zioła na ciąze

Jak domowymi sposobami zwiększyć szansę na poczęcie dziecka?

Zajście w ciążę
Problem z zajściem w ciążę jest bardzo bolesny dla każdej kobiety. Kolejne nieudane próby wyniszczają emocjonalnie, wzmagają niepokój i stany depresyjne, nie pozwalają normalnie funkcjonować i skupić się na codziennych obowiązkach. Zamiast jednak tracić nadzieję, warto wypróbować naturalne ziołowe zabiegi, które mogą pomóc zwalczyć przyczynę niepłodności.
Dni płodne

Jak wyznaczać dni płodne?

Planowanie ciąży
Każdy z nas, nie tylko kobiety, słyszał zapewne o tym, jak wyznaczać dni płodne. Dzieci uczą się tego już na lekcjach biologii w szkole, a dorosłym przypomina się to na naukach przedmałżeńskich. Warto posiadać umiejętność wyznaczania dni płodnych więc jeśli Cię to ciekawi - przeczytaj artykuł!
Niepłodność u kobiet

Przyczyny niepłodności żeńskiej

Odżywianie a ciąża
Starasz się o dziecko już od dłuższego czasu ale ciągle nie udaje się? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o żeńskiej niepłodności oraz sposobach jej leczenia.
poranne nudności

Jak rozpoznać objawy ciąży?

Zajście w ciążę
Starasz się o dziecko i nie możesz się doczekać pierwszych objawów ciąży? Boisz się że je przeoczysz? Czy może pojawiły się niepokojące objawy i zastanawiasz się czy to właśnie objawy ciąży, a nie byłaś na to przygotowana? Poniżej zamieszczamy krótki opis najczęstszych i najwcześniejszych objawów świadczących o poczęciu dziecka.
leczenie bezpłodności kobiet metodami naturalnymi

Jak leczyć bezpłodność?

Planowanie ciąży
Niepłodność może być wywołana przez bardzo wiele czynników i jest to problem występujący zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Palenie papierosów, zła dieta, stres, depresja, niepokój, niektóre leki i problemy z kobiecymi narządami odgrywają istotną rolę w wywołaniu bezpłodności. Cysty na jajnikach i zapalenie jajowodów mogą również być przyczyną niepłodności u kobiet. Leczenie może być bardzo kosztowne, nie jest bowiem objęte ubezpieczeniem. Są jednak proste i tanie sposoby na leczenie niepłodności domowymi sposobami.
test ciążowy

Jak zwiększyć szanse zajścia w ciążę?

Zajście w ciążę
Większość współżyjących ze sobą par troszczy się tylko o to, jak nie zajść w ciążę. Jednak gdy dojrzeją już decyzji o własnym dziecku, okazuje się, że zajście w ciąże nie polega tylko na zaniechaniu antykoncepcji. Oto 10 prostych rzeczy, które możesz zrobić, by zwiększyć szanse na poczęcie.
ciąża

Jak szybko zajść w ciążę?

Zajście w ciążę
Masz problemy z zajściem w ciążę? Wydaje Ci się, że próbowałaś już wszystkiego a dziecka jak nie było tak nie ma? Nie martw się. Jeszcze nie wszystko stracone. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się co jeszcze możesz zrobić, aby w końcu móc się spodziewać swojego upragnionego i wyczekiwanego potomka. Trzymam kciuki!
dni płodne :)

Jak wyznaczyć dni płodne?

Przygotowanie na przyjście dziecka na świat
Przez lata staraliście się unikać ciąży i używaliście antykoncepcji, a wykonywanie testu ciążowego wiązało się z niemałym stresem. Od kiedy padła decyzja o rozpoczęciu starania o dziecko, świat odwrócił się do góry nogami. Znowu trzeba się martwić i starać. Zaczynają się polowania na dni płodne, a wykonując test z nadzieją czekamy na dwie kreseczki, których wcześniej się tak obawialiśmy. Warto sobie pomóc i rozpocząć obserwacje naszego ciała.
ciąża

Jaki badania wykonać przed zajściem w ciążę?

Zajście w ciążę
Ciąża jest to bardzo ważna decyzja dwojga kochających się ludzi, którzy decydują o powołaniu na świat nowego życia - tak przynajmniej brzmi powszechna i ogólna definicja. Wszyscy jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak często ciąża nie jest wynikiem podjęcia świadomej decyzji, a raczej skutkiem przypadku, bądź niedopatrzenia. Jeśli jednak zajście w błogosławiony stan ma być wynikiem świadomie podjętej decyzji, warto przygotować się do tego najlepiej jak tylko potrafimy. Zwłaszcza panie maja możliwość wykonania badań, które wykluczą wszelkie przeciwwskazania lub ewentualne możliwe powikłania, a tym samym zwiększą prawdopodobieństwo wydania na świat zdrowego potomka.
ciąża

Co powinien jeść mężczyzna starający się o dziecko?

Zajście w ciążę
Powszechnie znany jest temat diet dla kobiet starających się o dziecko, natomiast bardzo rzadko zastanawiamy się jak powinno wyglądać menu ich partnerów, a przecież oni także biorą udział w poczęciu i powinni o siebie zadbać. Poniżej dowiesz się co zrobić, żeby zwiększyć płodność mężczyzny starającego się o dziecko. Odpowiednia dieta i tryb życia mogą pomóc wam szybciej doczekać się wymarzonego potomka.