niemowlak

Jak dbać o rozwój niemowlaka?

Rozwój Niemowlaka
Wydaje ci się, że twoje maleństwo jedynie leży, je i śpi? Nic bardziej mylnego! Malutki brzdąc rozwija się dosłownie z dnia na dzień. Odpowiednie zabawy i zabawki mogą mu w tym skutecznie pomóc. Denerwujesz się, że maluszek krzyczy albo stęka, choć przecież nic mu nie jest? Może po prostu w ten sposób przygotowuje się do wszystkich rozmów, które już niedługo będziesz z nim prowadzić? Patrzy cały czas na czerwone pudełko stojące koło łóżeczka? Uczy się koncentrować i rozwija wzrok.
wspieranie rozwoju niemowlaka

Jak wspierać rozwój niemowlaka?

Rozwój Niemowlaka
Pierwsze lata życia dziecka to niezwykły okres. Bezradne maleństwo stopniowo przeistacza się w rezolutną osóbkę, zadającą pytania, samodzielną i sprawną ruchowo. Nigdy potem maluszek nie uczy się w tak szybkim tempie. Dlatego warto poznać poszczególne etapy jego rozwoju i w miarę możliwości wspomagać malca przy zdobywaniu nowych umiejętności. To zaprocentuje w przyszłości! W 1. roku życia warto uważnie obserwować dziecko. Gdy zauważymy jakieś nieprawidłowości w jego rozwoju, na tym etapie najłatwiej będzie je skorygować. To pozwoli uniknąć poważniejszych problemów zdrowotnych w kolejnych latach.
trzymiesięczne dziecko

Co umie trzymiesięczne niemowlę?

Rozwój Niemowlaka
Trzymiesięczny brzdąc staje się coraz bardziej komunikatywny i chętnie uczestniczy w proponowanych mu zajęciach. Dowiedz się, w jaki sposób możesz wesprzeć malucha w tym czasie. W tej fazie rozwoju maluszek potrafi już posługiwać się rączkami, ale – chcąc zbadać właściwości różnych przedmiotów – zazwyczaj wkłada je do ust. Należy być czujnym i zwracać uwagę, po jakie rzeczy sięgają małe rączki. Brzdąc staje się również coraz bardziej sprawny ruchowo (np. potrafi się turlać) i wszędobylski, trzeba więc pomyśleć, czy mieszkanie jest dla niego bezpieczne.
Sikający chłopiec

Jak nauczyć chłopca sikać?

Zachowanie się Dziecka
Celowanie wymaga praktyki. Kiedy mały chłopiec zaczyna oddawać mocz na stojąco, przygotuj się na wycieranie okolic toalety. Poniżej znajduje się kilka wskazówek jak nauczyć chłopca korzystać z toalety.
spacer z dziećmi

Niemowlak nie lubi spacerów - co robić?

Rozwój Niemowlaka
Chodzenie z niemowlakiem na spacery niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla małego szkraba, jak i dla ciebie. Co jednak począć, gdy kilkumiesięczny maluszek nie chce wychodzić na takie przechadzki? Twoja pociecha dostaje histerii, gdy tylko zaczynasz ją ubierać na dwór i krzyczy tak głośno, że słychać ją na całej klatce…Płacze też, kiedy jesteście już na dworze. Wyjmowanie malucha z wózka i branie go na ręce pomaga tylko na chwilę, bo kiedy znów odkładasz go na jego miejsce, sytuacja się powtarza. Nic dziwnego, że jesteś tym wszystkim zmęczona i zestresowana, a na spacery z dzieckiem wybierasz się coraz rzadziej. A przecież wiesz, że maluszek powinien codziennie przebywać na dworze. Co robić?
Dziudziuś

Jak wybrać bezpieczną zabawkę (dla dziecka do pierwszego roku życia)?

Zabawa z Niemowlakiem
Dzieci uwielbiają bawić się zabawkami. Niestety mogą one kryć wiele zagrożeń dla dziecka, jeżeli nie są odpowiednio dobrane. Jeżeli zamierzasz kupić zabawkę dla malucha, poniżej znajdziesz porady, na co należy zwrócić uwagę kupując zabawkę dla malutkiego dziecka.
roczne dziecko

Jak wybrać zabawkę dla ponad rocznego dziecka?

Zabawa z Niemowlakiem
Bezpieczne i edukacyjne zabawki dla dziecka są bardzo ważne dla każdego rodzica. Szczególnie, gdy ciągle się słyszy o zabawkach niespełniających wymogów bezpieczeństwa, wykonanych z toksycznych materiałów, lub pomalowanych farbami z domieszką trującego ołowiu. Poniżej podajemy instrukcję krok po kroku jak upewnić się że zabawka jest bezpieczna.
kupowanie zabawek

Jak kupować zabawki dla dzieci?

Zabawa z Niemowlakiem
Istnieje coś co zmienia każdego dorosłego w dziecko, gdy przychodzi do kupowania zabawek. Niektórzy wręcz zapominają dla kogo je kupują. Zamiast wybrać dziecku coś odpowiedniego do wieku i jego poziomu, wybierają coś co podchodzi pod gust dorosłego. Przedwczesne zakupy nie interesują nie tylko małych odbiorców, ale są również kompletnie bezużyteczne, a czasami nawet niebezpieczne. Aby uniknąć wpadnięcia w zabawkową pułapkę i zapełniania niepotrzebnie szafek skorzystaj z moich porad zamieszczonych poniżej.

8 zabaw dla małych dzieci na spacerze

Zabawy dla Dzieci
Wożenie dziecka wózkiem na większe odległości może być dość trudne. Często chce ono spać, jeść oraz bawić się. Poniższe zabawy pomogą ci zająć czymś swoją pociechę podczas spaceru po parku lub zakupów w galerii handlowej.

Jak zrobić prostą zabawkę edukacyjną dla niemowlaka?

Zabawa z Niemowlakiem
Edukacyjne zabawki z otworami i klockami są bardzo popularne wśród rocznych dzieci i dwulatków. Zabawki te pomagają rozwinąć wyobraźnię malucha, jego zdolności manualne, sprawność motoryczną oraz koordynację ruchową. Dzieci poprzez dopasowywanie kształtu klocka do kształtu otworu uczą się logicznego myślenia oraz posługiwania się różnymi przedmiotami. Zabawek tego typu jest całe mnóstwo jednak jeśli jesteśmy kreatywni, to w prosty sposób możemy zrobić je samodzielnie za pomocą prostych przedmiotów. Poniżej przedstawiam najprostszy sposób wykonania zabawki edukacyjnej dla małego dziecka.