spacer z dziećmi

Niemowlak nie lubi spacerów - co robić?

Rozwój Niemowlaka
Chodzenie z niemowlakiem na spacery niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla małego szkraba, jak i dla ciebie. Co jednak począć, gdy kilkumiesięczny maluszek nie chce wychodzić na takie przechadzki? Twoja pociecha dostaje histerii, gdy tylko zaczynasz ją ubierać na dwór i krzyczy tak głośno, że słychać ją na całej klatce…Płacze też, kiedy jesteście już na dworze. Wyjmowanie malucha z wózka i branie go na ręce pomaga tylko na chwilę, bo kiedy znów odkładasz go na jego miejsce, sytuacja się powtarza. Nic dziwnego, że jesteś tym wszystkim zmęczona i zestresowana, a na spacery z dzieckiem wybierasz się coraz rzadziej. A przecież wiesz, że maluszek powinien codziennie przebywać na dworze. Co robić?
pierwsza wizyta na basenie

Wyjście z niemowlakiem w różne miejsca - jak się przygotować?

Zdrowie Niemowlaka
Podczas każdego debiutu smyk potrzebuje twojego wsparcia. Podpowiadamy, jak je okazać i zaoszczędzić stresu dziecku oraz sobie. Kilka pierwszych miesięcy po narodzinach maluszka spędzacie razem głównie w domu. To zupełnie naturalne: maluch potrzebuje przede wszystkim twojej bliskości, a ty musisz oswoić się z nową sytuacją i rolą mamy. W końcu jednak przychodzi moment (zwykle, gdy smyk skończy 3-4 miesiące), kiedy zaczynasz czuć potrzebę wyjścia z dzieckiem „do ludzi”, a nie tylko na spacer po parku. Masz jednak obawy, jak twój maluch się zachowa.
niemowlak w foteliku samochodowym

Gdzie zamontować fotelik w samochodzie?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Eksperci radzą, by fotelik samochodowy umieścić na środkowym miejscu tylnej kanapy, a gdy to nie jest możliwe – za pasażerem. W tych miejscach maluszek jest najbardziej bezpieczny. A gdzie powinien siedzieć rodzic? Jeśli tata prowadzi, mama zwykle siada z tyłu, obok fotelika z dzieckiem. Czy to dobre rozwiązanie? Okazuje się, że niekoniecznie...
Małe dziecko, jesień

Jak ubrać małe dziecko na spacer podczas jesieni?

Dziecko a Sport
Tak jak w czasie upałów, ubierając niemowlęta i małe dzieci kieruj się własnymi odczuciami. Musisz pamiętać, że niemowlęta poniżej szóstego miesiąca nie potrafią wytwarzać ciepła, dlatego potrzebują więcej ochrony niż ty. Małe dziecko reguluje temp. ciała głównie przez główkę. Poniższe wskazówki pomogą Ci zapewnić dziecku ciepło i wygodę w zimne dni na spacerze.
oryginalny wózek :)

Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Podróżowanie z Dzieckiem
Wybranie odpowiedniego wózka dla Twojego dziecka to coś więcej, niż zdecydowanie się na firmę, kolorystykę, czy przebrnięcie przez fora internetowe w poszukiwaniu opinii innych rodziców. Zanim zakupisz wózek dziecięcy, zadaj sobie kilka pytań. Uwarunkuj swój zakup od odpowiedzi jakich udzielisz. Zastanów się:
fotelik samochodowy

Jak zamontować fotelik samochodowy?

Bezpieczeństwo Dziecka
Pewnie Ci się wydaje, że każdy kto przeczyta instrukcję jest w stanie prawidłowo zamontować fotelik. Rzeczywistość wygląda jednak trochę inaczej. Według badań, około 85% fotelików jest zamontowana niepoprawnie. Na co więc należy zwracać uwagę podczas montowania fotelika? Przeczytaj poniższy artykuł, a się dowiesz.
spacer z dzieckiem

Jak ubrać dziecko na spacer?

Podróżowanie z Niemowlęciem
Przyszła wiosna. Zrobiło się cieplej, słońce zaczyna pięknie przygrzewać. Aż chce się wyjść na spacer, by pooddychać świeżym powietrzem. Cóż zrobić gdy mamy w domu małe dziecko? W jaki sposób zabezpieczyć je przez przeziębieniem, przewianiem? Oto rady, które posłużą niejednej młodej mamie.
Niemowlak w samolocie

Jak podróżować z niemowlakiem samolotem?

Podróżowanie z Niemowlęciem

Miejmy nadzieje, że podane poniżej wskazówki sprawią, że podróż z niemowlakiem lub dzieckiem poniżej 2 roku życia stanie się nieco łatwiejsza. Podróżowanie samolotem z Twoim maleństwem może być wyjątkowo stresujące, jeśli sama nie czujesz się komfortowo podczas latania. Pamiętaj, że ludzie robią to każdego dnia.

podróż z niemowlakiem pociągiem

Jak podróżować z niemowlakiem pociągiem?

Podróżowanie z Niemowlęciem
Coraz więcej podróżujemy z dziećmi. Już 2-3 miesięczne niemowlaki jeżdżą po całym kraju. Jeśli decydujemy się na podróż z naszym maluchem pociągiem, powinniśmy odpowiednio się do niej przygotować, tak aby przebiegła komfortowo i bez problemów. Jak to zrobić? Oto kilka praktycznych porad.
niemowlak w samochodzie

Jak podróżować z niemowlakiem samochodem (część I)?

Podróżowanie z Niemowlęciem
Na szczęście dawno minęły czasy kiedy pojawienie się dziecka w rodzinie oznaczało rezygnację z dalszych wyjazdów na wiele miesięcy. Obecnie nawet najmniejsze niemowlęta podróżują wszelkimi środkami transportu, a na lotniskach, stacjach kolejowych czy parkingach samochodowych tworzy się coraz więcej miejsc przyjaznych mamie z dzieckiem, zaopatrzonych w przewijaki i inne potrzebne sprzęty. Najczęstszym środkiem transportu jest samochód. Jazda z niemowlakiem czy małym dzieckiem samochodem powinna być tak krótka jak to tylko możliwe. Długie siedzenie w foteliku jest dla niewygodne i nużące. Jak zatem odpowiednio przygotować się do podróży z niemowlakiem, aby zapewnić sobie i jemu komfort i bezstresową atmosferę? Oto kilka praktycznych wskazówek: