Jak zrobić temblak z chusty?

Akcesoria
Zwichnięcia i złamania kończyn zdarzają się bardzo często. Dlatego choćby dlatego warto wiedzieć, jak postępować jeszcze zanim rękę obejrzy lekarz i profesjonalnie zadziała. Gdy dojdzie do wypadku, kończynę górną najlepiej umieścić na temblaku. Pozwoli to odciążyć obolałe mięśnie i stawy. Tymczasowy temblak można samodzielnie stworzyć z bandaży bądź z chusty. Jak wykonać to zadanie krok po kroku? Na co zwrócić uwagę? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć poniżej.

Jak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza?

Malowanie paznokci
Zadbane i zdrowe paznokcie wizytówka to współczesnej kobiety. Niestety, wystarczy chwila nieuwagi, aby lakier odprysł. Aby uratować sytuację, najlepiej zmyć dokładnie całość z paznokcia przy pomocy zmywacza. Co jednak zrobić, gdy nagle go zabrakło? Na szczęście nie trzeba załamywać rąk, ponieważ w łatwy sposób można zażegnać problem. Wystarczy sięgnąć po sprawdzone metody i wykorzystać to, co często jest w domu pod ręką. Jak szybko zmyć lakier do paznokci? Co warto wykorzystać?

Jak czyścić okulary, żeby ich nie zniszczyć? Najczęstsze błędy

Środki czyszczące
Okulary, które korygują wzrok, to dość drogi wydatek, dlatego warto o nie dbać, by służyły przez lata. Towarzyszą użytkownikowi przez większość dnia, więc mogą pojawiać się na nich smugi, drobinki kurzu czy inne zabrudzenia. Dlatego powinny być regularnie czyszczone, aby zapewniały odpowiedni komfort widzenia. Niestety osoby używające okularów często popełniają błędy, przez które soczewki okularowe narażone są na trwałe uszkodzenia i zarysowania. Nieodpowiednie detergenty i akcesoria, przecieranie odzieżą czy chusteczkami, ściąganie okularów jedną ręką – to wszystko sprawia, że szkła i oprawki szybko się niszczą. Jak tego uniknąć i jak skutecznie wyczyścić okulary? Jak prawidłowo o nie dbać i jakich środków najlepiej do nich używać? Poniżej znajdziesz odpowiedzi.
Podróbka Rolexa

Jak rozpoznać podróbkę Rolexa?

Akcesoria
Istnieje bardzo dużo podróbek Rolexów. Handel nimi jest w Polsce nielegalny jednak wiele osób kupuje je w Egipcie czy Turcji a następnie odsprzedaje za znacznie wyższą cenę w Internecie. Zegarki te są nieraz bardzo dobrej jakości, zatem często ciężko jest rozróżnić na pierwszy rzut oka czy jest to oryginał czy podróbka. Jednak nie czarujmy się - oryginalnego Rolexa nie kupimy za kilkaset złotych! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci rozpoznać podróbkę.
przechowywanie torebek

16 sposobów jak przechowywać torebki

Przechowywanie
Torebka to niezastąpiony atrybut współczesnych kobiet. Nie tylko są niezwykle funkcjonalne (mogą pomieścić naprawdę dużo), ale stanowią idealne dopełnienie stylizacji. Kobiety je kochają. Na każdą okazję istnieje odpowiednia torebka, do każdych butów obowiązkowo trzeba dobrać idealny egzemplarz. W dzisiejszych czasach, torebki przestały być tylko torebkami, a stały się małymi dziełami sztuki, których chcemy więcej i więcej, aż w końcu okazuje się, że jesteśmy w posiadaniu sporej kolekcji tych cacek. Jak jednak przechowywać  taki zbiór, aby łatwo się w nim odnaleźć i żeby nie zajmował połowy mieszkania? Oto kilka sposobów na organizację torebek.
kokardka z materiału

Jak zrobić kokardkę z materiału?

Akcesoria
Zrobienie kokardki z materiału jest bardzo proste. Wystarczy kilka ruchów nożyczkami, maszyna do szycia, kilkanaście minut i kokardka gotowa. Jej wymiary możesz dobierać sobie jak chcesz, w zależności od tego na co chcesz tą kokardkę przyszyć. Wymiary więc są czysto orientacyjne, dla średniej wielkości kokardki.
czyszczenie okularów

Jak zrobić domowy preparat do czyszczenia okularów?

Akcesoria

Każdy okularnik wie, jak łatwo jest o smugi czy zabrudzenia na okularach i jak trudno jest je odpowiednio wyczyścić. Jeżeli chcesz zapewnić sobie czyste szkła, bez śladu zabrudzeń, możesz użyć gotowego preparatu do czyszczenia okularów lub zrobić go samodzielnie.

temblak z chusty

Jak zrobić temblak z chusty?

Akcesoria
Jeśli złamiesz lub zwichniesz rękę najlepiej nosić ją na temblaku, aby odciążyć mięśnie i stawy. Temblak można zrobić sobie samemu taki roboczy, z bandaży. Ale temblaki wcale nie muszą być brzydkie i nudne. Możesz zrobić sobie kolorowy temblak na przykład z kolorowej chusty. W zależności od tego jaki kolor chusty weźmiesz, taki kolor temblaka możesz mieć. A jak złożyć i zawiązać chustę w temblak, dowiesz się poniżej.
wiązanie arafatki

Jak wiązać arafatkę?

Akcesoria
Arafatka jest rodzajem chusty, która w krajach arabskich służy jako tradycyjne nakrycie głowy. Stanowi symbol buntu i oporu Palestyńczyków przeciwko okupacji izraelskiej. Obecnie utożsamiana jest z wieloma młodzieżowymi subkulturami, np. punkową. Wielu młodych ludzi nosi ją pod wpływem obowiązującej mody. Istnieje dużo sposobów na układanie arafatki na szyi. Poniżej znajdziecie filmik, który przedstawia trzy sposoby na jej wiązanie.
rękawiczki bez palców

Jak zrobić rękawiczki bez palców ze skarpetek?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Kiedy tylko nadchodzi zima, zaczynasz odnosić wrażenie, że twoje dłonie zamieniają się w lodowe sople. Na zewnątrz oczywiście zawsze zakładasz rękawiczki. Problem pojawia się w pracy, gdzie także ci zimno, ale tu nie możesz sobie pozwolić na noszenie tradycyjnych rękawiczek, bo np. piszesz na komputerze. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się rękawiczki bez palców. Możesz je oczywiście kupić w sklepie, ale dziś zachęcam cię do stworzenia prawdziwej kolekcji rękawiczek zrobionych ze skarpetek! Ich wykonanie jest dziecinnie proste!