śpiewanie dziecku kołysanki

Śpiewanie kołysanek dziecku - zalety

Sen Niemowlęcia
Nucenie spokojnych piosenek daje maluszkowi poczucie bezpieczeństwa. Sprawia też, że smyk szybciej zasypia. Jednak to nie wszystkie powody, dla których warto śpiewać dziecku kołysanki. Dowiedz się, jakie są inne pozytywne skutki śpiewania maluszkowi melodyjnych kołysanek przed snem. Pamiętaj, że aby to robić, wcale nie musisz mieć głosu niczym Adele czy Kelly Clarkson. Bo przecież dla każdego dziecka to właśnie głos jego mamy jest najsłodszy i najpiękniejszy.
nocne karmienie dziecka

Czy budzić niemowlę w nocy na karmienie?

Karmienie butelką
Czy trzeba budzić maluszka w nocy na jedzenie? Niektóre niemowlęta budzą się co kilka godzin, sygnalizując głód płaczem. Inne maluchy natomiast przesypiają całą noc bez karmienia, domagając się jedzenia dopiero rano. Jedni rodzice śpiących całą noc niemowlaków wybudzają je przynajmniej raz na podanie posiłku, inni tego nie robią. Którzy z nich mają rację? Czy trzeba budzić smyka na posiłek?
niemowlak w łóżeczku

Jak układać dziecko w łóżeczku?

Sen noworodka
Wykonujesz tę czynność co najmniej kilka razy dziennie. Przeczytaj, co zrobić, by nie była ona dla smyka stresująca. Wydaje się to proste: bierzesz maluszka na ręce i odkładasz do łóżeczka. Jednak w rzeczywistości często okazuje się, że podczas wykonywania tej „operacji” dziecko nagle zaczyna płakać. Powodów jego łez może być wiele. W tej sytuacji najczęstszą przyczyną płaczu jest niewłaściwy sposób przenoszenia malca do łóżeczka. Czy wiesz, jaki błąd popełniasz i co zrobić, by smyk nie protestował? Oto podpowiedzi.
Śpiące dziecko

Jak uśpić noworodka?

Sen Niemowlęcia
Właśnie położyłaś dziecko spać i szykujesz się do drzemki, a tu paluszek znów płacze? Możesz pozwolić mu płakać, albo spróbować poniższych porad.
dziecko w powijakach

Jak zawijać dziecko w kocyk?

Pielęgnacja noworodka
Z początku możesz uznać to za dziwne, ale zawijanie dziecka w powijaki to prosty i skuteczny sposób na uspokojenie go. Badania dowodzą, że kokon, którym owinięte jest dziecko jest przez nie odbierany podobnie do łona matki. Zapewnia mu ciepło i bezpieczeństwo, dzięki czemu maluszek śpi dłużej i spokojniej. Jednak niewłaściwe zawinięcie dziecka w kocyk może stanowić dla niego zagrożenie. Żeby go uniknąć dowiedz się jak zrobić to bezpiecznie.
Dziecko w rożku

Jak zawinąć dziecko w rożek?

Sen Niemowlęcia
Spanie w rożku przypomina malutkiemu dziecku łono matki. Rożek jest ciasny, dokładnie otula ciało dziecka i daje mu uczucie bezpieczeństwa. Nie każdy niemowlak będzie się jednak dobrze czuł zawinięty ciasno w rożek. Niektóre dzieci potrzebują więcej swobody. Rożek będzie najlepszy dla dzieci które budzą się przez nieskoordynowane ruchy rączej i nóżek. Jeśli twój niemowlak nie lubi spać w rożku to go do tego nie zmuszaj. Jeśli natomiast rożek uspokaja dziecko to powinno ono w nim spać aż do czasu uzyskania kontroli nad nóżkami i rączkami.
Śpiący niemowlak

9 sposobów na uśpienie niemowlaka

Sen Niemowlęcia
Sen jest słowem które nie istnieje w słowniku młodych mam. Od czasu porodu do około 6-9 miesiąca życia dziecka chodzimy wiecznie zmęczone i jesteśmy w stanie oddać wszystko aby dziecko normalnie spało i abyśmy my same mogły się w końcu wyspać. Poniżej przedstawiam 9 sposobów na dłuższy i lepszy sen twojego dziecka.
nocne lęki

Jak rozpoznać złe sny od nocnych lęków?

Dziecko a Sen
Dziecko budzi się w środku nocy z krzykiem. Zastanawiasz się czy to zły sen czy też nocne lęki. Łatwo to odgadnąć, jeśli poznasz różnicę. Poniżej znajdziesz niezbędne wskazówki.
mama z niemowlakiem

Rytuały w życiu dziecka - dlaczego są ważne?

Rozwój Niemowlaka
Dla małego dziecka świat jest obcy i chaotyczny. Codzienne czynności, które dla nas są naturalne, jemu jawią się jako nieznane i wywołują u niego niepokój. By maluszek mógł czuć się bezpiecznie, potrzebuje rutyny, czyli stałego planu dnia. Dziecko lubi, gdy takie elementy, jak posiłki, drzemki, spacer itp., następują po sobie o tej samej porze, w podobnej kolejności i według identycznego scenariusza. Ustalony rytm dnia porządkuje świat malca, pozwala mu przewidzieć przyszłość i pozbyć się lęku przed nieznanym. Dzięki temu maluch jest spokojniejszy.
śpiące dziecko

Co zrobić żeby dziecko przespało całą noc?

Dziecko a Sen
Wiele osób marzy, aby w końcu zostać rodzicem. Jednakże, razem z nieograniczoną radością i podekscytowaniem, przychodzą nowe obowiązki i odpowiedzialność za małego, zupełnie nieporadnego i niesamodzielnego jeszcze człowieka. Usypianie dziecka jest jednym z tych obowiązków rodziców, którego nie da się uniknąć. Niestety, nie zawsze jest to bardzo łatwe. Dzieci potrafią się wybudzić przy najmniejszym nawet szeleście. Może nas to irytować, gdy nasze dziecko budzi się nagle w środku nocy i zaczyna płakać. Pamiętaj, że najważniejszym jest jednak dobro i komfort Twojego dziecka. Jeśli czuje się ono komfortowo, na pewno zaśnie z łatwością. Więc zadbaj o komfort swojego dziecka. Bardzo ważne jest, aby zapewnić dziecku regularny sen o określonych porach w odpowiednich do tego warunkach. Znajdziesz tutaj kilka porad, co zrobić, aby poradzić sobie z usypianiem dziecka.