szampan

Jak zabezpieczyć szampana przed odgazowaniem?

Szampany
Szampan jest obowiązkowym elementem rodzinnych przyjęć, urodzin czy sylwestra. Jeżeli kupiłeś całą butelkę, jednak po pierwszym kieliszku czujesz, że bąbelki uderzyły ci do głowy, lepiej odłożyć resztę na później, gdy poczujesz się lepiej. Co jednak zrobić, aby alkohol nie odgazował i nie trzeba było go wylewać? Mamy na to prosty trik, z którego możesz skorzystać.
szampan

8 zaskakujących zalet szampana

Szampany
Oto lista korzyści płynących z pica szampana. Ma on więcej zalet, niż ci się wydaje –  o ile nie przesadzisz z ilością. Następnym razem podczas późnego śniadania wyjaśnij przyjaciołom, jakie korzyści ma szampan.
muffinki szampańskie

Jak zrobić muffinki szampańskie?·

Babeczki i Muffinki
Szampański deser na szampańską okazję. Te babeczki uświetnią każdą imprezę sylwestrową, nie tylko ze względu na to, że w ich składzie znajduje się spora dawka szampana. Doskonale smakują z ochoczo wznoszonymi na okoliczność Nowego Roku toastami. Samo ciasto jest stosunkowo mało słodkie, jednak w połączeniu z szampańskim kremem stanowi doskonale zrównoważoną całość. Do dna przyjaciele, do dna!
serwowanie szampana

Jak podawać szampana?

Inne Spotkania
Szampan i wino musujące są często podawane z okazji wielkich wydarzeń, takich jak Nowy Rok, wesele, czy rocznica. Niestety niewiele osób wie, jak odpowiednio podawać szampana i jak należy go pić. Oto kilka porad, które sprawią, że będziecie mogli w pełni cieszyć się jego smakiem.