Niania z dzieckiem

Jak przyzwyczaić dziecko do niani?

Opieka nad dzieckiem
Nie jest ważne jak pomyślne są Twoje referencje z ostatniego miejsca pracy. Jeżeli nie jesteś w stanie zbudować silnej więzi z dziećmi w obecnym miejscu pracy, nie oczekuj długotrwałego zatrudnienia przez rodzinę. Praca z dziećmi stwarza niewątpliwie trudne otoczenie do budowania zaufania, szczególnie, iż dzieci nie działają w pełni racjonalne i logicznie, wręcz przeciwnie, nieustannie opierają się na emocjach. Aby zbudować relacje przyjacielskie z podopiecznymi, nianie przede wszystkim muszą zdobyć ich zaufanie, zawsze przy nich być, a także wprowadzać porządek i dyscyplinę. Kiedy dzieci wiedzą czego mogą się spodziewać, to odczuwają większą kontrolę, a uczucie kontroli może im pomóc podjąć ryzyko zaufania komuś nowemu - na przykład Tobie.
żłobek

Jak przygotować dziecko do żłobka?

Opiekunki do Dzieci
Przygotowanie dziecka do żłobka może być wyzwaniem dla jednych, a błahostką dla innych. Wszystko zależy od indywidualności i charakteru dziecka. Poniżej postanowiłam napisać kilka porad, jak sobie z tym poradzić.
niania z dzieckiem

Jak napisać referencje dla niani?

Opiekunki do Dzieci
Nadszedł czas, kiedy ty i twoja rodzina musicie pożegnać się z ukochaną nianią, bo wasze dzieci jej już nie potrzebują. Jeżeli uważasz, że niania zrobiła wiele dobrego dla waszej rodziny i doskonale wywiązała się ze swoich obowiązków, możesz napisać dla niej referencje, które z pewnością pomogą jej znaleźć nową pracę.
niania dla dziecka

Jak wybrać nianię dla dziecka?

Opieka nad dzieckiem
Bez względu na to, w jaki sposób chcesz szukać niani dla swojego dziecka, będziesz musieć przeprowadzić z nią rozmowę. Rozmowa ta jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić. Jest to najlepszy sposób na uzyskanie pierwszej opinii na jej temat. Znalezienie niani, która spełnia twoje oczekiwania wcale nie jest takie łatwe. Musisz ustalić czego oczekujesz od opiekunki dziecka i jakie kwalifikacje powinna ona mieć. Przed rozpoczęciem rozmowy zwróć także uwagę na osobowość niani. Podczas rozmów kwalifikacyjnych będziesz mógł porozmawiać z potencjalnymi nianiami dla twojego dziecka i zadawać im pytania. Pamiętaj jednak, że ubiegają się one o pracę i będą się przedstawiać z jak najlepszej strony.