Nielegalne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

Na jakie pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie musisz odpowiadać?

Etyka w biznesie
Typowa rozmowa kwalifikacyjna to wyjątkowo stresujące i trudne doświadczenie, szczególnie jeśli jesteś podatny na lęk lub brakuje ci wrodzonej pewności siebie. Jest ona szczególnie nieprzyjemna dla osób, które twierdzą, że trudno im jasno myśleć pod ciśnieniem. Zadawane podczas rozmowy kwalifikacyjnej pytania często wymagają starannie przemyślanych i umiejętnie przedstawionych odpowiedzi. Kluczową sprawą jest również zrozumienie, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej przysługują nam pewne prawa. Istnieje szereg pytań, których potencjalnemu pracodawcy nie wolno zadawać (zgodnie z obowiązującym prawem pracy). Poznanie tych zasad i granic, których nie powinien przekraczać rekruter, zapewni ci mniej stresującą i bardziej efektywną rozmowę kwalifikacyjną. Nie marnując więcej czasu chcielibyśmy przedstawić wam 10 pytań, które są niedopuszczalne na rozmowach kwalifikacyjnych, zgodnie z istniejącymi przepisami:
wręczanie wizytówki

Jak wręczać wizytówki?

Etyka w biznesie
Mogłoby się wydawać, ze wizytówki są jedynie drobiazgiem, niewielkim lecz użytecznym dodatkiem. W świecie biznesu jednak takie małe drobiazgi mogą mieć olbrzymie znaczenie. Savoir vivre określa w najdrobniejszych detalach jak powinna wyglądać wizytówka, w jaki sposób powinno się ją wręczać oraz w jaki sposób należy ją przyjmować.
manipulacja

Jak bronić się przed manipulacjami?

Etyka w biznesie
Dzisiejsze czasy nie należą do najłatwiejszych. Technika komunikacji, jak również technika sama w sobie, nosi znamiona inwigilacji, manipulacji i wszystkiego, co kieruje nas w stronę sprawowania, bądź chęci sprawowania władzy nad innymi lub częściej - konieczności samoobrony. Ważne jest więc, aby pomyśleć, obserwować i nie stać się ofiarą.
wręczanie prezentów w Chinach

Jak wręczać prezenty chińczykom?

Kultura chińska
Prezenty i upominki mają bardzo ważne znaczenie w kulturze chińskiej. Spełniają one bardzo ważną rolę w budowaniu dobrych i przyjaznych relacji międzyludzkich oraz ułatwiają kontakty - również biznesowe. Dawanie prezentów jest ceremonią, której należy poświęcić bardzo dużo uwagi. Z tego powodu powinniśmy wiedzieć co i w jaki sposób należy wręczyć, aby uniknąć niemiłych sytuacji i nieporozumień.
Wymiana wizytówkami

Jak wymieniać się wizytówkami?

Etyka w biznesie
Wizytówka świadczy o nas samych. Kiedy dajemy komuś naszą wizytówkę to tak, jakbyśmy dawali jakąś cząstkę siebie. Ponieważ wizytówki są bardzo ważne należy również znać savoir vivre ich dawania.
spotkanie biznesowe

Jak zachowywać się na spotkaniach biznesowych?

Etyka w biznesie
Umiejętność zachowania się w towarzystwie odgrywa ważną rolę w pracy oraz wszystkich kontaktach biznesowych. Od tego czy wiemy jak się zachować w odpowiednim momencie może zależeć zarówno nasz zawodowy sukces jak i porażka.
lunch biznesowy

Jak rozmawiać z klientem na biznes lunchu?

Etyka Biznesu
Lunch biznesowy to doskonałe narzędzie sprzedażowe. Zapewnia spokojną atmosferę, która sprzyja zarówno relaksowi, jak i interesom. Jest to również odpowiedni czas na wykazanie się etykietą biznesową i dobrymi manierami. Nikt nie będzie przecież prowadził interesów z osobą, której brak kultury osobistej.