Spis powszechny

Jak się spisać przez Internet? Powszechny Spis Ludności 2011

Organizacje Pożytku Publicznego
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczął się 1 kwietnia 2011 roku. W tym roku po raz pierwszy istnieje możliwość spisania się przez Internet. Z samospisu internetowego może skorzystać każdy w dniach od 1 kwietnia do 16 czerwca 2011r. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki i porady jak spisać się samodzielnie przez Internet.
godzina dla ziemi

Jak przyłączyć się do akcji „Godzina dla Ziemi”?

Organizacje Pożytku Publicznego
Godzina dla Ziemi to ogólnoświatowa akcja, która ma za zadanie uświadomić ludziom konieczność oszczędzania energii. Idea jest prosta: w sobotę, 26 marca 2011 o 20.30 na godzinę gasimy wszystkie światła, by pokazać naszej planecie, że nam na niej zależy.
hospicjum, wolontariat, wolontariusz w hospicjum

Jak zostać wolontariuszem w hospicjum?

Fundacje
Wolontariat hospicyjny to najtrudniejszy rodzaj wolontariatu. Dlatego nim zdecydujesz się na taką formę pomocy bliźnim dobrze się nad tym zastanów. Poszukaj informacji na temat pracy hospicjów i zadań, jakie stoją przed ich pracownikami. Trzeba dużo siły by móc towarzyszyć ludziom nieuleczalnie chorym, pomagać im w codziennych aktywnościach, służyć rozmową, bliskością i ciepłem. To co jest największym wyzwaniem, przynosi jednak największą satysfakcję. Pamiętaj, że jeśli nawet brakuje ci sił do bezpośredniej pomocy chorym, możesz wspomóc hospicja na różne inne sposoby: kwestując, pomagając w pracach remontowych, biurowych, prowadząc stronę internetową. Form pomocy jest wiele, wystarczy tylko chcieć.