Najważniejsze sanktuaria w Europie

Najważniejsze sanktuaria w Europie

Inne typy podróży
Miejsca te słyną z łask, uzdrowień, zabytków architektury i pięknego otoczenia. Podróż do tych miejsc gwarantuje niezapomniane przeżycia. Możecie być pewni, że będziecie chcieli tam jeszcze wrócić. Najlepiej wybrać się w taką podróż z najbliższymi osobami. Poniżej znajdziecie informacje na temat najpopularniejszych sanktuariów. Jedno w Polsce, dwa na zachodzie naszego kontynentu. Z pewnością będziecie zachwyceni.
Edynburg - wakacje

Co zwiedzić w Edynburgu?

Atrakcje turystyczne
Największym miastem Szkocji jest Glasgow, ale to właśnie Edynburg wciąż pozostaje sercem szkockiej ziemi. Zwany Atenami Północy, był przez wieki ośrodkiem nauki, kultury i sztuki. Urzeka tajemniczą aurą. Jeśli lubisz nocne spacery, miej się na baczności. Spotkanie z duchem gwarantowane! Kamienne domy, ciasne uliczki i mroczne zaułki tworzą tajemniczą aurę. Historia miasta sięga VII wieku, gdy na jednym ze wzgórz wzniesiono fortecę Din Eidyn.
Pecz - co zwiedzić

Peszt - co zwiedzić?

Atrakcje turystyczne
Pecz to jedno z najstarszych miast Węgier. Nazwa miasta nawiązuje podobno do pięciu kościołów, które wybudowano w Peczu. Leżące na terenie starożytnej Panonii, już sześć tysięcy lat temu było osadą Ilirów i Celtów. Rzymianie założyli tu miasto w II w. n.e. Od IV w. w mieście rozwijało się chrześcijaństwo, a od 1009 r. w Peczu była siedziba biskupstwa. Miasto jest niewielkie, ale urokliwe.
biwak o zmroku

Jak spakować plecak na biwak?

Krajoznawcze
Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś na biwaku, możesz się martwić i zachodzić w głowę co ze sobą zabrać, żeby się nie przedźwigać, ale z drugiej strony, żeby zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy. Szczerze mówiąc prędzej czy później każdemu zdarza się czegoś zapomnieć. Rozbijamy namiot i nagle zdajemy sobie sprawę z tego, że nie mamy śledzi. Rondel, który zapakowaliśmy, tak naprawdę stoi sobie spokojnie w domu na kredensie. Robi się zimno i okazuje się, że nie mamy odpowiedniego swetra. Jak więc sobie wszystko dobrze zaplanować? Poniżej znajdziesz listę rzeczy których nie wolno ci zapomnieć jadąc pod namiot na biwak.
Baden Baden

Co zwiedzić w Baden - Baden?

Niemcy
To urokliwe miasteczko, które natura hojnie obdarzyła zdrowymi dla ludzi źródłami. Leczy się tu wiele schorzeń reumatycznych, układu oddechowego... i wzmacnia cały organizm. Ten ekskluzywny kurort, chyba najsłynniejszy w Niemczech, stał się celem naszego tygodniowego urlopu. Znany ze swoich wytwornych sanatoriów i hoteli oferuje też wiele atrakcji zwykłym turystom takim jak my. Otaczające góry północnej strony Schwarzwaldu są łagodne i mają 500-700 m wysokości.
Wapienne

Dlaczego warto wybrać się do uzdrowiska Wapienne?

Dla seniorów
Wapienne to niewielka miejscowość uzdrowiskowa w Beskidzie Niskim, oddalona o kilkanaście kilometrów od Gorlic. Leży z dala od dużych szlaków i stanowi bramę do Magurskiego Parku Narodowego. Co ciekawe, Wapienne uchodzi za najmniejsze uzdrowisko w naszym kraju. Odpoczywającym tu kuracjuszom służy łagodny klimat, a małe wzniesienia zachęcają do wędrówek. W Wapiennem i jego okolicach jest też sporo atrakcji turystycznych, na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu.
Cypr

Jak spędzić wakacje na Cyprze?

