Religie
- Prawo Konsumenckie
- Postępowanie Przed Sądem
- Prawo Mieszkaniowe
- Prawo Spadkowe
- Prawo Rodzinne
- Prawo Podatkowe
- Prawo Karne
- Prawo Pracy
- Inne Dziedziny Prawa
- Nauka
- Ściągi
- Au-Pair
- Szkolenia
- Studia Podyplomowe
- Przedszkola
- Szkoły Średnie
- Szkoły Wyższe
- Podstawówki i Gimnazja
- Polityka
- Kultura
- Fundacje i Organizacje Charytatywne
- Zjawiska Paranormalne
- Pogrzeby
- Savoir-Vivre
- Legendy i Podania

Birma - przewodnik dla podróżnych
BuddyzmPrzed wiekami tętniły życiem, na królewskich dworach odbywały się wystawne uczty, a pałace olśniewały przepychem. Dziś dawne stolice Birmy opustoszały. Dla turysty to zaczarowana kraina pełna świątyń i romantycznych krajobrazów. Warto tu przybyć, by zobaczyć Sagaing, miasto mnichów. Ba, można nawet zamieszkać w klasztorze! Przy odrobinie szczęścia uda się nam zobaczyć ceremonię nowicjatu dzieci i poznać z bliska niezwykle głęboką duchowość tubylców. Podróż po Birmie jest niczym wędrówka w czasie. Tu wciąż ludzie żyją nieśpiesznie, a świeczki są popularniejsze od żarówek!

Jak zostać buddystą?
BuddyzmSiddhartha (prawdziwe imię Buddy) nauczał, że cierpienie wywodzi się z jakiejś formy pożądania, zarówno twojego, jak i ludzi, którzy cię otaczają. Zastanów się: ile razy ktoś chciał mieć nowy samochód lub wygrać w lotto, a nie udało mu się tego osiągnąć? Wprawiało go to w smutek. A co jeśli jego marzenia się spełniły? Prędzej czy później znudził się tym, co ma, pragnąc czegoś więcej. To nieuchronnie doprowadziło go do jeszcze większego cierpienia. Filozofowie i socjolodzy przez lata rozmyślali jak osiągnąć pokój na świecie, przez cały czas nie zdając sobie sprawy z tego, że Nepalczyk o imieniu Siddhartha Gautama znalazł odpowiedź na to pytanie blisko 2600 lat temu. W rzeczywistości większość ludzi nie jest w stanie zaakceptować odkrytej przez niego niekwestionowanej prawdy i złudnie myśli, że dopóki wierzy w jakieś bóstwo, regularnie uczestniczy w zgromadzeniach współwyznawców i udaje, że wyznaje określone wartości, wówczas jakimś sposobem „wszystko się ułoży”.
Ty, ponieważ znalazłeś się w tym miejscu i zdecydowałeś się przeczytać te słowa, nie jesteś jednym z nich. Jesteś gotowy na zmianę. Możesz być gotowy na Buddyzm. Poniżej dowiesz się, co musisz zrobić, żeby zostać buddystą.