Jak dobrać odpowiedni olejek do pielęgnacji cery?

Pielęgnacja cery
Obecnie coraz częściej zaleca się stosowanie naturalnych olejków do pielęgnacji cery. Dlaczego? Ponieważ na nowo odkryto ich właściwości. Olejki nie tylko pielęgnują naszą skórę, ale również wzmacniają działanie innych kosmetyków. Są bogate w naturalne składniki odżywcze i rzadko zawierają chemiczne substancje. Najlepiej wybierać te nierafinowane i tłoczone na zimno. My podpowiadamy, jaki olejek sprawdzi w pielęgnacji konkretnego typu cery.

Sprawdzone sposoby na zaskórniki

Pielęgnacja skóry
Nic tak nie szpeci cery jak zaskórniki. Główną przyczyną ich powstawania jest nadprodukcja sebum, spowodowana brakiem równowagi w gospodarce hormonalnej. Jak skutecznie się ich pozbyć? Popularne wyciskanie może niestety przynieść więcej szkody niż pożytku i skutkować podrażnieniem, infekcją albo rozprzestrzenieniem się zaskórników na inne partie twarzy. Lepiej zatem postawić na bardziej bezpieczne metody. W pozbyciu się dokuczliwego i mało efektownego problemu może pomóc metoda oparta na czterech krokach, która leczy dolegliwość u źródła, wspomagając skórę w oczyszczaniu porów i zapobiegając dalszym stanom zapalnym.

Zalety stosowania węgla aktywnego na skórę

Pielęgnacja skóry
Masz problemy z cerą? Codziennie staczasz walkę z zaskórnikami, zatkanymi porami i nieestetycznymi wągrami na twarzy? Twoje włosy przetłuszczają się lub pokrywa je łupież? Jest na to jedno sprawdzone rozwiązanie - węgiel aktywny, czyli naturalna, w pełni bezpieczna substancja pozyskiwana z odpadków. Doskonale oczyszcza i zabija bakterie. Ponoć węgiel aktywny jest w stanie pochłonąć tysiąc razy więcej zanieczyszczeń niż wynosi jego ciężar! Stosowany codziennie daje zaskakujące efekty. Przyjrzyjmy się, jak może pomóc naszej cerze i włosom.
piękna cera

Jak mieć piękną cerę od zaraz?

Cera sucha

Marzysz o cerze tak pięknej, jak u gwiazd z pierwszych stron gazet? Da się zrobić. Choć dziwić może fakt, że każda gwiazda pytana o sekret swojego piękna mówi zawsze jedno: „Piję dużo wody”. Taaa, jasne. Niestety sekretów idealnej cery jest znacznie więcej. Dzięki nam poznasz triki stosowane przez profesjonalistki. Pamiętaj, że liczy się przede wszystkim regularna pielęgnacja. Zastosuj się do poniższych wskazówek, a twoja cera stanie się piękna praktycznie od zaraz!

wągry

Jak pozbyć się wągrów?

Cera tłusta

Wągry (zaskórniki) to rozszerzone pory, zatkane przez łój i zanieczyszczenia. Wągry występują głównie na twarzy - nosie, brodzie i czole. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na pozbycie się wągrów.

Jak dobrze oczyścić twarz z zaskórników?

Trądzik

Wszyscy je mamy. Są irytujące i ciężko się ich pozbyć. Istnieje milion wskazówek, które mają pomoc w walce z nimi. Po wypróbowaniu i przetestowaniu niemal każdej metody, proponuje zapoznać się z tymi, które doskonale radzą sobie z tymi paskudztwami. Oto niektóre z najbardziej skutecznych sztuczek kosmetycznych, które pomogą ci pozbyć się z twarzy wągrów i pozostawią skórę matową i oczyszczoną.

świecący się nos

Skuteczne sposoby na świecący nos

Cera tłusta
Nawet najbardziej zadbana cera i nieskazitelny makijaż nie będą wyglądać dobrze, jeśli będzie im towarzyszyć nieestetycznie świecący się nos. Nadprodukcja sebum to jednak nie tylko problem estetyczny. Przyczynia się do powstawania wągrów, trądziku i innych problemów skórnych. Wbrew powszechnej opinii, nie pomoże stosowanie silnych środków wysuszających i ściągających. Większość z nich ma w swoim składzie alkohol, który pozbawia skórę jej ochronnej warstwy prowadząc do jeszcze większej produkcji sebum. Nie trzeba chyba mówić, że przynosi to zupełnie odwrotny skutek do oczekiwanego. Zamiast tego warto poznać przyczyny świecenia się nosa i dopasować skuteczne rozwiązania, które pozwolą pozbyć się problemu. Pomogą ci w tym informacje zamieszczone poniżej.
soki na piękną cerę

10 najlepszych soków na piękną cerę

Pielęgnacja cery
Ponoć na pierwszym miejscu listy życzeń do złotej rybki u każdej dziewczyny znajduje się wymarzony mąż. Kolejno następuje zdrowie, pieniądze i szczęście, a potem dzieci i pies. Prawda jednak jest taka, że każda dziewczyna marzy o pięknej, pełnej blasku skórze. Niewiele z nas jest w stanie wyjść z domu, jeśli nasza cera nie wygląda zdrowo i pięknie. Ponieważ dbanie o cerę tak, aby wydobyć z niej zdrowy blask bywa drogie i zajmuje dużo czasu, dlaczego nie poprosić o nią złotą rybkę? Niestety ta nie zawsze spełnia marzenia, ale jeśli masz już dosyć swojej niezdrowo wyglądającej cery i chcesz jej przywrócić dawny blask, jest na to pewien sposób: świeżo wyciśnięty sok (najlepiej z produktów ekologicznych)! Spójrzmy na dziesięć soków, które najlepiej potrafią nadać blask naszej skórze.
zakórniki

Jak domowym sposobem pozbyć się wągrów?

Problemy z cerą

Wągry (bądź zaskórniki) występują często u osób z tłustą cerą. Są one dość kłopotliwe, ponieważ przeważnie pojawiają się na twarzy szczególnie w okolicach nosa. Wągry są to zanieczyszczone pory skóry. Gromadzi się w nich łój, martwe komórki skóry oraz bakterie, które mają kontakt z powietrzem. Dochodzi do procesów utleniania się i powstają czarne kropki. W tym artykule znajdziesz sposoby na pozbycie się zaskórników.

zaskórniki

Jak pozbyć się zaskórników?

Problemy z cerą
Każdy z nas ma zaskórniki. Mogą być małe i ledwie widoczne lub na tyle duże, że tworzą na twarzy wypukłe krostki. Zaskórniki, czy wągry powstają na skutek zatkanych porów. W większości przypadków są rezultatem nadprodukcji sebum, które blokuje pory. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się zaskórników. Jednak najskuteczniejszym z nich jest zwalczenie źródła ich powstawania.