open office

Jak korzystać z pakietu Open Office?

Arkusze Kalkulacyjne
Dobry pakiet biurowy to niezbędne narzędzie nie tylko w biurach, ale także w szkołach, sekretariatach, przedsiębiorstwach. Dobra znajomość edytorów tekstowych czy arkuszy kalkulacyjnych jest zupełnie niezbędna. Co zrobić jeśli nie potrafisz się „połapać” co jest czym? W cyklu dobre i darmowe programy komputerowe - dziś o pakiecie biurowym Open Ofiice.
wykres w Excelu

Jak zrobić wykres w Excelu?

Arkusze Kalkulacyjne
Dzięki programowi Microsoft Excel możesz z łatwością wykonać wykres. Wszystko, co musisz zrobić to podać dane do wykresu i pozwolić, by program narysował go za ciebie. W Excelu istnieje możliwość wykonania kilku rodzajów wykresów. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak narysować jeden z nich.
formuła w Excelu

Jak pisać formuły w Excelu?

Arkusze Kalkulacyjne
Korzystanie z programu Microsoft Excel wbrew pozorom może być bardzo proste. Możesz używać go do prostych obliczeń (zamiast kalkulatora) lub wykonywać bardziej skomplikowane działania z większą ilością zmiennych. Możesz tego dokonać wpisując w komórki arkusza specjalne formuły. Poniżej znajdziesz wskazówki jak tworzyć takie formuły w Excelu.
MS Excel, Excel, znak, zmiana, zmiana znaku, zmiana znaku na przeciwny, 1 CLICK, 1CLICKPL, MS Office, 2000, 2003, 2007

Szybka zmiana znaku na przeciwny w Excelu

Arkusze Kalkulacyjne
Excel może nam sprawić wiele trudności, jeżeli nie wiemy jak z niego korzystać. Ten najpopularniejszy arkusz wbrew pozorom wcale nie jest skomplikowany. Umożliwia użytkownikowi dokonywanie bardzo skomplikowanych obliczeń. Ze względu na dużą popularność jest obecnie bazowym programem kalkulacyjnym wielu instytucji. Zobacz jak szybko można zmienić znak liczby na przeciwny wykorzystując funkcjonalność "Wklej specjalnie".
MS Excel, Excel, linki, otwieranie linków, 1 CLICK, 1CLICKPL, MS Office, 2000, 2003, 2007

Szybkie otwieranie linków w Excelu

Arkusze Kalkulacyjne
Microsoft wypuszczając na rynek Excela wykonał kawał dobrej roboty. Najpopularniejszy arkusz kalkulacyjny ma dzisiaj wielu zwolenników. Niestety ze względu na rozbudowany charakter potrafi sprawić wiele kłopotów. Nie wszystkie operacje są trudne i problemowe. Jeśli poświęcimy akuszowi odrobinę czasu przekonamy się, że w rzeczywistości jego obsługa wcale nie jest skomplikowana. Poniżej znajdziecie filmik dotyczący szybkiego otwierania odwołań do innych skoroszytów.
euro

Jak zrobić znak euro na klawiaturze?

Arkusze Kalkulacyjne
Każdy z nas prędzej czy później stanie przed koniecznością wpisania z klawiatury symbolu waluty euro. Nie jest to tak oczywiste jak znak złotówki, czy dolara, dlatego wiele osób ma z tym problem. Jeśli jesteś jedną z nich, przeczytaj tą poradę.
MS Excel, Excel, lista, lista rozwijana, 1 CLICK, 1CLICKPL, MS Office, 2000, 2003, 2007

Jak zrobić rozwijaną listę w MS Excel?

Arkusze Kalkulacyjne
W celu zwiększenia dokładności danych można ograniczyć możliwości wprowadzenia informacji do określonych komórek jedynie do pewnych dozwolonych wartości. Jeśli natomiast użytkownik wpisze wartości spoza dozwolonego zakresu, wyświetlony zostanie odpowiedni komunikat o błędzie lub ostrzeżenie. Narzędzie to jest bardzo przydatne, gdy wiele osób wpisuje dane do tego samego arkusza.

Excel - Autowypełnianie bez zmiany formatów

Arkusze Kalkulacyjne
Zobacz jak w łatwy sposób możesz wykorzystać funkcjonalność Excela. Filmik pokazuje zastosowanie autowypełniania z pozostawieniem formatu komórek docelowych.
MS Excel, Excel, sortowanie, wierszami, od lewej do prawej, 1 CLICK, 1CLICKPL, MS Office, 2000, 2003, 2007

Excel - Sortowanie od lewej do prawej

Arkusze Kalkulacyjne
Excel jest arkuszem kalkulacyjnym, który sprawia nam czasem wiele problemów i wymaga od nas dużo cierpliwości. Sortowanie od góry do dołu należy do standardowych operacji, ale jeśli chcesz posortować coś od lewej do prawej musisz włożyć w to nieco wysiłku. Poniżej znajdziesz filmik, w którym zawarte są wskazówki dotyczące sortowania od lewej do prawej. Jeśli nie wyjdzie ci za pierwszym razem nie zniechęcaj się.

Jak dodać nowe ikony do paska w Excelu?

Arkusze Kalkulacyjne
Excel jest jednym z podstawowych narzędzi pracy wielu osób. Konfiguracja paska szybkiego dostępu bez wątpienia ułatwi wam pracę z tym arkuszem kalkulacyjnym. Wbrew pozorom wykonanie tej czynności nie jest bardzo pracochłonne, ani skomplikowane. Jednak wiele osób może mieć na początku niemałe problemy ze sformatowaniem. Żeby jeszcze bardziej ułatwić wam to zadanie, poniżej zamieściłem filmik instruktażowy, który rozwieje wszystkie wasze wątpliwości.