świadomy sen

Jak wywołać świadomy sen?

Tajemnicze zjawiska
Świadomy sen to nic innego jak świadomość tego, że właśnie śnisz. Świadomość ta może mieć różny stopień, począwszy od przebłysku (który jest tak krótki i ulotny, że ciężko go nazwać w pełni świadomym), aż po pełne zadawanie sobie sprawy ze snu, w którym się obecnie znajdujesz. Świadomy sen może również kształtować sny, ich strukturę, bohaterów, kierunek.
Stopień świadomości zależy w znacznej mierze od danej osoby, jej zdolności i umiejętności. Można się go jednak nauczyć. Jak wywoływać takie sny, dowiesz się poniżej.
sen

Jak zapamiętać sen?

Tajemnicze zjawiska
Jest wiele teorii, dlaczego śnimy, jak śnimy i jakie znaczenie mają nasze sny. Wielu ludzi wierzy, że marzenia senne mogą mieć duży wpływ na nasze życie i uczucia. Niestety większość z nas nie pamięta swoich snów. Jest jednak sposób, by zapamiętać ich treść, trzeba tylko włożyć w to trochę świadomego wysiłku. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zapamiętywać sny.
sny

Jak interpretować sny?

Tajemnicze zjawiska
Już w starożytności Grecy i Egipcjanie wierzyli, że sny można interpretować, że sny są ważne i przekładają się na nasze życie na jawie. Od tamtych czasów przeprowadzono wiele badań dotyczących snów. Obecnie, uważa się, że świat snów jest alternatywną rzeczywistością. Przywiązuje się bardzo dużą uwagę do snów i ich interpretacji. I dobrze. Sny zasługują na specjalne miejsce w naszym życiu. Mówią nam kim tak naprawdę jesteśmy, dają nam wskazówki i pokazują świat z innej perspektywy. Zwracajmy uwagę na nasze sny. Możemy w nich znaleźć odpowiedzi na wiele naszych pytań. Ale jak interpretować nasze nocne marzenia?