Zmiana formatu filmu

Jak zmienić format filmu?

Oprogramowanie Video
Ilość formatów plików video jest naprawdę duża. Czasem zdarza się, że np. jakieś urządzenie nie radzi sobie z danym formatem. Wtedy wystarczy taki plik video za pomocą odpowiedniego programu przekonwertować na odpowiadający Ci format. W Internecie można znaleźć wiele programów służących do konwertowania filmów, najpopularniejsze to: Total Video Conventer i WinAVI Video Converter, programy te obsługują wszystkie najpopularniejsze formaty plików video, niestety obydwa te programy są płatne, ale można używać wersji testowych. Obsługa tych programów jest intuicyjna i prosta. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci zmienić format pliku video za pomocą tych programów.
Filmy DVD

Jak dodać napisy do filmu?

Oprogramowanie Video

Czasem zdarza się, że odtwarzacze DVD nie są w stanie otworzyć napisów umieszczonych w oddzielnym pliku, wtedy najlepszym wyjściem jest wklejenie napisów do filmu. W tym poradniku dowiesz się jak w łatwy sposób na stałe dodać napisy do filmu. Dodawanie napisów do filmu polega na zdekodowaniu pliku video rozdzieleniu go na klatki i wklejeniu napisów do odpowiednich klatek. Brzmi strasznie, ale to wszystko zrobią za Ciebie odpowiednie programy.

odtwarzanie filmów

Darmowe programy do odtwarzania filmów

Oprogramowanie Video
Czasy magnetowidów i kaset VHS dawno poszły w zapomnienie. Obecnie najczęściej oglądamy filmy na komputerze. Tyczy się to nie tylko popularnych formatów takich jak DivX czy AVI, ale także płyt DVD. Żeby móc oglądać filmy na własnym komputerze, musimy mieć zainstalowany odpowiedni program. W sieci mnóstwo jest darmowych odtwarzaczy filmów, które różnią się między sobą funkcjonalnością. Poniżej przedstawiam przegląd tych darmowych.

Jak prosto przekonwertować film?

Oprogramowanie Video
Posiadając domową wideotekę, bardzo często potrzebujemy przekonwertować film w formacie np.RMVB na DVD. Osobiście używam programu WinAVI Video Converter w starszej wersji 7.7 ( a dlaczego, to później wytłumaczę). Programik jest bardzo szybki, prosty w obsłudze i co najważniejsze pliki wynikowe są bardzo wysokiej jakości. Więc przystąpmy do konwersji.

Jak połączyć napisy z fimem?·

Oprogramowanie Video
Chcielibyśmy nagrać film w formacie AVI, ale nie bardzo wiemy jak zrobić aby napisy były wyświetlane razem z filmem? Jak można połączyć plik z napisami i oddzielny plik z filmem w jedną całość? Nic prostszego. Używając programu WinAVI Wideo Conwenter z dodatkiem Helix SDK, oraz programiku Sub-Edit Player w ciągu niecałej godziny uzyskamy film z wkodowanymi napisami gotowy do odtworzenia. A więc bierzmy się do pracy...