kolka u dziecka

Kolka: znaki ostrzegawcze i co robić

Kolki Niemowląt
Kolka najczęściej zaostrza się u dzieci pomiędzy szóstym a ósmym tygodniem życia i może ustąpić sama pomiędzy ósmym i czternastym tygodniem życia. To normalne i powszechne, że rodzice czują się wówczas przerażeni i sfrustrowani. Ich dziecko niemal bez przerwy płacze. Należy jednak pamiętać, że zdarza się to prawie wszystkim dzieciom i w końcu przechodzi. Niemowlę wyrasta z kolki wcześniej czy później.
mleko dla niemowlaka

Kiedy zmienić mleko na inne?

Żywienie Niemowlaka
Przygotowujesz mleko modyfikowane zgodnie z instrukcją na opakowaniu, podajesz je dziecku i... zaczynają się problemy. Okazuje się, że niemowlę zamiast tryskać zdrowiem i energią, ulewa, miewa kolki, pręży się albo ciągle jest głodne. Może być wiele przyczyn tych problemów. Zdarza się jednak, że odpowiada za nie źle dobrana mieszanka. W takiej sytuacji najlepiej od razu skonsultować się z pediatrą. Jeśli lekarz stwierdzi, że kłopoty zdrowotne u maluszka rzeczywiście wywołuje niewłaściwie dopasowane mleko, zapewne zaproponuje inne. Przeczytaj, jaka mieszanka modyfikowana może pomóc maluchowi w sytuacjach, które przedstawiamy poniżej.
kolka u noworodka

Kolka a alergia pokarmowa

Kolki Niemowląt
Kolka to dolegliwość, która występuje u najmłodszych niemowląt. Dotyczy prawie 20-30 procent maluszków. Objawia się dużym niepokojem, płaczem, a czasem bardzo głośnym krzykiem. Jej ataki występują zwykle wieczorem. Na forach internetowych dla młodych rodziców kolka jest wśród najczęściej poruszanych tematów. Część internautów uważa, że częste i silne bóle brzuszka są jednym z pierwszych symptomów alergii. Czy to prawda?
kolka u dziecka

Co robić gdy dziecko ma kolkę?

Płacz Niemowlęcia
Kiedy Twoje dziecko ma kolkę, może Ci – jako rodzicowi - być bardzo ciężko funkcjonować. Trzeba dostosować się do dziecka i pomóc mu na wszelkie możliwe sposoby. Kolka jest ściśle powiązana z zaburzeniami funkcjonowania układu pokarmowego, spowodowana gazami i ciągłym bólem, przez który dziecko nieustannie płacze. Kolka niemowlęca tak jak się sama pojawia, tak i sama znika. Zazwyczaj około trzeciego-czwartego miesiąca życia dziecka. Poniżej podaję kilka sposobów na złagodzenie kolki.
Płaczące dziecko

Jak rozpoznać kolkę u niemowlaka?

Kolki Niemowląt
Noworodki dość często mają okresy, kiedy są wyjątkowo drażliwe i z pozoru płaczą bez powodu. Jeśli jednak podejrzewasz u dziecka kolkę wówczas sprawdź, czy ma następujące objawy:
Płaczące dziecko

Jak leczyć kolkę u niemowląt?

Kolki Niemowląt

Kolki są powszechną dolegliwością niemowląt do nawet 6 miesiąca życia. Przyczyny kolki są nie do końca znane, jednak jest kilka czynników, które w połączeniu mogą spowodować kolkę oraz bóle brzuszka.

Masaż na kolkę

Jak zrobić masaż na kolkę?

Płacz Niemowlęcia

Masaż uspokoi płaczące dziecko, pomoże mu w przypadku bolesnej kolki ale również ma wiele innych korzyści. Dzieci, tak jak dorośli mogą być zestresowane a masaż je uspokoi i zrelaksuje. Taki relaks pomoże w trawieniu oraz zapewni zdrowy wzrost wszystkim wcześniakom.

 

Korzyści masażu:
- poprawia krążenie
- poprawia trawienie
- stymuluje wzrost i rozwój dziecka
- wzmacnia więź między dzieckiem a osobą wykonującą masaż
- wzmacnia świadomość własnego ciała
- relaksuje i uspokaja dziecko

 

Kiedy masować dziecko?
Dobrym czasem jest okres, kiedy jesteś zrelaksowana i masz wystarczająco dużo czasu, aby wykonać masaż dziecku w ciszy i spokoju (bez żadnych zewnętrznych zakłóceń). Nie należy masować dziecka od razu po jedzeniu, kiedy ma pełny brzuszek - najlepiej będzie odczekać około pół godziny po jedzeniu.

niemowlę

Jak pielęgnować niemowlę?

Żywienie Niemowlaka
Poród i chwila, w której matka wkracza do domu ze swoim potomkiem na rękach, są prawdziwie magicznymi momentami. Kłopoty zaczynają się wraz z pierwszymi problemami malucha. Zwłaszcza młode mamy, które mają pierwsze dziecko, mogą poczuć się w takich sytuacjach nieco zagubione. Poniżej znajduje się krótka ściągawka opisująca najczęstsze dziecięce dolegliwości.
płaczące niemowlę

Jak uspokoić niemowlę?·

Sen Niemowlęcia
Płaczące niemowlę może spędzić sen z powiek każdego rodzica. Jest to o tyle uciążliwe, że często ciężko określić dlaczego dziecko właściwie płacze, a już zupełnie nie sposób wytłumaczyć mu, by tego nie robiło. Z tego powodu informacją na wagę złota jest wiedza odnośnie tego jak uspokoić niemowlę. 10 sprawdzonych sposobów do samodzielnego przetestowania znajdziesz poniżej.

Jak zrobić masaż antykolkowy?

Kolki Niemowląt
Kolki nazywane przez chińczyków “100 dni płaczu” trwają u noworodków na ogół do trzeciego miesiąca życia. Cierpi na nie co piąte dziecko, zaś ich przyczyną prawdopodobnie jest niedojrzałość przewodu pokarmowego malucha. Kolki ustępują samoistnie, jednak można je złagodzić lub czasami nawet całkowicie zniwelować poprzez bujanie dziecka na rękach, emitowanie dźwięków podobnych do białego szumu oraz masaże brzuszka. Poniżej przedstawiam dokładny opis technik masażu antykolkowego niemowląt.