wzrok dziecka

3 sposoby na dobry wzrok dziecka

Zdrowie noworodka
Chcesz, by w przyszłości twoje dziecko miało sokoli wzrok? Choć częściowo zależy to od czynników genetycznych, to masz bardzo duży wpływ na to, jak będzie widziało twoje dziecko. I to już od pierwszych dni jego życia! Poznaj trzy proste rady, jak na co dzień zadbać o małego obserwatora świata. Koniecznie zacznij stosować je już dziś, to naprawdę działa!
niemowlak

Jak dbać o rozwój niemowlaka?

Rozwój Niemowlaka
Wydaje ci się, że twoje maleństwo jedynie leży, je i śpi? Nic bardziej mylnego! Malutki brzdąc rozwija się dosłownie z dnia na dzień. Odpowiednie zabawy i zabawki mogą mu w tym skutecznie pomóc. Denerwujesz się, że maluszek krzyczy albo stęka, choć przecież nic mu nie jest? Może po prostu w ten sposób przygotowuje się do wszystkich rozmów, które już niedługo będziesz z nim prowadzić? Patrzy cały czas na czerwone pudełko stojące koło łóżeczka? Uczy się koncentrować i rozwija wzrok.
śpiewanie dziecku kołysanki

Śpiewanie kołysanek dziecku - zalety

Sen Niemowlęcia
Nucenie spokojnych piosenek daje maluszkowi poczucie bezpieczeństwa. Sprawia też, że smyk szybciej zasypia. Jednak to nie wszystkie powody, dla których warto śpiewać dziecku kołysanki. Dowiedz się, jakie są inne pozytywne skutki śpiewania maluszkowi melodyjnych kołysanek przed snem. Pamiętaj, że aby to robić, wcale nie musisz mieć głosu niczym Adele czy Kelly Clarkson. Bo przecież dla każdego dziecka to właśnie głos jego mamy jest najsłodszy i najpiękniejszy.

25 gadżetów dla młodych rodziców

Pierwsze Dziecko
Poniżej przedstawiam 25 fajnych gadżetów, które z pewnością spodobają się młodym rodzicom. Część z nich jest nowością na polskim rynku a część niebawem się na nim pojawi. Tak czy inaczej, warto zdawać sobie sprawę o ich istnieniu, gdyż niektóre z nich mogą bardzo ułatwić życie.
Korzystanie z nocnika

Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika?

Zachowanie się Dziecka
Jak zachęcić dziecko do korzystania z nocnika? Co robić a czego unikać? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które z pewnością pomogą rodzicom nauczyć swoje dzieci korzystania z nocniczka. Rodzice z niecierpliwością czekają na moment, kiedy ich dziecko nauczy się korzystania z nocnika. Jednak zanim dziecko zacznie samodzielnie informować o swoich potrzebach fizjologicznych, jego układ nerwowy musi odpowiednio dojrzeć. Z reguły pożegnanie z pieluchami następuje w wieku 2-2,5 roku.
pokój dla dziecka

Jak umeblować pokój dla dziecka?

Meble dla dzieci
W sklepach mamy teraz ogromny wybór form i kolorów. Wszystko właściwie można kupić tylko czy wiemy, co wybrać i od czego zacząć? Poniżej znajdziesz kilka podstawowych wskazówek, jak urządzić pokój dziecka.
zabawa z niemowlakiem

Zabawy dla niemowląt wspomagające ich rozwój

Zabawa z Niemowlakiem
Szukasz pomysłów na zabawy z niemowlęciem, które spodobają mu się tak bardzo, że będzie chichotać? Wypróbuj 9 pomysłów przedstawionych poniżej. To nie tylko wspaniały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem, to metoda, która pomoże wam wzmocnić wspólną więź, a twojemu maluchowi ułatwi rozwój zdolności manualnych i poznawczych.

Kamienie milowe w rozwoju dziecka

Zdrowie noworodka
Świeżo upieczeni rodzice zawsze się martwią o zdrowie oraz prawidłowy rozwój niemowlaka. Jednak czego oczekiwać? Co jest normalne a co nie? Poniżej przedstawiam kamienie milowe w rozwoju dziecka w wieku 1 do 12 miesięcy.
wspieranie rozwoju niemowlaka

Jak wspierać rozwój niemowlaka?

Rozwój Niemowlaka
Pierwsze lata życia dziecka to niezwykły okres. Bezradne maleństwo stopniowo przeistacza się w rezolutną osóbkę, zadającą pytania, samodzielną i sprawną ruchowo. Nigdy potem maluszek nie uczy się w tak szybkim tempie. Dlatego warto poznać poszczególne etapy jego rozwoju i w miarę możliwości wspomagać malca przy zdobywaniu nowych umiejętności. To zaprocentuje w przyszłości! W 1. roku życia warto uważnie obserwować dziecko. Gdy zauważymy jakieś nieprawidłowości w jego rozwoju, na tym etapie najłatwiej będzie je skorygować. To pozwoli uniknąć poważniejszych problemów zdrowotnych w kolejnych latach.
Jak nauczyć dziecko rozpoznawania kolorów

Jak nauczyć dziecko rozpoznawania kolorów?

Rozwój Niemowlaka
Kiedy dziecko się rodzi jest niemal ślepe. Nie widzi twojej twarzy, ale jedynie ciemne i jasne, niewyraźne plamy. Jednak pół roku później z zainteresowaniem ogląda już twoje guziki oraz szlaczek na tapecie i widzi 800 razy lepiej niż noworodek! Chociaż zmysł wzroku dziecka rozwija się w zawrotnym tempie, ważne jest to, by przez pierwsze tygodnie nie przestymulować maluszka nadmiarem bodźców. Na stymulowanie przyjdzie czas, gdy dziecko skończy trzy miesiące. Wtedy odpowiednio dobierając zabawki i zabawy, możemy faktycznie rozwój wzroku wspomagać. W efekcie jeszcze przed pójściem do przedszkola dziecko będzie rozróżniało kształty, porównywało wielkość przedmiotów i nazywało kolory oraz pięknie je dobierało podczas rysowania. Wraz z naszym ekspertem podpowiadamy, w jaki sposób wspomagać rozwój wzroku i wyobraźni przestrzennej maluszka na poszczególnych etapach rozwoju. Niemowlę postrzega otoczenie inaczej niż dorośli. Zanim zacznie odróżniać barwy, kształty i mieć poczucie perspektywy, minie trochę czasu. Sprawdź, jak możesz wspierać rozwój zmysłów i wyobraźni przestrzennej brzdąca.