Jak zrobić pastę cukrową do depilacji?

Usuwanie włosów
Usuwanie zbędnego owłosienia nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, a do tego często wiąże się z podrażnieniami, wrastającymi włoskami lub uczuleniem. Ich przyczyną może być używanie maszynki do golenia albo pianek czy żeli, pełnych substancji chemicznych. Jeśli więc mamy wrażliwą skórę, warto wypróbować alternatywną metodę depilacji, wykorzystując do tego pastę cukrową. Jest przede wszystkim całkowicie naturalna, a składniki potrzebne do jej wykonania są tanie i zazwyczaj znajdują się w każdym domu – cukier, woda i cytryna. Dzięki temu sposobowi można cieszyć się gładką skórą nawet do trzech tygodni. Do tego pasta cukrowa nie wywołuje podrażnień, a po jej użyciu włoski odrastają słabsze i jaśniejsze. Wbrew pozorom depilowanie włosów tą metodą nie jest takie trudne. Jak więc przygotować pastę cukrową? Jak ją stosować? Sprawdźmy.

Cztery domowe sposoby na podrażnioną skórę po goleniu

Usuwanie włosów
Golenie za pomocą maszynki albo żyletki jest szybkim sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia. Niestety, jeśli ostrze jest tępe albo używa się go wielokrotnie, mogą powstać na skórze podrażnienia. Dyskomfort potęguje brak zmiękczania zarostu, co prowadzi do powstawania zadrapań, skaleczeń, swędzącej wysypki i opuchlizny. Jeśli pomimo ostrożności występują podrażnienia, warto sięgnąć po sprawdzone sposoby, które szybko je załagodzą i przyspieszą regenerację skóry. Po co warto sięgnąć? Jak wykorzystać do tego celu domowe sposoby?

Domowe sposoby na wrastające włoski

Usuwanie włosów
Wrastające włoski to częsty problem, który pojawia się zazwyczaj po usuwaniu owłosienia wraz z cebulkami, np. depilatorem czy woskiem. Dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a szczególnie osób mających cienkie lub kręcone włosy. Odrastający włosek jest delikatny i miękki, przez co nie może przebić się przez powierzchnię skóry, skręca się i wrasta w nią. Skutkuje to pojawieniem się szpecących, czarnych kropek na ciele, a często też zapaleniem mieszka włosowego. Przez to z kolei powstają czerwone krostki, które wypełniają się ropą, a przy tym są bolesne i swędzące. Skóra staje się opuchnięta i podrażniona, co może prowadzić do powstawania blizn i poważniejszego stanu zapalnego. Warto więc znać sposoby na tę nieestetyczną, a zarazem bolesną dolegliwość, aby móc cieszyć się pięknym i gładkim ciałem.
niechciane owłosienie sposoby

3 domowe sposoby usuwania niechcianego owłosienia.

Usuwanie włosów
Owłosienie na twarzy może być prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza dla brunetek. Dobrą wiadomością jest to, że jest wiele skutecznych sposobów, aby się go pozbyć. Oto kilka naturalnych możliwości, aby to zrobić.
depilacja woskiem

Jak złagodzić ból przy depilacji?

Depilacja woskiem
Zredukować ból podczas depilacji? Tak, to możliwe! Depilacja jest zawsze najbardziej bolesna za pierwszym razem. Z każdym kolejnym uczucie to jest coraz słabsze. W łagodność depilacji trudno uwierzyć, zwłaszcza gdy pierwszy raz wyrywa się włoski. Jednak po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedziała, co zrobić by złagodzić ból, niezależnie od tego, ile razy depilowałaś się wcześniej.
rozjaśnienie włosów na twarzy

Jak rozjaśnić włosy na twarzy?

Usuwanie włosów
Zarost może być dla kobiet bardzo denerwujący i kłopotliwy. Istnieje jednak wiele sposobów, aby się go pozbyć. Metody trwałego usuwania włosków, jak np. elektroliza, są bardzo kosztowne i czasem mogą wystąpić skutki uboczne. Depilacja woskiem nie jest zalecana, a golenie sprawia, że włoski szybciej odrastają i dodatkowo stają się coraz grubsze. Jeśli więc nie chcesz usuwać owłosienia na twarzy na stałe, możesz spróbować je wybielić. Poniżej znajdziesz wskazówki jak to zrobić.
podrażnienie skóry

4 domowe sposoby na podrażnioną skórę po goleniu

Usuwanie włosów
Podczas golenia w szybki sposób chcemy pozbyć się jak najwięcej włosów. Niestety są tego konsekwencje, podrażnienia. Podrażnienie na skórze może przerodzić się w czerwoną wysypkę, może swędzieć i spuchnąć. Przyczyną podrażnień jest najczęściej tania i tępa maszynka, używanie twardego mydła lub golenie na sucho. Takie podrażnienie skóry może powodować duży dyskomfort. Na szczęście podrażnień można się pozbyć w szybki i naturalny sposób. W kolejnych częściach artykułu znajdziesz parę sposobów na złagodzenie podrażnienia.
golenie nóg

Domowe sposoby na wrastające włoski

Usuwanie włosów
Problem z wrastającymi włoskami najczęściej pojawia się u osób o cienkich lub kręconych włosach. Po goleniu lub depilacji włoski zamiast odrastać i przebić się ponad powierzchnię skóry skręcają się i wrastają w nią. Często prowadzi to do zapalenia mieszków włosowych objawiającego się powstawaniem czerwonych krostek, często wypełnionych ropą. Skóra w tym miejscu jest zaczerwieniona, opuchnięta i podrażniona. Do wrastania włosków najczęściej dochodzi w miejscach, z których pozbywamy się niechcianego owłosienia, tj. nogi, pachy, bikini czy broda. Stany zapalne mogą skutkować powstawaniem blizn, których trudno się później pozbyć. Istnieje jednak kilka domowych sposobów na wrastające włoski. Dowiesz się o nich poniżej.
regulacja brwi

Jak regulować brwi samemu? Instrukcja krok po kroku

Usuwanie włosów
Samodzielnie regulując brwi wchodzisz na grząski grunt. Odrobina nieuwagi może sprawić, że skończysz z cienkimi, komicznymi kreskami lub każdą brwią wyglądającą inaczej. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do tego zabiegu, by sam proces regulacji był już tylko formalnością. Poniżej znajdziesz najważniejsze zalecenia (i przeciwwskazania) dotyczące samodzielnej regulacji brwi. Skorzystaj z nich, a uzyskasz satysfakcjonujący efekt.

Zapalenie mieszków włosowych: Przyczyny, objawy i leczenie

Pielęgnacja skóry
Zapalenie mieszków włosowych to częsta dolegliwość objawiająca się wykwitami i krostkami na skórze przy ujściu gruczołów łojowych. Przyczyną najczęściej jest zakażenie bakteryjne, które może mieć charakter powierzchowny lub głęboki. Do podrażnień i zakażenia dochodzi najczęściej na skutek depilacji i golenia, dlatego nie powinno się bagatelizować pojawiającej się po ich wykonaniu wysypki na skórze. Nieleczone zakażenie może bowiem prowadzić do powstania czyraka lub figówki. Jak są objawy zapalania mieszków włosowych i jak uchronić się przed tą uciążliwą dolegliwością?