wino czerwone

Jak prawidłowo przechowywać wino?

Przechowywanie wina
Nie każdego stać na drogą i luksusową lodówkę do przechowywania win. Ze względu na wysoki koszt lub brak miejsca w domu większość ludzi kupuje wino na bieżąco w hipermarkecie i nie inwestuje w konkretną przestrzeń tylko i wyłącznie dla wina. Jednak nie oznacza to, że nie ma prostego sposobu na przechowywanie wina w domu nawet przez kilkanaście miesięcy. Jeśli jesteś koneserką dobrego wina i lubisz od czasu do czasu wypić znakomite, wytrawne wino do obiadu to myślę, że spodobają i się nasze wskazówki, jak prawidłowo przechowywać wino.
wino

Jak zabezpieczyć butelkę wina przed wietrzeniem?

Przechowywanie wina
Kiedy masz ochotę na kieliszek wina, nie musisz zastanawiać się, co zrobić z resztą trunku. Mamy dla ciebie prosty sposób na zabezpieczenie butelki, dzięki czemu wino będzie świeże, a jego smak się nie zmieni.

Jak zrobić półkę na wino w nowoczesnym stylu??

Przechowywanie wina
Jeśli kolekcjonowanie win jest twoim hobby, masz kolekcję win którą chcesz się podzielić ze znajomymi, nie chowaj jej do szafki. Jeżeli jesteś miłośnikiem podwójnych rozwiązań, chcesz mieć nowoczesną i funkcjonalną półkę na wino, która jednocześnie będzie ciekawą ozdobą każdej kuchni, to przedstawiamy prosty sposób na własnoręcznie wykonany stojak na wino.
wino

Jak długo przechowywać wino po otwarciu?

Przechowywanie wina

Mówi się, że im dłużej wino leżakuje, tym lepiej smakuje. Jednak czy trunek ten zyskuje na wartości także po otwarciu? Niestety nie. Termin przydatności otwartego wina zależy od jego rodzaju. Wino likierowe można spożyć do miesiąca od otwarcia, pozostałe gatunki w zaledwie 3-5 dni. Poniżej znajdziesz informacje jak szybko należy wypić wino po jego otwarciu oraz jak najlepiej przechowywać poszczególne gatunki tego trunku.