Jak włączyć widok Gwiezdnych Wojen w Google?

Google
Internetowi szperacze, niech moc będzie z wami! Z okazji premiery kolejnej części „Gwiezdnych Wojen” Google przygotował dla was małą niespodziankę. Za sprawą jednego prostego triku możecie zmienić widok wyników wyszukiwania na tryb galaktyczny. Jak to zrobić? Tego dowiecie się z tej porady.
Jak oglądać sztukę w internecie

Jak oglądać sztukę w internecie?

Google
Aby zobaczyć z bliska warstwy farby na autoportrecie Paula Gauguina w Musée D’Orsay, nie potrzebujemy już ani biletu do Paryża, ani do muzeum. Obraz można centymetr po centymetrze przestudiować na ekranie telefonu, leżąc na plaży. Coraz więcej galerii i muzeów udostępnia kolekcje w internecie. Najpowszechniej dostępnym miejscem obcowania ze sztuką po zabiegu cyfryzacji jest Google Art Project. Poniżej znajdziecie praktyczne porady, które pomogą wam w oglądaniu sztuki przez internet.
dziecko w sieci

Jak włączyć filtr rodzinny Google (SafeSearch)?

Bezpieczeństwo w Sieci
Dzieci kochają wujka Google. Udziela im odpowiedzi na każde pytanie, począwszy od zadania domowego, a na kolejnym filmiku ze śmiesznymi kotami skończywszy. Jednak czasami dziecko może dotrzeć do „ciemnej” strony Internetu. Może do tego dojść przez przypadek lub na skutek celowego działania. Jako rodzic masz obowiązek do tego nie dopuścić. Na szczęście Google posiada filtr rodzinny (tzw. Google SafeSearch) blokujący wyświetlanie nieodpowiednich stron. Poniżej dowiesz się jak go włączyć, by skierować ciekawość twojego dziecka wyłącznie na właściwe tory.
AdSense

Jak umieścić reklamy AdSense w blogu?

Google
Prowadzenie bloga może okazać się niezłym źródłem dochodów. Jeśli masz bloga, często go aktualizujesz i masz dość dużo odwiedzin, bardzo dobrym pomysłem jest zamieszczenie na niego reklam AdSense. Poniżej znajdziesz dokładne instrukcje i porady w jaki sposób zamieścić reklamy AdSense w blogu.
korzystanie z Google

Jak korzystać z Google?

Google
Wyszukiwarka Google jest najobszerniejszą, ogólnie dostępną wyszukiwarką w Internecie, co z pewnością przysparza jej popularności. Dzięki temu szybko stała się najczęściej używaną wyszukiwarką on-line. Oprócz podstawowych funkcji, które wyszukiwarka nam udostępnia, możesz skorzystać z zaawansowanego wyszukiwania i ograniczyć wyszukiwanie do określonych stron internetowych. Wyszukiwarka Google oferuje nam także dodatkowe funkcje, takie jak mapy, pogoda, wiadomości, lista rozrywek oraz wiele innych. Jeśli nigdy nie używałeś Google lub jeśli chcesz dowiedzieć się jak korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, przeczytaj poniższe wskazówki.
wyszukiwarki internetowe

Jak korzystać z wyszukiwarki?

Google
Prawdopodobnie setki razy korzystałeś już z wyszukiwarek internetowych, aby znaleźć potrzebne ci informacje. Wpisujemy wówczas kilka kluczowych słów i mamy nadzieję, że znajdziemy to, czego szukamy. Wyników wyszukiwania jest jednak bardzo wiele. Poniżej przedstawiam kilka trików, które pomogą ci jeszcze efektywniej wykorzystać wyszukiwarkę.
logo google

Co zrobić, żeby strona była widoczna w Google?

Marketing Online
Po pierwsze musisz pamiętać, żeby tworzyć strony dla użytkowników, nie dla wyszukiwarek! Twoja strona musi coś sobą reprezentować. Początkowo odnalezienie twojej strony może być trudne, ponieważ nie jest zbyt popularna i będzie widoczna na dalszych pozycjach. Za to, by dana strona była widoczna w wyszukiwarce Google nie trzeba płacić. Adres strony powinien się pojawić po wpisaniu w wyszukiwarce słów kluczowych. Ale jak to zrobić, żeby się w wyszukiwarce pojawił?
wyszukiwanie Google

Jak zrobić, żeby strona była widoczna dla wyszukiwarek?

SEO - Pozycjonowanie i Optymalizacja
Każdy właściciel strony internetowej chce mieć pewność, że jego strona będzie widoczna w wyszukiwarkach internetowych. Jednak łatwiej jest to powiedzieć niż zrobić. Przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim 5 najlepszych sposobów, które możesz zrobić, aby mieć pewność, że strona będzie widoczna w najważniejszych wyszukiwarkach internetowych.