Inne typy podróży
Bogini miłości, Afrodyta, doskonale wybrała miejsce swego pojawienia się na Ziemi – wyłoniła się z morskiej piany na Cyprze, wyspie na Morzu Śródziemnym. Zrobiła to tu, bo Cypr jest po prostu... boski! Cudowny klimat wyspy, wspaniała przyroda i fascynujące zabytki gwarantują doskonałe warunki do wypoczynku o każdej porze roku. Nawet zimą temperatura na wybrzeżu Cypru nie spada poniżej 15 st. C, a w morzu kąpać się można i w styczniu. Wyspa oczarowuje przede wszystkim przyrodą. Gdy u nas jest szaro, na Cyprze kwitną migdałowce i dojrzewają cytrusy. Na wzniesieniach rosną winorośle, z których przygotowuje się słynne cypryjskie wina. Wysoko w górach spotkać można zaś potężne cedry
wakacje na Ibizie

Wakacje na Ibizie - jak spędzić czas?

Atrakcje turystyczne
Tu plaże nie zasypiają o zmierzchu. Dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa w rytmie chilloutowej muzyki. Jednak hiszpańska Ibiza to mekka nie tylko imprezowiczów, ale też hipisów z całego świata. Była i jest oazą pokoju oraz miłości. To bardzo popularne określenie wyspy. Starożytni Kartagińczycy bezustannie prowadzili z Rzymianami krwawe wojny, ale na Ibizie żyli w zgodzie, starając się nie wchodzić sobie w drogę. Kwitł handel i szanowano odmienne tradycje. Nikt tu nie wyciągał miecza, a strumieniami lało się wino, nie krew. Dwa tysiąclecia później azyl na Ibizie znaleźli hipisi. Skąd się tu wzięli i dlaczego zostali, właściwie nie wiadomo. Z pewnością ciepły, łagodny klimat odpowiadał ich stylowi życia. Sezon turystyczny trwa tutaj siedem miesięcy, a i zimą panuje przyjemna aura.

Misiones - co zwiedzić?

Atrakcje turystyczne
Dwie Siostry to tylko jeden z 275 wodospadów na granicy Argentyny i Brazylii. Tworzą boski spektakl. Są miejsca na świecie, które niezmiennie przyciągają turystów i obieżyświatów z całego świata. Wodospady Iguazu z pewnością znajdują się na tej elitarnej liście. Ale my odwiedzamy nie tylko 7. nowy cud świata natury. Nie byłoby też argentyńskiego papieża Franciszka, gdyby nie Misiones. To właśnie tutaj rozpoczęła się ewangelizacja tej części Ameryki Południowej. Prowadzona przez skromnych, sprawiedliwych i pracowitych jezuitów.
Kolumbia

Co warto zwiedzić w Kolumbii?

Atrakcje turystyczne

Jeśli chcemy zobaczyć wszystko to, z czego słyną różne kraje Ameryki Płd., musimy jechać do Kolumbii. Trudno jest uciec od stereotypów i etykietek. O Kolumbii zwykle mówiło się przez pryzmat wojny gangsterów. Ale ten kraj się zmienia na lepsze. I rzeczywiście jego aktualne hasło reklamowe jest prawdziwe. Co głosi? Że jedynym ryzykiem w Kolumbii jest to, że… zechcemy tu zostać na dłużej. Podróżując po kolumbijskim wybrzeżu Morza Karaibskiego, poznając ludzi i kuchnię, wczuwając się w jego atmosferę, takie zagrożenie rzeczywiście staje się realne. W różnych rankingach Kolumbijczycy znajdują się wśród najszczęśliwszych narodów świata. I chętnie się tym szczęściem dzielą.