dziecko i pies

Bezpieczna zabawa z psem - o czym pamiętać?

Pies w Domu
Lato to czas rodzinnych wyjazdów i dłuższych odwiedzin u dawno niewidzianych bliskich. W wielu domach wraz z właścicielami mieszkają psy. Jeśli twoje dziecko nie jest przyzwyczajone do towarzystwa tego zwierzęcia, musisz zawczasu zadbać o to, by bawiło się z nim bezpiecznie. O czym należy bezwzględnie pamiętać w takich sytuacjach?
co robić gdy dziecko się krztusi

Dziecko się krztusi - co robić?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Maluchy bywają często wyjątkowo łapczywe podczas jedzenia. Chętnie też wkładają do buzi różne drobne przedmioty, dlatego tak ważne jest, by w ich otoczeniu nie znajdowały się rzeczy, w tym zabawki, które posiadają małe elementy. Może dojść do niebezpiecznej sytuacji, gdy ciało obce zablokuje drogi oddechowe. Dziecko zaczyna kasłać i się krztusić. Co należy wtedy zrobić? Pamiętaj, że tutaj liczą się sekundy!
płaczący niemowlak

Jak rozpoznać uraz głowy u niemowlaka?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Nawet najbardziej troskliwi i zapobiegliwi rodzice nie są w stanie w stu procentach uchronić swoją pociechę przed uderzeniem czy upadkiem. W takich sytuacjach istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko doznało urazu głowy. Najczęściej dochodzi do nich, gdy niemowlę spadnie z dużej wysokości lub mocno się uderzy. Czy wiesz, co wtedy powinnaś zrobić, jak rozpoznać uraz i kiedy niezwłocznie udać się na pogotowie?
pokój dziecięcy

Jakie kwiaty są szkodliwe dla dzieci?

Bezpieczeństwo Dziecka
Jeśli w rodzinie pojawia się małe dziecko, pamiętaj, że aby zapewnić mu bezpieczeństwo, powinieneś między innymi przeanalizować jakie kwiaty i rośliny znajdują się w twoim mieszkaniu. Wiele z nich może poważnie zaszkodzić maluchowi, a więc należy je usunąć, zwłaszcza jeśli znajdują się w dziecięcym pokoju. Jakie to rośliny i co robić w kryzysowej sytuacji?

Jak wykorzystać Skype do monitoringu dziecka?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Nie potrzebujesz kupować i instalować w pokoju dziecka specjalnych kamer, aby wiedzieć czy maluch smacznie śpi. Poniżej przedstawiam dokładną instrukcję zamienienia Skype w wideo nianię. Ta niania ma ten plus, że nie ogranicza jej zasięg i jest prawie darmowa.
dziecko w powijakach

Jak zawijać dziecko w kocyk?

Pielęgnacja noworodka
Z początku możesz uznać to za dziwne, ale zawijanie dziecka w powijaki to prosty i skuteczny sposób na uspokojenie go. Badania dowodzą, że kokon, którym owinięte jest dziecko jest przez nie odbierany podobnie do łona matki. Zapewnia mu ciepło i bezpieczeństwo, dzięki czemu maluszek śpi dłużej i spokojniej. Jednak niewłaściwe zawinięcie dziecka w kocyk może stanowić dla niego zagrożenie. Żeby go uniknąć dowiedz się jak zrobić to bezpiecznie.
Prezent dla dziecka

Jak wybrać prezent dla dziecka?

Bezpieczeństwo Dziecka
Nie ulega wątpliwości, że wszystkie dzieci kochają dostawać prezenty, ale warto pamiętać, że każde dziecko jest inne. Jeśli prezent będzie trafiony sprawimy brzdącowi jeszcze większą radość. Dlatego warto potraktować tą decyzję bardzo poważnie i zastanowić się, zanim dokonamy wyboru. Decydujący wpływ na naszą decyzję powinien mieć wiek dziecka i jego zainteresowania. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam podjąć tą trudną i bez wątpienia ważną decyzję.
Łóżeczko dla niemowlaka

Łóżeczko dla niemowlęcia

Meble dla dzieci
Większość czasu niemowlę spędza w łóżeczku. Dlatego też rodzice poświęcają sporo czasu na znalezienie takiego modelu, w którym maluszek będzie bezpieczny. Ponadto mebel musi być wygodny i funkcjonalny. Na co zwrócić uwagę?
niemowlak w foteliku samochodowym

Gdzie zamontować fotelik w samochodzie?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Eksperci radzą, by fotelik samochodowy umieścić na środkowym miejscu tylnej kanapy, a gdy to nie jest możliwe – za pasażerem. W tych miejscach maluszek jest najbardziej bezpieczny. A gdzie powinien siedzieć rodzic? Jeśli tata prowadzi, mama zwykle siada z tyłu, obok fotelika z dzieckiem. Czy to dobre rozwiązanie? Okazuje się, że niekoniecznie...
mama i dziecko

Więź niemowlęcia z matką - jak ją umacniać?

Rozwój Niemowlaka
Kiedy maluszek przychodzi na świat, staje się dla ciebie najważniejszą istotą. Między wami tworzy się niezwykła więź, silniejsza od jakiejkolwiek innej. Jak ją rozwijać i umacniać na każdym etapie rozwoju dziecka? Gdy po raz pierwszy poczułaś w swoim brzuchu ruchy maleństwa, zrozumiałaś, że ta mała istotka zajęła ważne miejsce nie tylko w twoim łonie, ale przede wszystkim w sercu. Od tej pory czekasz na dzień, kiedy dziecko podbiegnie do ciebie, przytuli się mocno i wyszepcze: „Kocham cię, mamo”. Musisz być jednak cierpliwa, bo zanim to nastąpi, minie jeszcze sporo czasu. A na razie twój maluszek będzie ci wyznawał miłość na wiele innych sposobów: poprzez uśmiech, wyciąganie rączek, wtulanie się w ciebie. Z każdym dniem wasza więź będzie coraz silniejsza!