Co zwiedzić w Muszynie?

Wakacje rodzinne

Od stu lat jest uzdrowiskiem, od niedawna popularnym ośrodkiem narciarskim. Ale prawa miejskie nadał jej już… Kazimierz Wielki. Gdy nadchodzi zima, mróz ziemię skuje, a śnieg ją przykryje białą pierzyną, ożywają doliny i góry Beskidu Sądeckiego. Do miast i miasteczek tego regionu zjeżdżają się amatorzy białego szaleństwa. Jednym z nich jest Muszyna, która ciągnie się malowniczo wzdłuż doliny Popradu, przy granicy ze Słowacją.

śmieszne miejsca w Polsce

Śmieszne miejsca w Polsce, które trzeba zobaczyć

Atrakcje turystyczne
Czy zawsze musi być poważnie? Otóż nie! Dziś prezentuje Polskę z przymrużeniem oka. Pochyłe domy, śmieszne pomniki i inne zabawne miejsca czekają na twoją wizytę. Warto wybrać się w taką podroż z całą rodziną, ponieważ śmiechu będzie co niemiara. Atrakcji na pewno nie zabraknie, a dzieciaki (i nie tylko) będą bardzo zadowolone. Poznaj te miejsca i przekonaj się, że nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby się świetnie bawić z rodziną.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Krajoznawcze
Kto chce zobaczyć prawdziwy mieszczański Poznań, powinien się udać na Jeżyce. To jedna z najstarszych i najbardziej urokliwych dzielnic. Można tu podziwiać secesyjne kamienice, a także zagrody bamberskie budowane przez osadników, których w XVIII wieku sprowadzono z Niemiec, by zasiedlili okoliczne wsie. Miłośników intensywnego zwiedzania zachwycą świetnie przygotowane trasy turystyczne. Do najciekawszych należy Trakt Królewsko-Cesarski, który prowadzi przez najważniejsze miejsca związane z historią i rozwojem miasta: późnoromański kościół św. Jana Jerozolimskiego za murami, wyspę Ostrów Tumski z Bazyliką Archikatedralną, wpisane w krajobraz miasta Jezioro Maltańskie czy Stare Miasto, jedno z najpiękniejszych w Europie.
Bieszczady

Co zwiedzić w Bieszczadach?

Krajoznawcze
Turystyka bieszczadzka kojarzy się wyłącznie z turystami niosącymi na plecach cały dobytek, jedzących konserwy i śpiących na polach namiotowych. Nie krytykujemy takich turystów, ale rozumiemy, że nie każdemu taka forma uprawiania turystyki pasuje, bo nie każdy lubi spać w mokrych ubraniach w przeciekającym namiocie oraz naklejać kolejne plastry na opuchnięte stopy. Poniżej przedstawiamy Bieszczady samochodem - ciekawe miejsca.
Populonia

Co zwiedzić w Toskanii?

Krajoznawcze
Wybierasz się do Włoch i planujesz zobaczyć i zwiedzić Toskanię? Toskania kryje za sobą wiele tajemnic. Tutaj dowiesz się gdzie należy być, aby poznać tą fascynującą krainę i jej najwspanialsze miejsca.
Morskie Oko

Jak zaplanować wycieczkę pieszą w Tatry?

Krajoznawcze
Jeżeli pierwszy raz wybierasz się na wycieczkę pieszą w Tatry, pomimo, że wydaję się ona tylko dłuższym spacerkiem, warto być przygotowanym na wszystko. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zaplanować taką wycieczkę, aby była ona bezpieczna i przyjemna.

Co warto zobaczyć w Opolu?

Atrakcje turystyczne
Czym może poszczycić się Opole jako jedyne miasto w Polsce? Oto żadne inne nie ma w swoim ogrodzie zoologicznym uchatek kalifornijskich. A w górnośląskim mieście książąt piastowskich – i owszem, są. Miejscowe zoo w ogóle jest lokalną dumą. A historia tego miejsca jest dość długa i, rzec można, szlachetna. Początki sięgają roku 1912 (!), kiedy na Wyspie Bolko na Odrze powstawał park, w którym odgrodzono część terenu, by stworzyć prywatny „idylliczny obszar dla saren, pawi, bażantów i innych zwierząt, których widok miał służyć uciesze przechadzających się mieszkańców Opola”.
Ciechanów - wycieczka

Co zwiedzać w Ciechanowie?

Atrakcje turystyczne
Przed wiekami miasto było wciąż narażone na ataki z północy. Ale niezłomnie strzegło Mazowsza. Ciechanowski zamek stanął na niedostępnym terenie wśród bagien. Był nie do zdobycia. Ze stałym lądem siedzibę książąt mazowieckich łączył 300-metrowy most. Wystarczyła chwila, by załoga ciechanowskiej warowni rozmontowała go i już dostęp do murów był dla wrogów odcięty.
Podlase zwiedzanie

Co warto zwiedzić na Podlasiu?

Atrakcje turystyczne
Tu zwiedzisz meczet, przenocujesz w jurcie i skosztujesz przysmaków spod znaku półksiężyca. W Bohonikach można spędzić noc w jurcie. Latem w obejrzycie tu pokazy jazdy konnej i tatarskiej sztuki łucznictwa konnego. Spotkacie też strzelców z grupy łuczniczej „Czambulik”. Okolice Białegostoku to wyjątkowy region, bo wymieszały się tu wpływy różnych kultur. Dzięki temu cała kraina ma tak niezwykły klimat: Kościoły katolickie sąsiadują tu z cerkwiami, a w pobliżu wznoszą się żydowskie synagogi i tatarskie meczety. Tatarzy mieszkają tu od ponad 300 lat. Sprowadził ich król Jan III Sobieski, zobowiązując do obrony naszych granic. Potomkowie ówczesnych osadników tworzą największą społeczność muzułmańską w Polsce. Szukasz egzotyki? Ruszaj na Podlasie!

Co zwiedzać w Beskidach?

Krajoznawcze
Zachwycające pejzaże, tajemnicze zamki, jaskinie, legendy o ukrytych skarbach... Tyle atrakcji w jednym niemal miejscu! Lato sprzyja wędrowaniu, więc warto je poznać. Babia Góra. Tym, którzy wejdą na szczyt, natura hojnie odpłaca za trud. Odsłania fantastyczne widoki, zwłaszcza o wschodzie słońca. Szlak, po którym kiedyś grasowali opiewani w legendach zbójnicy, wiedzie z Żywca do Cieszyna, wijąc się wśród beskidzkich szczytów. Możecie przebyć całą trasę albo wybrać tylko jej fragment. Np. na weekendową wyprawę pieszą albo rowerową. Nawet, jeśli nie znajdziecie dukatów Janosika, wspaniale wypoczniecie, poznając przy okazji sporo ciekawych zakątków. Dziś prawdziwych zbójników już nie ma – można powiedzieć, cytując Marylę Rodowicz z piosenki o Cyganach. Ale zbójnickiego, słynny taniec harnasi, na pewno obejrzycie.