżywianie Dziecka
Zastanawiasz się jak sprawić dziecku przyjemność, a tym samym przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Poniżej znajdziesz propozycję zdrowych i smakowitych przekąsek dla malucha.
dziecko pijące z kubka

Jak nauczyć dziecko pić z kubka?

Odżywianie Dziecka
Dziecko polega na butelce do karmienia w przypadku przyjmowania pokarmów, które w okresie niemowlęcym stanowią głównie mleko i woda. Kiedy dziecko jest już troszkę starsze, poczynając od pierwszego roku życia będzie musiało doświadczyć kilku zmian, a wśród nich przejścia z butelki na szklankę lub kubek. Przejście z butelki na kubek wymaga czasu. Dziecko zostało przyzwyczajone do ssania smoczka i nie będzie mu łatwo od razu przestawić się na picie ze szklanki lub kubeczka. Oto jak ułatwić dziecku tą zmianę.
kanapka biedronka

Jak zrobić kanapkę biedronkę?

Zimne śniadania
Prosty sposób na małego niejadka? Kanapka biedronka z pomidora i oliwek. Pyszna, pożywna i przede wszystkim bardzo efektowna. Gdy twoje dziecko ją zobaczy, na pewno poprosi o dokładkę. Biedroneczko leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba!