samotna matka

Pomoc z Funduszu Alimentacyjnego - jak uzyskać?

Alimenty
Pomoc z Funduszu Alimentacyjnego można uzyskać, gdy spełnia się ściśle określone warunki. Warto wiedzieć, jakie. Jeśli masz dzieci i nie otrzymujesz na nie alimentów, bo były mąż uchyla się od ich płacenia, udaj się do urzędu gminy. Tam dowiesz się, czy mając mizerne dochody z pracy, możesz uzyskać jakąś stałą pomoc finansową na dzieci. Aby starać się o takie świadczenie należy złożyć odpowiedni wniosek.
Kto ma prawo do renty rodzinnej

Kto ma prawo do renty rodzinnej?

Samotne rodzicielstwo
Najbliżsi członkowie rodziny osoby zmarłej mogą starać się o przyznanie renty rodzinnej. By ją otrzymać, muszą być spełnione określone warunki. Dotyczą one nie tylko uprawnionych do świadczenia ale również zmarłego. Jeśli nieżyjący bliski pobierał rentę z tytułu niezdolności do pracy lub emeryturę, sytuacja jest klarowna. ZUS przyzna rentę rodzinną uprawnionym członkom rodziny, którzy spełniają przewidziane przepisami warunki.
Jak wychować dziecko bez ojca

Jak wychować dziecko bez ojca?

Wychowanie Dziecka
Życie tak ci się ułożyło, że sama wychowujesz swoje dziecko. Uwierz w to, że potrafisz mu zapewnić radosne, bezpieczne dzieciństwo. Samotne wychowanie dziecka potrafi skomplikować życie. Zdarza się, że wiele kobiet świadomie podejmuje taki wybór, jednak większość sytuacji po prostu nas do tego zmusza. Wbrew pozorom samotne mamy są o wiele bardziej samodzielne, zorganizowane i odpowiedzialne. Wychowywanie dziecka w pojedynkę nie jest łatwe, choć warto myśleć o tym jako o czymś pozytywnym. Poniżej znajdziecie porady, które ułatwią wam to zadanie.
rozmowa z dzieckiem o rozwodzie

Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie?

Samotne rodzicielstwo
Już na długo przed podjęciem decyzji o rozwodzie dziecko zaczyna wyczuwać nieprzyjemną atmosferę w domu. Widzi, że coś jest nie tak ponieważ rodzice zaczynają się do siebie inaczej odnosić i inaczej odzywać. Dlatego nie powinnaś sobie myśleć, że skoro Twoje dziecko jest małe to nie przeczuwa zbliżającego się nieszczęścia.
samotna matka

Jak samotnie wychować dziecko?

Opieka nad dzieckiem
Niezależnie od tego czy jest to twój własny wybór, czy splot różnych okoliczności, samotne wychowywanie dziecka jest nie lada wyzwaniem. Musisz być przygotowany na wiele rzeczy, ale już wkrótce odkryjesz, że samotne rodzicielstwo nie stanowi żadnej przeszkody w zapewnieniu dziecku świetlanej przyszłości.
Rodzice i dzieci

Jak być dobrym rodzicem?

Metody wychowania
Dobry rodzic to nie tylko osoba, która zmieni pieluszkę i nakarmi. To także osoba, która otrze łzy i będzie mądrym nauczycielem życia. Bycie dobrym rodzicem jest jednym z najtrudniejszych zadań w życiu człowieka. Trzeba mu jednak sprostać i wybrnąć z podniesionym czołem. Jak być dobrym rodzicem? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Dziecko z tatą

Poradnik dla młodego taty

Pielęgnacja noworodka
Gratulacje, zostałeś oficjalnie tatą i tak jak większość świeżo upieczonych ojców możesz się czuć nieco przytłoczony krzykiem małego człowieczka, żyjącego w kołysce obok twojego łóżka. Dlaczego nikt cię wcześniej nie uprzedził, że będziesz spać po 15 minut i spędzać całe wieczory na zdrapywaniu kup z podłogi czy nawet z sufitu? Nie martw się! Twoje życie będzie łatwiejsze, jednak najpierw musisz przetrwać pierwsze 6 tygodni życia twojego dziecka. Będziesz potrzebować przez ten czas sporo cierpliwości, wytrwałości, poczucia humoru a przeżyjesz ty, twoja żona i mały potwór który wyskoczył z jej łona.
Mama z córką

7 rzeczy, których musisz nauczyć swoją córkę

Metody wychowania
Jako rodzic musisz nauczyć swoje dziecko wielu rzeczy, jednak spośród wszystkich najważniejsze są lekcje życia. Świat się bardzo szybko zmienia. Życie naszych babć było całkowicie inne od naszego życia, zaś życie naszych dzieci będzie inne od naszego życia. Dzisiejsza młodzież zmaga się z problemami, których my nigdy nie doświadczyliśmy co nie oznacza, że powinniśmy przymknąć na nie oko i polegać wyłącznie na osądzie naszych pociech. Już od małego musimy im wpajać pewne wartości, aby z biegiem lat uznały je za swoje i się ich kurczowo trzymały. Poniżej przedstawiam 7 lekcji, których należy udzielić swojej córce.
Pomoc finansowa dla samotnych rodziców

Pomoc finansowa dla samotnych rodziców - jak ją otrzymać?

Alimenty
Wnioski o wszelką pomoc finansową uzyskasz w swojej gminie. Są to gotowe druki, które wystarczy wypełnić i dołączyć do nich konieczne dokumenty. Gdy tylko na twoich barkach spoczywa wychowanie i utrzymanie dzieci, pamiętaj, że masz prawo do pomocy od państwa, jeśli mało zarabiasz lub jesteś bezrobotna. Nie wstydź się prosić o pomoc. Są instytucje, gdzie możesz się o nią zwrócić – to ośrodki opieki społecznej i centra pomocy rodzinie. Udaj się tam i porozmawiaj z pracownikiem socjalnym o swojej sytuacji, zapytaj na jakie wsparcie możesz liczyć. Są różne rodzaje pomocy. Wiele samotnych mam zmaga się z codziennymi obowiązkami oraz finansami. Dowiedz się skąd mogą uzyskać wsparcie.