Jak wyczyścić laptopa?

Nietypowe zastosowania
Przed ekranami laptopów spędzamy coraz więcej czasu. Jednym przenośne komputery służą wyłącznie do rozrywki, innym – do pracy. Niestety, sprzęt bardzo szybko się brudzi i jest siedliskiem wielu zarazków. Jego czyszczenie jest niezbędne, aby działał prawidłowo przez długie miesiące. Jak zrobić to prawidłowo? Sprawdźmy.

Jak wyczyścić klawiaturę i monitor?

Laptopy
Niezależnie od tego, jak bardzo dbasz o swój komputer, zabezpieczasz go i chronisz, nie jesz przy nim i nie pijesz, to i tak w pewnym momencie spostrzeżesz, że klawiatura czy monitor laptopa wymaga gruntownego wyczyszczenia. Pamiętaj też, że klawiatury są pokaźnym siedliskiem bakterii. Podpowiadamy, przy użyciu jakich środków pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i zarazków z klawiatury i monitora.

Jak skutecznie wyczyścić komputer?

Nietypowe zastosowania
Dokładne wyczyszczenie komputera to nie taka łatwa sprawa, jakby się mogło wydawać. Wbrew przekonaniu niektórych nie wystarczy jedynie przetrzeć zwilżoną szmatką monitor i klawiaturę komputera, by usprawnić działanie sprzętu. Najważniejsze jest to, co wewnątrz najważniejszej części komputera, czyli stacji dysków, której czyszczenie może przyprawić o ból głowy! Warto jednak pamiętać, że nasze komputery, podobnie jak my sami i nasze mieszkania, potrzebują odpowiedniej higieny, by prawidłowo funkcjonowały. By solidnie wyczyścić komputer, potrzeba trochę czasu, wysiłku, odpowiednich narzędzi i preparatów, no i przede wszystkim chęci! Poniżej przedstawiamy miniporadnik, który pomoże ci szybko i skutecznie wyczyścić twój komputer.
kursor... bez myszki

Jak poruszać kursorem bez myszki?

Klawiatury i Myszki
Chcesz zrobić komuś dowcip? A może twoja myszka nagle przestała działać, udając się na wieczny spoczynek? Nieważne, czy kierują tobą mniej, czy bardziej szlachetne pobudki. Dzięki tej poradzie dowiesz się jak poruszać myszą bez myszy! „It's a kind of magic” - jak śpiewał artysta.
pisanie na laptopie

Jak wyłączyć touchpad w laptopie?

Laptopy
Korzystasz z laptopa albo netbooka? Pewnie nieraz pisząc jakiś tekst zdarzyło ci się niechcący dotknąć touchpada przenosząc kursor w niespodziewane i dalekie od właściwego miejsce. Jeśli sprawia ci to problem, powiem ci w jaki sposób wyłączyć touchpada w laptopie. Rozważymy dwa przypadki – automatyczne blokowanie touchpada podczas pisania oraz wyłączanie go, gdy do laptopa podłączona zostaje myszka.
klawiatura laptopa

Jak wyczyścić klawiaturę laptopa?

Urzadzenia Wejścia/Wyjścia
Jeśli używasz laptopa przez dłuższy czas, z pewnością zauważyłeś, że jego klawiatura nie lśni już nowością, a pomiędzy klawiszami zebrał się brud. Szczególnie często zdarza się to wówczas, gdy jesz i piszesz jednocześnie. Klawiatura nie tylko zaczyna wyglądać obrzydliwie, ale zacinające się klawisze sprawiają, że przestaje ona prawidłowo funkcjonować.
Na szczęście czyszczenie klawiatury nie jest zbyt skomplikowane (o ile nie jest ona bardzo mocno zabrudzona). W bardziej ekstremalnych przypadkach może być konieczne usunięcie klawiszy, wymycie ich i założenie z powrotem. Jeśli jednak twoja klawiatura nie jest w stanie naprawdę tragicznym, wystarczające mogą okazać się następujące kroki:
klawiatura

Jak czyścić klawiaturę laptopa?

Laptopy
Czyszczenie klawiatury jest bardzo ważne. To właśnie na niej zbiera się najwięcej bakterii i zarazków. Nieczyszczona, klawiatura może być pośrednikiem między chorą a zdrową osobą. Może ona również powodować różnego rodzaju choroby, np. zatrucie bądź zapalenie spojówek. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie klawiatury. Jak to zrobić? W poniższym artykule znajdziesz różne sposoby na skuteczne wyczyszczenie klawiatury. Nie lekceważ tego. Czysta klawiatura to podstawa.
czyszczenie klawiatury

Jak czyścić komputer?

Drukarka
Jeśli praktycznie codziennie korzystasz z komputera i można powiedzieć, że jest on jednym z Twoich najlepszych przyjaciół, z którym spędzasz najwięcej czasu, powinno się odpowiednio o niego zadbać. Komputery, tak jak i inne sprzęty, wymagają starannego i systematycznego czyszczenia, aby dobrze działały. Jak o to zadbać?
klawiatura komputerowa

Jak czyścić klawiaturę?

Klawiatury i Myszki
Komputer, który jest użytkowany codziennie, jest narażony na wiele zanieczyszczeń. Szczególnie podatnym miejscem na brud jest klawiatura komputerowa. Łatwo „zbiera” ona drobinki zanieczyszczeń, które potem trudno jest usunąć. Na szczęście istnieje kilka sposobów aby nadać jej czystość bez uszkodzenia delikatnych części wewnątrz. Czytając ten artykuł dowiesz się jak wyczyścić klawiaturę komputerową.
Brudna klawiatura

Jak wyczyścić klawiaturę?

Klawiatury i Myszki
W dzisiejszym pośpiechu pewnie nieraz zdarza ci się przy komputerze jeść śniadanie, kolację lub co gorsza obiad. Jednak nawet jeśli starasz się nie dopuścić do kontaktu klawiatury z jedzeniem czy innymi tłustymi substancjami, zawsze będzie zbierać się w niej kurz i brud. Aby utrzymywać klawiaturę w dobrym stanie, co jakiś czas zafunduj jej generalne czyszczenie. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, a proces czyszczenia będzie pewny i bezpieczny.