Gdzie udać się na romantyczne wakacje?

Romantyczna podróż

Santorini to wyspa, która jest wizytówką Grecji. Na romantyczny wyjazd we dwoje - idealna! To prawdziwy raj na ziemi. Słynie z bajecznych widoków, wspaniałych plaż i uroczych białych kapliczek krytych niebieskimi kopułami. Patrząc na ten idylliczny krajobraz, trudno uwierzyć, że kiedyś wyspę spotkał prawdziwy kataklizm. W 1600 r. p.n.e. jej środkowa część po gigantycznym wybuchu wulkanu została zatopiona w morzu. Archeolodzy odkryli pozostałości po tym zdarzeniu w miejscowości Akrotiri, którą nazwano "prehistorycznymi Pompejami", ponieważ miasto, podobnie jak rzymska osada w Pompejach, zostało zniszczone i przysypane pyłem wulkanicznym.

co zwiedzić na Majorce?

Co warto zwiedzić na Majorce?

Atrakcje turystyczne
Majorka to nie tylko piękne plaże i luksusowe hotele. Znajdziesz tu również urokliwe miasteczka, jak np. Valldemossa. Urokliwe miasteczko to obowiązkowy punkt dla każdego, kto wypoczywa na Majorce. Valldemossa urzeka wyjątkową, romantyczną aurą wąskich uliczek i domów zdobionych kwiatami i barwną ceramiką. Polacy mają do tego miejsca sentyment szczególny. Właśnie tu zakochany w pisarce George Sand Fryderyk Chopin tworzył swoje fortepianowe arcydzieła.

Romantyczne wakacje na Tahiti - dlaczego warto?

Atrakcje turystyczne
Nowożeńcy lubią spędzać tu swój miesiąc miodowy, a na miłośników zgłębiania morskich tajemnic czekają rafy koralowe. Woda jest zawsze turkusowa, a pogoda nigdy nie płata niespodzianek. Tahiti to największa z wysp Polinezji Francuskiej. Jej wybrzeże jest łagodne, z piaszczystymi plażami, ale wnętrze ma całkiem inny, surowy krajobraz. Dominują w nim potężne, pokryte lasami tropikalnymi góry ze szczytami niknącymi w chmurach, nazywanych przez miejscową ludność złotą mgłą. Najwyższy szczyt Mount Orohena wznosi się na wysokość 2241 m n.p.m. Po zboczach spływają wodospady i rwące rzeki, u podnóża gór pełno zaś źródeł z krystalicznie czystą wodą.
Mapy - prezent dla podróżnika

Jak zrobić obraz mapę?·

Sztuka i akcesoria
Jeśli kochasz podróże to jest to projekt dla ciebie. Możesz wyciąć z mapy swoje ulubione miejsca na świecie, lub te, które zwiedziłeś z ukochaną osobą, oprawić je w ramki i powiesić na ścianie. Pamiętaj, aby po każdej podróży dodawać kolejny obrazek do swojej kolekcji.

Wczasy na Bali - co zobaczyć?

Atrakcje turystyczne
Plaże i rafy koralowe nie mają sobie równych. Powitają Cię przyjazne uśmiechy mieszkańców emanujących radością życia. Na turystów czekają luksusowe ośrodki ze wspaniałymi basenami pod palmami i rajskimi plażami. Fale Oceanu Indyjskiego zachęcają do uprawiania windsurfingu, a płytkie laguny (np. w Nusa Penida) – do nurkowania. Najpiękniejszą plażą jest Uluwatu, otoczone wysokimi klifami. Poniżej znajdziecie informacje na temat miejsc, które warto tam odwiedzić.