półeczka na kosmetyki

Jak zrobić półeczkę na kosmetyki?

Budowanie modeli
Ta urocza półeczka na samotne drobiazgi powstała z pokrywy skrzyni na wino. Jest bardzo funkcjonalna i pięknie prezentuje się na ścianie. Każdy z nas ma swoje ulubione kosmetyki, które zawsze chce mieć pod ręką. A raka półeczka doskonale sprawdza się w takich przypadkach. Jej wykonanie nie jest bardzo skomplikowane, ani czasochłonne. Zapoznaj się z instrukcją, która pomoże ci stworzyć niebanalną półeczkę na twoje skarby.

Jak zrobić samolot ze spinacza i patyczków do lodów?·

Budowanie modeli
Twojemu dziecku znudziły się samoloty z papieru, jednak nie jest jeszcze gotowe do sklejania zaawansowanych modeli? Skorzystaj z mojej dzisiejszej propozycji i zrób wspólnie z nim oryginalne samolociki ze spinaczy oraz drewnianych patyczków do lodów. Na pewno będzie zachwycone!
samolot z balsy

Jak zrobić samolot z drewna balsa?

Budowanie modeli
Modele samolotów z drewna balsa są lekkie, łatwe do skonstruowania i niedrogie. Jednym z modeli samolotów robionych z drewna balsa jest tzw. dwupłatowiec. Jest to samolot posiadający dwa płaty nośne, jeden nad drugim. I właśnie takim samolotem się zajmiemy teraz.
Latawiec

Jak zrobić latawiec?

Modelarstwo

Puszczanie kolorowych latawców od zawsze było jedną z najlepszych metod spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Poniżej przedstawiamy prosty sposób na to, jak zrobić latawiec. Budowa latawca tego typu jest zadaniem dziecinnie prostym, dlatego metodę tę polecamy przede wszystkim dla najmłodszych. Jak zbudować latawiec?

Łuk z długopisu

Jak zrobić łuk z długopisu?

Szkoła
Zwykły długopis firmy BIC może stać się zabawką, która uprzyjemni dzień w szkole a nawet w pracy. Łuk wykonany jest z długopisu oraz gumki - niewiele więc potrzeba, aby urozmaicić sobie długie, nudne godziny. Strzelane z tego na pozór niewinnego łuku może sprawić komuś ból. Nie wolno zatem strzelać do zwierząt, kolegów czy nauczycieli.
pies z balona

Jak zrobić psa z balona?·

Budowanie modeli
Pies z balona jest podstawową rzeźbą w sztuce modelowania i skręcania balonów. Wiele innych zwierząt takich jak żyrafa czy łoś są po prostu różnymi wariacjami psa z balonu. Szybko się przekonasz że pies to podstawa - umiejętność jego robienia przyda się do modelowania kolejnych zwierząt.
miecz z balona

Jak zrobić miecz z balona?·

Budowanie modeli
W sztuce kształtowania balonów, miecz stanowi podstawowy i zarazem najprostszą do zrobienia rzeźbę. Skręcanie podłużnych balonów jest nie tylko świetnym pomysłem na zabawę dla całej rodziny, ale pozwala nam również rozwinąć wszelkie pokłady naszej kreatywności. Balonowy miecz zabierze dzieci do świata bajek, gdzie wszystko jest możliwe. Sprawdź, w jaki sposób możesz zrobić dla pociechy balonowy miecz, godny rycerza z Camelotu .
żyrafa z balonu

Jak zrobić żyrafę z balonu?·

Budowanie modeli
Skręcanie balonów na kształt żyrafy jest bardzo podobne do robienia psa z balona. Balonowa żyrafa to po prostu pies z bardzo długą szyją. Jeśli potrafisz już robić psa możesz bez problemu wykonać również żyrafę.
Super Glue na skórze

Jak usunąć Super Glue ze skóry?

Budowanie modeli
Super Glue skleja wszystko idealnie - nawet skórę. W przypadku naprawy różnych przedmiotów klej ten jest zbawieniem, jednak gdy dostanie się na naszą skórę zaczyna stanowić już przerażający problem. Oto, co robić w przypadku dostania się kleju na skórę lub sklejenia palców:
diorama

Jak zrobić dioramę?

Budowanie modeli
Diorama to mały model przedstawiający mini-świat, cały krajobraz w jednym małym pudełku. Może to być cokolwiek tylko zechcesz. Możesz zrobić dioramę okolicy, miasta, historyczną – jakąkolwiek. Zdecyduj się więc na coś konkretnego i zabieramy się do roboty!