Tutaj jesteś: Komputery > Systemy Operacyjne > System Operacyjny Linux

System Operacyjny Linux

Porady (10)
Zmień widok
Instalacja Wine na Ubuntu
4.9636/5
Jak zainstalować Wine na Ubuntu?
redaktor: TomekL, specjalista Tipy.pl

Chociaż ilość oprogramowania dostępnego dla Ubuntu jest naprawdę spora czasami zdarza się, że trzeba uruchomić aplikację przeznaczoną dla Windows wtedy z pomocą przychodzi nam Wine....  czytaj więcej »

Instalacja Ubuntu z pendrive'a
4.9710/5
Jak zainstalować Ubuntu z pendrive'a?
redaktor: TomekL, specjalista Tipy.pl

Możliwość zainstalowania systemu z pendrive-a jest bardzo przydatna szczególnie w przypadku netbook- ów, które nie posiadają napędu optycznego. System taki można...  czytaj więcej »

4.7143/5
Jak zainstalować ubuntu na maszynie wirtualnej?
redaktor: TomekL, specjalista Tipy.pl
Maszyna wirtualna jest idealna do testowania nieznanych programów czy systemów operacyjnych. Wszystkie odwołania programu uruchomionego w maszynie wirtualnej są przenoszone wprost do...  czytaj więcej »
Sprzątanie Ubuntu
5.0000/5
Sprzątanie Ubuntu
redaktor: TomekL, specjalista Tipy.pl

Ubuntu jak każdy inny system operacyjny wymaga od użytkownika poświęcenia trochę czasu na posprzątanie i konserwację. Jedną z ważniejszych rzeczy jest odpowiednia ilość wolnego miejsca...  czytaj więcej »

Zmiana wyglądu Ubuntu
5.0000/5
Jak zmienić wygląd Ubuntu?
redaktor: TomekL, specjalista Tipy.pl

Możliwości konfiguracyjne Linuxa przewyższają inne systemy operacyjne. Każdy element systemu można dostosować do swoich potrzeb zaczynając od GRUB-a czyli menu wyboru systemu przez ekran...  czytaj więcej »

Instalacja KDE w Ubuntu
4.9783/5
Jak zainstalować KDE w Ubuntu?
redaktor: TomekL, specjalista Tipy.pl

Ubuntu domyślnie jest wyposażone w środowisko graficzne gnome (od wersji 11.04 Unity), jednak w systemach z rodziny LINUX zmiana środowiska graficznego nie jest żadnym problemem ponieważ...  czytaj więcej »

Ekran logowania Ubuntu
4.7333/5
Jak zmienić ekran logowania Ubuntu?
redaktor: TomekL, specjalista Tipy.pl

Możliwości modyfikacji ustawień graficznych systemów z rodziny Linux są bardzo duże. Niektóre ustawienia można zmienić w bardzo łatwy sposób inne wymagają pewnej...  czytaj więcej »

pingwin Linuxa ;)
4.9083/5
Jaką dystrybucję Linuxa wybrać?
redaktor: fifi, specjalista Tipy.pl
Istnieje wiele wersji (dystrybucji) Linuxa, dlatego też wybranie tej odpowiedniej może sprawić wiele kłopotów. Musisz bowiem określić swoje potrzeby i oczekiwania względem danego systemu....  czytaj więcej »
Ubuntu Linux
5.0000/5
Jak wybrać Linuxa dla siebie?
redaktor: GhostBuster, specjalista Tipy.pl
Istnieje wiele odmian popularnego systemu Linux. Jest to darmowa alternatywa dla Windowsa, jednak wiele osób boi się na nią zdecydować. Pierwszy problem pojawia się wówczas, gdy stajemy...  czytaj więcej »
Jak usunąć GRUB-a?
4.9865/5
Jak usunąć GRUB-a?
redaktor: TomekL, specjalista Tipy.pl

GRUB jest to program rozruchowy za którego pomocą można uruchomić jeden wielu systemów operacyjnych. Instalowany jest on jako domyślny program rozruchowy wraz z Linuxem....  czytaj więcej »

Sprecyzuj czego szukasz
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.