Jak nauczyć nastolatkę asertywności

Jak nauczyć nastolatkę asertywności?

Palenie papierosów
Twoje dziecko robi wszystko, do czego jest namawiane przez kolegów? Naucz je, że czasem warto mówić „nie”. Podstawą nauki asertywności jest wyrobienie u dziecka pewności siebie. Wczoraj w pracy odebrałaś telefon. Dzwoniła wychowawczyni twojego syna. Na wycieczce klasowej przyłapano go palącego jointa w towarzystwie kolegów. Zdenerwowana rozmawiałaś z piętnastolatkiem. Twierdzi, że wcale nie chciał palić, ale bał się odmówić. Wściekła spytałaś, czy gdyby koledzy podali mu strzykawkę, też by się zgodził. Powiedział, że nie, ale bez przekonania… Chciałabyś, aby nie ulegał negatywnemu wpływowi rówieśników i miał własne zdanie? Możesz go nauczyć sztuki odmawiania.
rzucanie palenia

Jak nie przytyć rzucając palenie?

Palenie papierosów
Jedna trzecia osób, które przestają palić przybiera na wadze, jedna trzecia nie zmienia dotychczasowej wagi, a pozostali z powodu zalecanych w terapii odwykowej ćwiczeń oraz diety tracą kilogramy.
E papieros

Jak rzucić palenie z e-papierosem?

Palenie papierosów
E papieros to niepalny, elektroniczny i ekologiczny papieros, który nie zawiera substancji smolistych, rakotwórczych ani żadnych innych składników, które są szkodliwe dla organizmu. Jest on nieszkodliwy dla otoczenia i można go palić wszędzie - w biurze, w autobusie czy w samolocie. Dzięki e papierosowi rzucanie palenia będzie bezbolesne - nawet dla zatwardziałych palaczy.