hospicjum, wolontariat, wolontariusz w hospicjum

Jak zostać wolontariuszem w hospicjum?

Fundacje
Wolontariat hospicyjny to najtrudniejszy rodzaj wolontariatu. Dlatego nim zdecydujesz się na taką formę pomocy bliźnim dobrze się nad tym zastanów. Poszukaj informacji na temat pracy hospicjów i zadań, jakie stoją przed ich pracownikami. Trzeba dużo siły by móc towarzyszyć ludziom nieuleczalnie chorym, pomagać im w codziennych aktywnościach, służyć rozmową, bliskością i ciepłem. To co jest największym wyzwaniem, przynosi jednak największą satysfakcję. Pamiętaj, że jeśli nawet brakuje ci sił do bezpośredniej pomocy chorym, możesz wspomóc hospicja na różne inne sposoby: kwestując, pomagając w pracach remontowych, biurowych, prowadząc stronę internetową. Form pomocy jest wiele, wystarczy tylko chcieć.
dom dziecka, wolontariat, wolontariusz w domu dziecka

Jak zostać wolontariuszem w domu dziecka?

Organizacje Młodzieżowe
Wolontariat to forma dobrowolnej, bezinteresownej pomocy ludziom będącym w potrzebie. Teoretycznie, wolontariuszem może zostać każdy, niezależnie od wieku czy wykształcenia. Istnieje jednak jeden wyjątek – placówki opiekuńczo-wychowawcze. Aby zostać wolontariuszem w takiej placówce, należy być osobą pełnoletnią. Jeśli zatem pragniesz zostać wolontariuszem w Domu Dziecka, musisz mieć ukończone 18 lat.
WOŚP, wolontariat, jak zostać wolontariuszem

Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

Organizacje Młodzieżowe

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w przeciągu kilkunastu lat swojej działalności, zakupiła sprzęt medyczny ratujący życie ciężko chorych dzieci i noworodków w całym kraju. Działalność Orkiestry co roku wspierana jest przez tysiące wolontariuszy, którzy wychodzą na ulice miast, by zbierać pieniądze na wytyczony przez Fundację cel. Oto kilka rzeczy, które musisz zrobić, żeby dołączyć do ich grona: