Co zwiedzić w Muszynie?

Wakacje rodzinne

Od stu lat jest uzdrowiskiem, od niedawna popularnym ośrodkiem narciarskim. Ale prawa miejskie nadał jej już… Kazimierz Wielki. Gdy nadchodzi zima, mróz ziemię skuje, a śnieg ją przykryje białą pierzyną, ożywają doliny i góry Beskidu Sądeckiego. Do miast i miasteczek tego regionu zjeżdżają się amatorzy białego szaleństwa. Jednym z nich jest Muszyna, która ciągnie się malowniczo wzdłuż doliny Popradu, przy granicy ze Słowacją.

śmieszne miejsca w Polsce

Śmieszne miejsca w Polsce, które trzeba zobaczyć

Atrakcje turystyczne
Czy zawsze musi być poważnie? Otóż nie! Dziś prezentuje Polskę z przymrużeniem oka. Pochyłe domy, śmieszne pomniki i inne zabawne miejsca czekają na twoją wizytę. Warto wybrać się w taką podroż z całą rodziną, ponieważ śmiechu będzie co niemiara. Atrakcji na pewno nie zabraknie, a dzieciaki (i nie tylko) będą bardzo zadowolone. Poznaj te miejsca i przekonaj się, że nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby się świetnie bawić z rodziną.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Krajoznawcze
Kto chce zobaczyć prawdziwy mieszczański Poznań, powinien się udać na Jeżyce. To jedna z najstarszych i najbardziej urokliwych dzielnic. Można tu podziwiać secesyjne kamienice, a także zagrody bamberskie budowane przez osadników, których w XVIII wieku sprowadzono z Niemiec, by zasiedlili okoliczne wsie. Miłośników intensywnego zwiedzania zachwycą świetnie przygotowane trasy turystyczne. Do najciekawszych należy Trakt Królewsko-Cesarski, który prowadzi przez najważniejsze miejsca związane z historią i rozwojem miasta: późnoromański kościół św. Jana Jerozolimskiego za murami, wyspę Ostrów Tumski z Bazyliką Archikatedralną, wpisane w krajobraz miasta Jezioro Maltańskie czy Stare Miasto, jedno z najpiękniejszych w Europie.
Bieszczady

Co zwiedzić w Bieszczadach?

Krajoznawcze
Turystyka bieszczadzka kojarzy się wyłącznie z turystami niosącymi na plecach cały dobytek, jedzących konserwy i śpiących na polach namiotowych. Nie krytykujemy takich turystów, ale rozumiemy, że nie każdemu taka forma uprawiania turystyki pasuje, bo nie każdy lubi spać w mokrych ubraniach w przeciekającym namiocie oraz naklejać kolejne plastry na opuchnięte stopy. Poniżej przedstawiamy Bieszczady samochodem - ciekawe miejsca.
Populonia

Co zwiedzić w Toskanii?

Krajoznawcze
Wybierasz się do Włoch i planujesz zobaczyć i zwiedzić Toskanię? Toskania kryje za sobą wiele tajemnic. Tutaj dowiesz się gdzie należy być, aby poznać tą fascynującą krainę i jej najwspanialsze miejsca.
Morskie Oko

Jak zaplanować wycieczkę pieszą w Tatry?

Krajoznawcze
Jeżeli pierwszy raz wybierasz się na wycieczkę pieszą w Tatry, pomimo, że wydaję się ona tylko dłuższym spacerkiem, warto być przygotowanym na wszystko. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zaplanować taką wycieczkę, aby była ona bezpieczna i przyjemna.

Brok - co zwiedzać?

Krajoznawcze
Patrząc na malutki i senny Brok, aż trudno uwierzyć, że jesteśmy w miejscu, którego historia sięga średniowiecza. Pierwotnie był tu warowny gród, położony przy ważnym kupieckim szlaku. W owych czasach handlowymi drogami były rzeki, którymi spławiano towary do Gdańska. I od wody osada wzięła swe miano, bo jednym z dopływów Bugu jest niepozorna rzeczka Brok. Przez wieki miasteczko się rozwijało, a gdy po potopie szwedzkim tereny się wyludniły, płoccy biskupi podjęli decyzję o osiedleniu tu Kurpiów. Dzielni bartnicy i leśnicy doskonale sobie radzili, mając wokół Puszczę Białą i dolinę Bugu.
Lutowiska wycieczka

Co zwiedzać w Lutowiskach?

Atrakcje turystyczne
Niektórzy uważają, że to polska Alaska: lasy, góry, zimą pokryte śniegiem. Ale warto tu przyjechać o każdej porze roku. Lutowiska są jedną z największych gmin w Polsce, ale też najsłabiej zaludnioną (mieszka tu 5 osób na km kwadratowy!). Za to najbardziej zalesioną (puszcza pokrywa ponad 90 proc. terenu). Lutowiska są gminą, gdzie o ochronie przyrody nie tylko się mówi, ale wprowadza ją w życie. Jest tu Bieszczadzki Park Narodowy, Park Krajobrazowy Doliny Sanu, Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie”, wiele mniejszych rezerwatów i pomników przyrody.
Bielsko Biała

Bielsko Biała - co zwiedzać?

Atrakcje turystyczne
Z Bielska-Białej pochodzi wiele artystycznych sław: Urszula Dudziak, Maria Koterbska, Emil Zegadłowicz… A także dwaj niesforni malcy, którym właśnie stuknęło pół wieku. Trudno uwierzyć, że te dwa sympatyczne urwisy mają już pięćdziesiąt lat! Ale metryka nie kłamie. Pierwszy odcinek serialu rysunkowego o przygodach Bolka i Lolka wyemitowano w 1963 roku. Nie byłoby Bolka i Lolka, gdyby nie słynne Studio Filmów Rysunkowych. Tu narodzili się także Reksio, Smok Wawelski, Don Pedro, Bartolini Bartłomiej (herbu Zielona Pietruszka) i inni bohaterowie dziecięcej wyobraźni.
Puszcza Białowieska wycieczka

Puszcza Białowieska - co warto zobaczyć?

Atrakcje turystyczne
Puszcza Białowieska to ostatni pierwotny las w Europie. Pełen tajemnic i atrakcji. Może sprawdzicie, kto w nim króluje i nacieszycie oczy jesiennymi pejzażami? Niemal nietknięty ludzką ręką kompleks leśny zajmuje w Polsce powierzchnię 630 km kw. (ok. 800 km kw. znajduje się po stronie Białorusi). Tworzy go gęstwina ponad 800 gatunków roślin, nie licząc grzybów, mchów, porostów. Tutaj nie tylko widoki, ale każdy łyk powietrza poprawia samopoczucie. Na świecie coraz mniej takich miejsc. Dlatego warto je poznać, póki jeszcze są.