open office

Jak korzystać z pakietu Open Office?

Arkusze Kalkulacyjne
Dobry pakiet biurowy to niezbędne narzędzie nie tylko w biurach, ale także w szkołach, sekretariatach, przedsiębiorstwach. Dobra znajomość edytorów tekstowych czy arkuszy kalkulacyjnych jest zupełnie niezbędna. Co zrobić jeśli nie potrafisz się „połapać” co jest czym? W cyklu dobre i darmowe programy komputerowe - dziś o pakiecie biurowym Open Ofiice.
wykres w Excelu

Jak zrobić wykres w Excelu?

Arkusze Kalkulacyjne
Dzięki programowi Microsoft Excel możesz z łatwością wykonać wykres. Wszystko, co musisz zrobić to podać dane do wykresu i pozwolić, by program narysował go za ciebie. W Excelu istnieje możliwość wykonania kilku rodzajów wykresów. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak narysować jeden z nich.
formuła w Excelu

Jak pisać formuły w Excelu?

Arkusze Kalkulacyjne
Korzystanie z programu Microsoft Excel wbrew pozorom może być bardzo proste. Możesz używać go do prostych obliczeń (zamiast kalkulatora) lub wykonywać bardziej skomplikowane działania z większą ilością zmiennych. Możesz tego dokonać wpisując w komórki arkusza specjalne formuły. Poniżej znajdziesz wskazówki jak tworzyć takie formuły w Excelu.
euro

Jak zrobić znak euro na klawiaturze?

Arkusze Kalkulacyjne
Każdy z nas prędzej czy później stanie przed koniecznością wpisania z klawiatury symbolu waluty euro. Nie jest to tak oczywiste jak znak złotówki, czy dolara, dlatego wiele osób ma z tym problem. Jeśli jesteś jedną z nich, przeczytaj tą poradę.
MS Excel, Excel, znak, zmiana, zmiana znaku, zmiana znaku na przeciwny, 1 CLICK, 1CLICKPL, MS Office, 2000, 2003, 2007

Szybka zmiana znaku na przeciwny w Excelu

Arkusze Kalkulacyjne
Excel może nam sprawić wiele trudności, jeżeli nie wiemy jak z niego korzystać. Ten najpopularniejszy arkusz wbrew pozorom wcale nie jest skomplikowany. Umożliwia użytkownikowi dokonywanie bardzo skomplikowanych obliczeń. Ze względu na dużą popularność jest obecnie bazowym programem kalkulacyjnym wielu instytucji. Zobacz jak szybko można zmienić znak liczby na przeciwny wykorzystując funkcjonalność "Wklej specjalnie".

Excel - Jak usunąć puste wiersze?

Arkusze Kalkulacyjne
Każdy kto pracuje z Excelem wie, że potrafi być zaskakującym narzędziem. Niejednokrotnie napotykamy na swej drodze na -rożne przeszkody, które utrudniają nam pracę. Wbrew pozorom ten popularny arkusz kalkulacyjny wcale nie jest taki skomplikowany, jakby się mogło wydawać. Wystarczy odrobina cierpliwości i możecie być pewni, ze efekty będą zaskakujące. Dla wszystkich, którzy zastanawiali się jak usunąć puste wiersze w MS Excel, przedstawiamy jeden ze sposobów przy pomocy autofiltra.
MS Excel, Excel, linki, otwieranie linków, 1 CLICK, 1CLICKPL, MS Office, 2000, 2003, 2007

Szybkie otwieranie linków w Excelu

Arkusze Kalkulacyjne
Microsoft wypuszczając na rynek Excela wykonał kawał dobrej roboty. Najpopularniejszy arkusz kalkulacyjny ma dzisiaj wielu zwolenników. Niestety ze względu na rozbudowany charakter potrafi sprawić wiele kłopotów. Nie wszystkie operacje są trudne i problemowe. Jeśli poświęcimy akuszowi odrobinę czasu przekonamy się, że w rzeczywistości jego obsługa wcale nie jest skomplikowana. Poniżej znajdziecie filmik dotyczący szybkiego otwierania odwołań do innych skoroszytów.

Excel - klawisze skrótów - poruszanie się po arkuszu

Arkusze Kalkulacyjne
Znajomość klawiszy skrótów to podstawa, aby szybko wykonywać czynności w Excel'u. W tym filmiku przedstawiam kilka skrótów z zakresu poruszania się po arkuszach i skoroszytach.

Jak dodać nowe ikony do paska w Excelu?

Arkusze Kalkulacyjne
Excel jest jednym z podstawowych narzędzi pracy wielu osób. Konfiguracja paska szybkiego dostępu bez wątpienia ułatwi wam pracę z tym arkuszem kalkulacyjnym. Wbrew pozorom wykonanie tej czynności nie jest bardzo pracochłonne, ani skomplikowane. Jednak wiele osób może mieć na początku niemałe problemy ze sformatowaniem. Żeby jeszcze bardziej ułatwić wam to zadanie, poniżej zamieściłem filmik instruktażowy, który rozwieje wszystkie wasze wątpliwości.
MS Excel, Excel, lista, lista rozwijana, 1 CLICK, 1CLICKPL, MS Office, 2000, 2003, 2007

Jak zrobić rozwijaną listę w MS Excel?

Arkusze Kalkulacyjne
W celu zwiększenia dokładności danych można ograniczyć możliwości wprowadzenia informacji do określonych komórek jedynie do pewnych dozwolonych wartości. Jeśli natomiast użytkownik wpisze wartości spoza dozwolonego zakresu, wyświetlony zostanie odpowiedni komunikat o błędzie lub ostrzeżenie. Narzędzie to jest bardzo przydatne, gdy wiele osób wpisuje dane do tego samego arkusza.