kolka u noworodka

Kolka a alergia pokarmowa

Kolki Niemowląt
Kolka to dolegliwość, która występuje u najmłodszych niemowląt. Dotyczy prawie 20-30 procent maluszków. Objawia się dużym niepokojem, płaczem, a czasem bardzo głośnym krzykiem. Jej ataki występują zwykle wieczorem. Na forach internetowych dla młodych rodziców kolka jest wśród najczęściej poruszanych tematów. Część internautów uważa, że częste i silne bóle brzuszka są jednym z pierwszych symptomów alergii. Czy to prawda?
noworodek

Typowe dolegliwości noworodka - jak im zaradzić?

Zdrowie noworodka
Martwisz się, bo na skórze swojego maleństwa zaobserwowałaś dziwne krostki albo jego pępek nie chce się goić? Takie kłopoty spędzają sen z powiek wielu mamom. Spokojnie – poradzimy ci, jak sobie z nimi radzić. Gdy po porodzie wracasz z dzieckiem ze szpitala do domu, każda zmiana w jego wyglądzie lub zachowaniu może budzić twój niepokój. Nic dziwnego – nie wiesz jeszcze, co jest normalne, a co nie. Zastanawiasz się, czy maluch nie ulewa za dużo, dlaczego tak często miewa kolki albo dziwnie posapuje... Podpowiadamy, jak sama możesz pomóc smykowi, a w jakiej sytuacji powinien obejrzeć go pediatra.
kolka niemowlęca

Jak złagodzić kolkę u noworodka?

Kolki
Twój szkrab codziennie wieczorem pręży się i płacze? Przyczyną jego cierpień jest najprawdopodobniej kolka niemowlęca, bardzo częsta dolegliwość u maluszków, która z reguły mija po ukończeniu trzeciego miesiąca życia. Zastanawiasz się, w jaki sposób pomóc swojemu smykowi przetrwać kolkę? Istnieje sporo sprawdzonych sposobów, dzięki którym smyk szybko poczuje ulgę. Pomogą specjalne preparaty z apteki, ziołowa herbatka, ciepły okład na brzuszek lub antykolkowy masaż.
kolka u małych dzieci

Jak leczyć kolki u niemowląt domowymi sposobami?

Płacz Niemowlęcia
Wiele noworodków nie ma w pełni rozwiniętego układu trawiennego. W pierwszych miesiącach życia są trapione przez skurcze jelitowe lub wzdęcia. Ból kolkowy często powoduje u dziecka intensywny płacz. Jeśli zauważysz więc, że po karmieniu lub "upuszczeniu gazów" Twoje dziecko płacze, jest to oznaka kolki. Rodzice w takich przypadkach są zwykle nieporadni, bo nie mogą pocieszyć dziecka, ani skupić jego uwagi na czymś innym. Ból nie da tak łatwo o sobie zapomnieć. Na szczęście kolka nie jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i kończy się jak dziecko ma trzy-cztery miesiące. Jak więc sobie poradzić z kolką i ulżyć naszemu maluszkowi? Oto kilka praktycznych porad.
kolka u dzieci

Jak sobie radzić z kolką?

Płacz Niemowlęcia
Każdego roku miliony dzieci cierpią na kolkę. Nie ma pewnego leku, który tym kolkom zaradzi. Są jednak sposoby łagodzeniu objawów i bólu kolkowego.
Płaczące dziecko

Jak rozpoznać kolkę u niemowlaka?

Kolki Niemowląt
Noworodki dość często mają okresy, kiedy są wyjątkowo drażliwe i z pozoru płaczą bez powodu. Jeśli jednak podejrzewasz u dziecka kolkę wówczas sprawdź, czy ma następujące objawy:
Płaczące dziecko

Jak leczyć kolkę u niemowląt?

Kolki Niemowląt

Kolki są powszechną dolegliwością niemowląt do nawet 6 miesiąca życia. Przyczyny kolki są nie do końca znane, jednak jest kilka czynników, które w połączeniu mogą spowodować kolkę oraz bóle brzuszka.

Masaż na kolkę

Jak zrobić masaż na kolkę?

Płacz Niemowlęcia

Masaż uspokoi płaczące dziecko, pomoże mu w przypadku bolesnej kolki ale również ma wiele innych korzyści. Dzieci, tak jak dorośli mogą być zestresowane a masaż je uspokoi i zrelaksuje. Taki relaks pomoże w trawieniu oraz zapewni zdrowy wzrost wszystkim wcześniakom.

 

Korzyści masażu:
- poprawia krążenie
- poprawia trawienie
- stymuluje wzrost i rozwój dziecka
- wzmacnia więź między dzieckiem a osobą wykonującą masaż
- wzmacnia świadomość własnego ciała
- relaksuje i uspokaja dziecko

 

Kiedy masować dziecko?
Dobrym czasem jest okres, kiedy jesteś zrelaksowana i masz wystarczająco dużo czasu, aby wykonać masaż dziecku w ciszy i spokoju (bez żadnych zewnętrznych zakłóceń). Nie należy masować dziecka od razu po jedzeniu, kiedy ma pełny brzuszek - najlepiej będzie odczekać około pół godziny po jedzeniu.