Jaki rodzaj glinki wybrać do konkretnego typu cery?

Pielęgnacja cery
Spotkamy je dzisiaj w wielu kosmetykach, nie tylko tych przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Stały się stałym składnikiem szamponów do włosów, peelingów, a także kosmetyków do makijażu. O czym mowa? O glinkach, które od wielu lat są hitem kosmetycznym. Dzięki wysokiej zawartości minerałów mają doskonały wpływ na naszą skórę. Jednak jaki typ glinki wybrać, gdy na rynku tak wiele rodzajów? Podpowiadamy.

Jakich kosmetyków i zabiegów unikać latem?

Pielęgnacja skóry
Latem nasza skóra narażona jest na wiele czynników, które nie służą jej kondycji. Mowa głównie o promieniach słonecznych i wysokiej temperaturze. Jeśli w okresie letnim nie zadbamy o naszą skórę w odpowiedni sposób, szkodliwe czynniki mogą ją trwale uszkodzić. Jak ją przed tym uchronić? Przede wszystkim unikać stosowania niektórych kosmetyków i zabiegów, które mogą potęgować negatywne działanie słońca i wysokiej temperatury na skórę. Podpowiadamy, jakich konkretnie.

Niezwykłe właściwości śluzu ślimaka

Pielęgnacja cery
Śluz ślimaka jest ostatnio bardzo popularną substancją, a to wszystko za sprawą jego dobroczynnych właściwości. W starożytności stosowany głównie w medycynie, a dzisiaj w przemyśle kosmetycznym. Preparaty ze śluzem ślimaka nadają się do pielęgnacji praktycznie każdego typu cery. Składnik ten doskonale nawilża skórę, ujędrnia ją, zmniejsza widoczność zmarszczek, a także łagodzi zmiany trądzikowe i podrażnienia. Przyjrzyjmy się bliżej jego cudownym właściwościom.
sposoby na pryszcze

Domowe sposoby na pryszcze

Problemy z cerą

Pryszcze to częsty problem nie tylko młodzieży, ale i dorosłych. Poniżej przedstawiam kilka prostych kroków, których przestrzeganie pozwoli ci pozbyć się pryszczy w naturalny sposób.

Włókniaki usuwanie

Jak pozbyć się włókniaka domowym sposobem?

Skóra
Kurzajki i włókniaki mogą być denerwujące. Nie tylko są nieatrakcyjne, ale łatwo pomylić je z guzami złośliwymi. Na szczęście włókniaki to łagodne guzy pojawiające się na skórze. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, w jaki sposób je usunąć.
niechciane owłosienie sposoby

3 domowe sposoby usuwania niechcianego owłosienia.

Usuwanie włosów
Owłosienie na twarzy może być prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza dla brunetek. Dobrą wiadomością jest to, że jest wiele skutecznych sposobów, aby się go pozbyć. Oto kilka naturalnych możliwości, aby to zrobić.
cytryna na przebarwienia

Domowe sposoby na blizny po trądziku

Problemy z cerą

Ponoć najskuteczniejsze na blizny potrądzikowe są zabiegi medycyny kosmetycznej. Laser, mikrodermabrazja, kolagen – te metody są popularne, ale i bardzo kosztowne. Niewiele osób wie jednak, że przebarwień po trądziku można się pozbyć również domowym sposobem. Oto kilka propozycji.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2385015&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

piękna cera

Jak mieć piękną cerę?

Problemy z cerą

To co najpiękniejsze jest naturalne. Oznacza to, że nie musisz nakładać na siebie siedmiu warstw makijażu, żeby twoja cera była gładka i piękna. Czy nie chciałabyś obudzić się rano wypoczęta i wyjść z domu bez konieczności robienia makijażu? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak mieć piękną cerę.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2292341&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

trądzik różowaty

Domowe sposoby na trądzik różowaty

Trądzik

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, która zazwyczaj dotyka obszarów twarzy takich jak czoło, policzki, nos i broda. Najczęściej pojawia się u kobiet w średnim wieku, które mają jasną karnację. Przypadłość ta często jest mylona z klasycznym trądzikiem, reakcją alergiczną lub innymi chorobami skóry.
Typowe objawy trądziku różowatego to zaczerwienienie skóry, uczucie pieczenia i swędzenia, drobne krostki lub większe wykwity skórne, zgrubiała i przesuszona skóra. Mogą one pojawiać się i znikać. Osoby z „zaleczonym” trądzikiem różowatym mogą mylnie uważać, że pozbyły się problemu, jednak przy braku odpowiedniej pielęgnacji cery choroba ta może ponownie uwidocznić się po kilku tygodniach, miesiącach, a nawet latach. Stąd też niezwykle istotne jest poznanie domowych sposobów walki z nią. Te najbardziej skuteczne znajdziesz poniżej.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2258035&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

zaczerwienienie na twarzy

Jak pozbyć się zaczerwienienia na twarzy?

Pielęgnacja skóry
Nagłe zaczerwienienie twarzy i szyi może mieć różne przyczyny. W większości przypadków, zaczerwienienie skóry jest normalną reakcją organizmu na emocje. Czasami zaczerwienienie skóry może być związane z menopauzą lub trądzikiem różowatym. Z zaczerwienieniem skóry można poradzić sobie stosując proste domowe sposoby. Poniżej znajdziesz kilka z nich.