spacer z dziećmi

Niemowlak nie lubi spacerów - co robić?

Rozwój Niemowlaka
Chodzenie z niemowlakiem na spacery niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla małego szkraba, jak i dla ciebie. Co jednak począć, gdy kilkumiesięczny maluszek nie chce wychodzić na takie przechadzki? Twoja pociecha dostaje histerii, gdy tylko zaczynasz ją ubierać na dwór i krzyczy tak głośno, że słychać ją na całej klatce…Płacze też, kiedy jesteście już na dworze. Wyjmowanie malucha z wózka i branie go na ręce pomaga tylko na chwilę, bo kiedy znów odkładasz go na jego miejsce, sytuacja się powtarza. Nic dziwnego, że jesteś tym wszystkim zmęczona i zestresowana, a na spacery z dzieckiem wybierasz się coraz rzadziej. A przecież wiesz, że maluszek powinien codziennie przebywać na dworze. Co robić?
pierwsza wizyta na basenie

Wyjście z niemowlakiem w różne miejsca - jak się przygotować?

Zdrowie Niemowlaka
Podczas każdego debiutu smyk potrzebuje twojego wsparcia. Podpowiadamy, jak je okazać i zaoszczędzić stresu dziecku oraz sobie. Kilka pierwszych miesięcy po narodzinach maluszka spędzacie razem głównie w domu. To zupełnie naturalne: maluch potrzebuje przede wszystkim twojej bliskości, a ty musisz oswoić się z nową sytuacją i rolą mamy. W końcu jednak przychodzi moment (zwykle, gdy smyk skończy 3-4 miesiące), kiedy zaczynasz czuć potrzebę wyjścia z dzieckiem „do ludzi”, a nie tylko na spacer po parku. Masz jednak obawy, jak twój maluch się zachowa.
niemowlak w foteliku samochodowym

Gdzie zamontować fotelik w samochodzie?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Eksperci radzą, by fotelik samochodowy umieścić na środkowym miejscu tylnej kanapy, a gdy to nie jest możliwe – za pasażerem. W tych miejscach maluszek jest najbardziej bezpieczny. A gdzie powinien siedzieć rodzic? Jeśli tata prowadzi, mama zwykle siada z tyłu, obok fotelika z dzieckiem. Czy to dobre rozwiązanie? Okazuje się, że niekoniecznie...
Małe dziecko, jesień

Jak ubrać małe dziecko na spacer podczas jesieni?

Dziecko a Sport
Tak jak w czasie upałów, ubierając niemowlęta i małe dzieci kieruj się własnymi odczuciami. Musisz pamiętać, że niemowlęta poniżej szóstego miesiąca nie potrafią wytwarzać ciepła, dlatego potrzebują więcej ochrony niż ty. Małe dziecko reguluje temp. ciała głównie przez główkę. Poniższe wskazówki pomogą Ci zapewnić dziecku ciepło i wygodę w zimne dni na spacerze.
oryginalny wózek :)

Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Podróżowanie z Dzieckiem
Wybranie odpowiedniego wózka dla Twojego dziecka to coś więcej, niż zdecydowanie się na firmę, kolorystykę, czy przebrnięcie przez fora internetowe w poszukiwaniu opinii innych rodziców. Zanim zakupisz wózek dziecięcy, zadaj sobie kilka pytań. Uwarunkuj swój zakup od odpowiedzi jakich udzielisz. Zastanów się:
fotelik samochodowy

Jak zamontować fotelik samochodowy?

Bezpieczeństwo Dziecka
Pewnie Ci się wydaje, że każdy kto przeczyta instrukcję jest w stanie prawidłowo zamontować fotelik. Rzeczywistość wygląda jednak trochę inaczej. Według badań, około 85% fotelików jest zamontowana niepoprawnie. Na co więc należy zwracać uwagę podczas montowania fotelika? Przeczytaj poniższy artykuł, a się dowiesz.
Niemowlak w samolocie

Jak podróżować z niemowlakiem samolotem?

Podróżowanie z Niemowlęciem

Miejmy nadzieje, że podane poniżej wskazówki sprawią, że podróż z niemowlakiem lub dzieckiem poniżej 2 roku życia stanie się nieco łatwiejsza. Podróżowanie samolotem z Twoim maleństwem może być wyjątkowo stresujące, jeśli sama nie czujesz się komfortowo podczas latania. Pamiętaj, że ludzie robią to każdego dnia.

Podróżowanie samolotem z dzieckiem

Jak podróżować samolotem z dzieckiem?

Podróżowanie z Dzieckiem
Podróżowanie z małymi dziećmi może być trudne. Nawet najsłodszy, najgrzeczniejszy dwulatek będzie zachowywać się źle, w momencie kiedy jest zmęczony, zbyt pobudzony, lub kiedy się nudzi - i to wszystko wydarzy się w samolocie. Jednak przy odrobinie planowania (i dużej cierpliwości!) można uniknąć wielu zagrożeń i załamań nastroju.
rodzina na wakacjach

Bezpieczne wakacje z dzieckiem - poradnik

Podróżowanie z Niemowlęciem
Podczas letniego wypoczynku ma miejsce wiele nieszczęśliwych zdarzeń. Nie wszystkim oczywiście można w porę zapobiec, a niektórych (jak np. zatrucia pokarmowego) po prostu nie da się przewidzieć. Dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik pierwszej pomocy. Znajdziecie w nim praktyczne wskazówki, jak samodzielnie pomóc maluchowi, jeśli przytrafią mu się wakacyjne dolegliwości. Dowiecie się również, w jakich sytuacjach niezbędna jest jednak wizyta u lekarza. Poza tym podpowiemy, które lekarstwa oraz środki opatrunkowe szybko i skutecznie złagodzą najczęstsze dziecięce przypadłości – dzięki temu łatwo wam będzie skompletować letnią apteczkę dla dziecka. A zatem, zdrowych i bezpiecznych wakacji... bez lekarza!
niemowlę w samochodzie

Podróż samochodem z niemowlakiem - jak ją zorganizować?

Podróżowanie z Niemowlęciem
Długa podróż samochodem z niemowlakiem to dla rodziców spore wyzwanie. Zwłaszcza, gdy dziecko poznało już smak samodzielnego poruszania się i musi wiele godzin spędzić w ciasnym foteliku. Jeśli jednak dobrze zaplanujemy podróż, a w trakcie jazdy uwzględnimy potrzeby malucha, unikniemy koszmaru jazdy z płaczącym malcem. To zaprocentuje w przyszłości – gdy brzdąc zapamięta wyprawę samochodem jako dobre doświadczenie, następnym razem łatwiej ją zniesie. Przeczytajcie więc, jak zorganizować wyjazd z dzieckiem.