Jak szukać pracy przez internet?

Oszustwa internetowe
Coraz więcej bezrobotnych poszukuje pracy przez internet. Wśród rzetelnych ofert są też nieuczciwe! Podpowiadamy, co może wskazywać na oszustwo. Podejrzane oferty z internetu obiecują zazwyczaj pracę z superzarobkami. Oszuści wmawiają także, że dobrze płatne zajęcie nie wymaga wcale specjalnych kwalifikacji. Stosują też bardziej wyszukane chwyty, byle tylko naciągnąć jak najwięcej osób. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci bronić się przed fałszywymi ofertami pracy w internecie.
Jak chronić swoje pieniądze w internecie

Jak chronić swoje pieniądze w internecie?

Oszustwa internetowe
Z obawy o to, by nikt cię nie okradł, nie robisz zakupów online, a rachunki płacisz tylko na poczcie? Dowiedz się, co robić, by internetowe płatności były bezpieczne. Liczba oszustw internetowych rośnie, ale głównie dlatego, że tą drogą dokonujemy coraz większej liczby transakcji. Pamiętajmy, że to, czy staniemy się ofiarami takiego przestępstwa, w dużej mierze zależy od nas samych. Warto więc wiedzieć, jakie zasady decydują o bezpieczeństwie naszych pieniędzy w internecie.
trojan ukash

Jak usunąć trojana ukash?

Oszustwa internetowe
Od pewnego czasu po sieci krąży nowy Trojan o nazwie Ukash. Nagle na pulpicie wyskakuje okienko (którego oczywiście w żaden sposób nie da się zamknąć) z informacją "Ten komputer został zablokowany przez system automatycznej kontroli informacyjnej" z powodu "odtwarzania zakazanych stron internetowych, stron zawierających elementy pornografii dziecięcej, przekazania informacji zakazanej lub z powodu przechowywania/odtwarzania kontentu niecertyfikowanego". Jeśli trojana złapaliśmy poprzez Facebooka wówczas jest napisane również nasze imię i nazwisko wraz z informacją że jesteśmy zobowiązani do zapłacenia kary w wysokości 500 zł. Oczywiście nie należy wykupywać żadnych voucherów ani za nic płacić, gdyż jest to zwykły wirus. Poniżej instrukcja jak go usunąć:
bezpieczny internet ;)

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Bezpieczeństwo w Internecie
Niezależnie od tego, czy sprawdzasz e-maile, czy robisz przelew online, a może korzystasz z przeglądarki dla rozrywki, istnieje całe mnóstwo zagrożeń, na które musisz uważać. Podstawowa wiedza dotycząca źródła tych zagrożeń pozwoli ci uniknąć bycia ich ofiarą. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą ci bezpiecznie korzystać z Internetu:
kradzież tożsamości

Jak uniknąć kradzieży tożsamości?

Ubezpieczenie osobowe Dla Pracowników
Kradzież tożsamości to zagrożenie bardzo powszechne, zwłaszcza w dobie ekspansji Internetu i kart kredytowych. Gdy padniesz jego ofiarą, kredyty, raty i inne zobowiązania finansowe zaciągnięte na twój koszt mogą przyprawić cię o spore kłopoty. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów uniknięcia kradzieży tożsamości. Oto one:
zatrzymać spam

Jak walczyć ze spamem?

Oszustwa internetowe
Każdego dnia miliony osób zastanawiają się co zrobić, żeby uniknąć spamu zalewającego ich skrzynki mailowe. Spam to potoczna nazwa wiadomości mailowych, na których otrzymywanie nie wyraziliśmy zgody. Im większa liczba użytkowników Internetu, tym bardziej popularny staje się niechciany mailing. Nasz kraj bije w tym względzie wszelkie rekordy – według najnowszych badań jesteśmy na pierwszym miejscu pod względem ilości wysłanego spamu. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, czy walka ze spamem jest w ogóle możliwa? Jest! Oto kilka sposobów, które pozwolą ci uniknąć niechcianej poczty.