dziecko i pies

Bezpieczna zabawa z psem - o czym pamiętać?

Pies w Domu
Lato to czas rodzinnych wyjazdów i dłuższych odwiedzin u dawno niewidzianych bliskich. W wielu domach wraz z właścicielami mieszkają psy. Jeśli twoje dziecko nie jest przyzwyczajone do towarzystwa tego zwierzęcia, musisz zawczasu zadbać o to, by bawiło się z nim bezpiecznie. O czym należy bezwzględnie pamiętać w takich sytuacjach?
co robić gdy dziecko się krztusi

Dziecko się krztusi - co robić?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Maluchy bywają często wyjątkowo łapczywe podczas jedzenia. Chętnie też wkładają do buzi różne drobne przedmioty, dlatego tak ważne jest, by w ich otoczeniu nie znajdowały się rzeczy, w tym zabawki, które posiadają małe elementy. Może dojść do niebezpiecznej sytuacji, gdy ciało obce zablokuje drogi oddechowe. Dziecko zaczyna kasłać i się krztusić. Co należy wtedy zrobić? Pamiętaj, że tutaj liczą się sekundy!
płaczący niemowlak

Jak rozpoznać uraz głowy u niemowlaka?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Nawet najbardziej troskliwi i zapobiegliwi rodzice nie są w stanie w stu procentach uchronić swoją pociechę przed uderzeniem czy upadkiem. W takich sytuacjach istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko doznało urazu głowy. Najczęściej dochodzi do nich, gdy niemowlę spadnie z dużej wysokości lub mocno się uderzy. Czy wiesz, co wtedy powinnaś zrobić, jak rozpoznać uraz i kiedy niezwłocznie udać się na pogotowie?
dziecko w powijakach

Jak zawijać dziecko w kocyk?

Pielęgnacja noworodka
Z początku możesz uznać to za dziwne, ale zawijanie dziecka w powijaki to prosty i skuteczny sposób na uspokojenie go. Badania dowodzą, że kokon, którym owinięte jest dziecko jest przez nie odbierany podobnie do łona matki. Zapewnia mu ciepło i bezpieczeństwo, dzięki czemu maluszek śpi dłużej i spokojniej. Jednak niewłaściwe zawinięcie dziecka w kocyk może stanowić dla niego zagrożenie. Żeby go uniknąć dowiedz się jak zrobić to bezpiecznie.
Prezent dla dziecka

Jak wybrać prezent dla dziecka?

Bezpieczeństwo Dziecka
Nie ulega wątpliwości, że wszystkie dzieci kochają dostawać prezenty, ale warto pamiętać, że każde dziecko jest inne. Jeśli prezent będzie trafiony sprawimy brzdącowi jeszcze większą radość. Dlatego warto potraktować tą decyzję bardzo poważnie i zastanowić się, zanim dokonamy wyboru. Decydujący wpływ na naszą decyzję powinien mieć wiek dziecka i jego zainteresowania. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam podjąć tą trudną i bez wątpienia ważną decyzję.
Łóżeczko dla niemowlaka

Łóżeczko dla niemowlęcia

Meble dla dzieci
Większość czasu niemowlę spędza w łóżeczku. Dlatego też rodzice poświęcają sporo czasu na znalezienie takiego modelu, w którym maluszek będzie bezpieczny. Ponadto mebel musi być wygodny i funkcjonalny. Na co zwrócić uwagę?
Śpiące dziecko

Jak znaleźć bezpieczna pozycję do spania dla noworodka?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej zdarza się stosunkowo rzadko i specjaliści nadal nie znaleźli jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę może być przyczyną zgonu. Chociaż SIDS nie da się przewidzieć wiadomo, w jaki sposób można jej zapobiec. Lekarze zaliczają do grupy ryzyka wcześniaki oraz dzieci o niskiej wadzie urodzeniowej. Aby zapobiec ryzyku nagłej śmierci łóżeczkowej niemowlęcia, pediatrzy sugerują poniższe informacje.
niemowlak i pies

Jak oswoić psa z dzieckiem?

Pies w Domu
Niemowlę skupia na sobie uwagę rodziców i tym samym całkowicie zmienia dotychczasowy harmonogram dnia. Sprawdź, jak oswoić czworonoga, by bez strachu przyjął do rodziny maluszka. Pojawienie się pierwszego dziecka w rodzinie mającej psa to wielkie wydarzenie nie tylko dla przyszłych rodziców. To też nowość dla czworonoga. Zobacz, co powinnaś zrobić, by ich wspólne przebywanie w domu było harmonijne.
dziecko pływające w basenie

Czy z niemowlakiem można chodzić na basen?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Od kilkunastu lat wciąż rośnie w Polsce popularność szkół pływania dla niemowląt. Na basenach pojawiają się już kilkumiesięczne smyki. Czy chodzenie z maleństwem na basen to dobry pomysł? Czy rzeczywiście tego rodzaju aktywność fizyczna służy już tak malutkiemu szkrabowi? Jeśli i ty masz takie dylematy, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Postaramy się rozwiać twoje wątpliwości.
wizyta dziadków u wnuka

Odwiedziny po porodzie - jak zaplanować wizytę bliskich?

Narodziny dziecka
Właśnie urodziłaś dziecko. Wysyłasz do rodziny i znajomych SMS-a ze zdjęciem maluszka. Piszesz, ile dostał punktów w skali Apgar i jak się miewa. Wszyscy składają ci gratulacje, życzą, by maleństwo było zdrowe i pytają, kiedy mogą je poznać. Dziadkowie i znajomi chcą jak najszybciej zobaczyć twoją pociechę. Zastanawiasz się, jak zorganizować odwiedziny i na co zwrócić uwagę, gdy przyjdą goście? Podpowiadamy, kiedy i jak zaplanować pierwsze spotkanie bliskich z maluszkiem i co zrobić, by przebiegło ono bez stresu.