język ciała

7 zaskakujących rzeczy, o których mówi twój język ciała

Ogólne zasady zachowania
Język ciała to sposób, w jaki prezentujemy się innym ludziom. Należą do niego sposób, w jaki siedzimy, mówimy i trzymamy ręce. Badania wykazują, że język ciała mówi o nas więcej niż nasze słowa. Istnieją sygnały płynące z naszego ciała, które, jeśli je uważnie odczytujemy, mogą dużo powiedzieć o danej osobie. Poniżej przedstawiamy listę sygnałów ciała, które mogą powiedzieć wiele interesujących rzeczy na temat osoby, u której je zauważymy.
mowa ciała

10 sygnałów mowy ciała, które świadczą, że ktoś kłamie

Ogólne zasady zachowania
Uczciwość zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, jednak nie wszyscy z niego korzystają. Ludzie kłamią często dla osobistych zysków, aby kogoś oszukać lub po prostu zrobić komuś kawał. Nasz język ciała mówi wiele o nas, bez względu na to, jak bardzo staralibyśmy się to ukryć. Istnieje kilka sygnałów płynących z naszego ciała, które świadczą o tym, czy kłamiemy, czy też nie.

9 sposobów, aby przestać się wreszcie spóźniać

Ogólne zasady zachowania
Punktualność. Dobra, wiedziałeś że umówiliście się na kolacje dokładnie o 19, ale w końcu jeśli prawie wszyscy przyjdą punktualnie, to nie masz się czym martwić, prawda? Nie, nie prawda. Oto sposobów na to aby w końcu przestać się spóźniać. Na dobre.
bidet

Jak korzystać z bidetu?

Ogólne zasady zachowania
W naszym kraju bidety są nadal rzadko spotykane, jednak mamy szanse się na nie natknąć wyjeżdżając za granicę. Szczególnie często można je spotkać w hotelach, zwłaszcza tych lepszych. Bidety są bardzo często spotykane w Korei Południowej, Japonii, Egipcie, Grecji, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Turcji, Brazylii, Chile, Wenezueli, Urugwaju, Libanie i Indiach. Bidet wyglądem przypomina toaletę, ale służy do przemycia miejsc intymnych po skorzystaniu z toalety. Bidety są zwykle zlokalizowane w pobliżu toalet i są one szczególnie przydatne dla osób po różnych zabiegach chirurgicznych, inwalidów, którzy mają ograniczone zdolności ruchowe, osób cierpiących na różne dolegliwości chorobowe jak np. hemoroidy, biegunka, czerwonka, lub inne choroby związane z odbytnicą lub genitaliami. Bidety są także przydatne dla osób zdrowych, np. mężczyzn i kobiet, którzy chcą zachować higienę przed i po stosunku, oraz dla lepszej higieny kobiet podczas menstruacji. Pierwsze spotkanie z bidetem może być trochę trudne, ale w rzeczywistości jest bardzo proste. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak korzystać z bidetu.
Ubranie do opery

Jak się ubrać do opery?

Savoir vivre
Jeżeli wciąż masz przed sobą pierwszą wizytę w operze, zapewne nie jesteś pewna, jak powinnaś się ubrać. Elegancko – to wiesz na pewno. Ale co dalej?
Sauna

Jak korzystać z sauny?

Ogólne zasady zachowania
Większość z nas korzysta z sauny, jednak tylko nieliczni potrafią to robić prawidłowo. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek które dopiero co zaczynają swoją przygodę z sauną. Dowiesz się co wziąć ze sobą i jak się zachować w saunie publicznej.
napiwek

Jak dawać napiwek?

Savoir vivre
Wręczenie napiwku, jeszcze do niedawna było wolnym wyborem klienta, który zostawiając nieco większa sumę niż wskazuje rachunek, wyraża zadowolenie z obsługi. Obecnie pozostawienie napiwku stało się wręcz obowiązkiem, a niektóre restauracje wręcz same doliczają 10% do rachunku. Co więcej napiwki zostawia się już nie tylko w restauracjach i barach, ale też u fryzjera, na stacji benzynowej lub w taksówce. Mimo to wielu z nas ma problem z nagradzaniem obsługi, czujemy się niezręcznie i tak naprawdę nie wiemy jak powinno to wyglądać.
picie wina

Jak pić, żeby się nie upić?

Ogólne zasady zachowania
Każdy z nas kiedyś znajdzie się w takiej sytuacji, w której będzie musiał wypić więcej alkoholu, niż pozwalają mu jego możliwości. Niezależnie od tego, czy będzie to impreza firmowa, na której szef będzie częstować cię drinkami i zachęcać, żebyś się zrelaksował czy spotkanie biznesowe, którego uczestnicy będą pić jeden drink za drugim. Nawet na imprezie sylwestrowej lub urodzinowej warto pić w taki sposób, żeby się nie upić. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które pomogą ci osiągnąć taki cel:
niezręczna sytuacja

Jak zachować się w niezręcznej sytuacji?

Ogólne zasady zachowania
„Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce” – w myśl tego powiedzenia codziennie przekonujemy się, jak często zdarza nam się popełniać rozmaite gafy i zaliczać różne wpadki, które są powodem naszego wstydu. W takich sytuacjach jedyne, na co nas przeważnie stać, to przysłowiowe spalenie buraka na twarzy i udawanie, że nic się nie stało albo wręcz przesadne robienie z siebie winowajcy, nadmierne przepraszanie za coś, z czego często się później po prostu śmiejemy. Jak nie dać się zwariować? Jak wyjść zwycięską ręką z różnych niezręcznych sytuacji?
uroczysta kolacja

Savoir vivre przy stole

Savoir vivre
Savoir vivre to inaczej sztuka dobrych manier. Znając tajniki savoir vivre nie popełnimy żadnej gafy czy też faux pas („fo pa”) podczas uroczystej kolacji czy też wystawnym przyjęciu. Savoir vivre określa zbiór reguł oraz zasad zachowania się w towarzystwie w różnego rodzaju okolicznościach. Tego typu reguły są uzależnione od grupy, w której przebywamy oraz okoliczności w jakich jesteśmy. Tak więc niestosownym będzie dbać o jak najlepsze maniery przy stole podczas grilla na działce u znajomych. Dlaczego? Ponieważ mogą to odebrać jako arogancję bądź też brak luzu a tym samym oznakę złej zabawy. Savoir vivre trzeba stosować odpowiednio do okoliczności. W poniższym artykule znajdziesz informacje dotyczące savoir vivre przy stole.