śpiewanie dziecku kołysanki

Śpiewanie kołysanek dziecku - zalety

Sen Niemowlęcia
Nucenie spokojnych piosenek daje maluszkowi poczucie bezpieczeństwa. Sprawia też, że smyk szybciej zasypia. Jednak to nie wszystkie powody, dla których warto śpiewać dziecku kołysanki. Dowiedz się, jakie są inne pozytywne skutki śpiewania maluszkowi melodyjnych kołysanek przed snem. Pamiętaj, że aby to robić, wcale nie musisz mieć głosu niczym Adele czy Kelly Clarkson. Bo przecież dla każdego dziecka to właśnie głos jego mamy jest najsłodszy i najpiękniejszy.
nocne karmienie dziecka

Czy budzić niemowlę w nocy na karmienie?

Karmienie butelką
Czy trzeba budzić maluszka w nocy na jedzenie? Niektóre niemowlęta budzą się co kilka godzin, sygnalizując głód płaczem. Inne maluchy natomiast przesypiają całą noc bez karmienia, domagając się jedzenia dopiero rano. Jedni rodzice śpiących całą noc niemowlaków wybudzają je przynajmniej raz na podanie posiłku, inni tego nie robią. Którzy z nich mają rację? Czy trzeba budzić smyka na posiłek?
niemowlak w łóżeczku

Jak układać dziecko w łóżeczku?

Sen noworodka
Wykonujesz tę czynność co najmniej kilka razy dziennie. Przeczytaj, co zrobić, by nie była ona dla smyka stresująca. Wydaje się to proste: bierzesz maluszka na ręce i odkładasz do łóżeczka. Jednak w rzeczywistości często okazuje się, że podczas wykonywania tej „operacji” dziecko nagle zaczyna płakać. Powodów jego łez może być wiele. W tej sytuacji najczęstszą przyczyną płaczu jest niewłaściwy sposób przenoszenia malca do łóżeczka. Czy wiesz, jaki błąd popełniasz i co zrobić, by smyk nie protestował? Oto podpowiedzi.
dziecko w powijakach

Jak zawijać dziecko w kocyk?

Pielęgnacja noworodka
Z początku możesz uznać to za dziwne, ale zawijanie dziecka w powijaki to prosty i skuteczny sposób na uspokojenie go. Badania dowodzą, że kokon, którym owinięte jest dziecko jest przez nie odbierany podobnie do łona matki. Zapewnia mu ciepło i bezpieczeństwo, dzięki czemu maluszek śpi dłużej i spokojniej. Jednak niewłaściwe zawinięcie dziecka w kocyk może stanowić dla niego zagrożenie. Żeby go uniknąć dowiedz się jak zrobić to bezpiecznie.
Dziecko w rożku

Jak zawinąć dziecko w rożek?

Sen Niemowlęcia
Spanie w rożku przypomina malutkiemu dziecku łono matki. Rożek jest ciasny, dokładnie otula ciało dziecka i daje mu uczucie bezpieczeństwa. Nie każdy niemowlak będzie się jednak dobrze czuł zawinięty ciasno w rożek. Niektóre dzieci potrzebują więcej swobody. Rożek będzie najlepszy dla dzieci które budzą się przez nieskoordynowane ruchy rączej i nóżek. Jeśli twój niemowlak nie lubi spać w rożku to go do tego nie zmuszaj. Jeśli natomiast rożek uspokaja dziecko to powinno ono w nim spać aż do czasu uzyskania kontroli nad nóżkami i rączkami.
Łóżeczko dla niemowlaka

Łóżeczko dla niemowlęcia

Meble dla dzieci
Większość czasu niemowlę spędza w łóżeczku. Dlatego też rodzice poświęcają sporo czasu na znalezienie takiego modelu, w którym maluszek będzie bezpieczny. Ponadto mebel musi być wygodny i funkcjonalny. Na co zwrócić uwagę?
Dziecko z mamą

Jak nauczyć dziecko spokojnie zasypiać?

Dziecko a Sen
Uśpienie dziecka w łóżeczku może być jednym z najtrudniejszych zadań dla świeżo upieczonych rodziców. Oto jak można zrobić to łatwo i sprawnie.
Sen z dzieckiem

Jak się wyspać przy nowonarodzonym dziecku?

Sen Niemowlęcia
Koleżanki mówiły ci żebyś wyspała się na zapas, ale ty nie wierzyłaś? A teraz masz ochotę zostać w łóżku przez cały dzień i ogłosić strajk? Świeżo upieczeni rodzice najbardziej ze wszystkiego potrzebują snu. Jest to nie lada wyzwanie mając noworodka w domu, ale może się udać. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że wyspana matka to również zadowolone niemowlę. Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki, które podpowiedzą ci co robić, żeby się wyspać.

21 porad, które pomogą ci uśpić niemowlaka·

Sen Niemowlęcia
Masz problem z usypianiem swojego dziecka? Nie chce spać i ciągle płacze? A może często się budzi w nocy? Poniżej znajdziesz 26 sposobów, które być może ci pomogą.

Jak zapewnić niemowlakowi spokojny sen?

Sen noworodka
Niemowlak będzie dobrze spać pod warunkiem, że zapewnimy mu odpowiednie warunki. Jeśli chcesz, aby twoje dziecko w końcu przespało całą noc lub przynajmniej jej większość to zapoznaj się z poniższymi zasadami i się ich trzymaj.