Jak dobrać odpowiedni olejek do pielęgnacji cery?

Pielęgnacja cery
Obecnie coraz częściej zaleca się stosowanie naturalnych olejków do pielęgnacji cery. Dlaczego? Ponieważ na nowo odkryto ich właściwości. Olejki nie tylko pielęgnują naszą skórę, ale również wzmacniają działanie innych kosmetyków. Są bogate w naturalne składniki odżywcze i rzadko zawierają chemiczne substancje. Najlepiej wybierać te nierafinowane i tłoczone na zimno. My podpowiadamy, jaki olejek sprawdzi w pielęgnacji konkretnego typu cery.

Jaki rodzaj glinki wybrać do konkretnego typu cery?

Pielęgnacja cery
Spotkamy je dzisiaj w wielu kosmetykach, nie tylko tych przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Stały się stałym składnikiem szamponów do włosów, peelingów, a także kosmetyków do makijażu. O czym mowa? O glinkach, które od wielu lat są hitem kosmetycznym. Dzięki wysokiej zawartości minerałów mają doskonały wpływ na naszą skórę. Jednak jaki typ glinki wybrać, gdy na rynku tak wiele rodzajów? Podpowiadamy.

Jak pielęgnować cerę trądzikową latem?

Pielęgnacja cery
Lato, choć to jedna z najpiękniejszych pór roku, nie sprzyja cerom problematycznym. Szczególnie uciążliwe może okazać się dla osób zmagających się z trądzikiem. Wysokie temperatury i promienie słoneczne sprzyjają powstawaniu wyprysków, dlatego latem należy przestrzegać zasad pielęgnacji cery trądzikowej. Podpowiadamy, o czym pamiętać, by skóra z trądzikiem była w dobrej kondycji w okresie letnim.
Likwidowanie pryszczy

Jak zlikwidować pryszcze w jeden dzień?

Trądzik

Jest kilka sposobów na pozbycie się pryszczy w jeden dzień. Większość z nich to metody całkowicie naturalne, dzięki którym zapobiegniesz dalszemu rozwojowi wyprysków na skórze. Przeczytaj poniższe wskazówki, a odkryjesz jak szybko pozbyć się niechcianych krostek.

sposoby na pryszcze

Domowe sposoby na pryszcze

Problemy z cerą

Pryszcze to częsty problem nie tylko młodzieży, ale i dorosłych. Poniżej przedstawiam kilka prostych kroków, których przestrzeganie pozwoli ci pozbyć się pryszczy w naturalny sposób.

trądzik różowaty

Domowe sposoby na trądzik różowaty

Trądzik

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, która zazwyczaj dotyka obszarów twarzy takich jak czoło, policzki, nos i broda. Najczęściej pojawia się u kobiet w średnim wieku, które mają jasną karnację. Przypadłość ta często jest mylona z klasycznym trądzikiem, reakcją alergiczną lub innymi chorobami skóry.
Typowe objawy trądziku różowatego to zaczerwienienie skóry, uczucie pieczenia i swędzenia, drobne krostki lub większe wykwity skórne, zgrubiała i przesuszona skóra. Mogą one pojawiać się i znikać. Osoby z „zaleczonym” trądzikiem różowatym mogą mylnie uważać, że pozbyły się problemu, jednak przy braku odpowiedniej pielęgnacji cery choroba ta może ponownie uwidocznić się po kilku tygodniach, miesiącach, a nawet latach. Stąd też niezwykle istotne jest poznanie domowych sposobów walki z nią. Te najbardziej skuteczne znajdziesz poniżej.

ucho pryszcze

3 domowe sposoby na pryszcze w uchu

Problemy Dermatologiczne

Nie dość, że pryszcze pojawiają się na twarzy, co gorsze czasem pojawiają się na uchu lub wewnątrz. Pryszcze lub trądzik to choroba skóry, którą wywołuje nadmierne wydzielanie sebum z gruczołów łojowych skóry. Pryszcz w uchu jest niezwykle bolesny i może ograniczać słuch. Oto kilka domowych sposobów jak poradzić sobie z pryszczem w uchu.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2291474&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

cytryna na przebarwienia

Domowe sposoby na blizny po trądziku

Problemy z cerą

Ponoć najskuteczniejsze na blizny potrądzikowe są zabiegi medycyny kosmetycznej. Laser, mikrodermabrazja, kolagen – te metody są popularne, ale i bardzo kosztowne. Niewiele osób wie jednak, że przebarwień po trądziku można się pozbyć również domowym sposobem. Oto kilka propozycji.

wągry

Jak pozbyć się wągrów?

Cera tłusta

Wągry (zaskórniki) to rozszerzone pory, zatkane przez łój i zanieczyszczenia. Wągry występują głównie na twarzy - nosie, brodzie i czole. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na pozbycie się wągrów.

Gładka cera

Jak usunąć przebarwienia po pryszczach?

Cera młodzieńcza

Pojawienie się na twarzy wyprysku często uznajemy za katastrofę. Jednak gdy pryszcz zniknie, okazuje się, że prawdziwym problemem nie był on sam, ale przebarwienie jakie po nim zostało. Większość śladów po pryszczach samoistnie zniknie z czasem, ale bez naszej ingerencji może to potrwać rok lub nawet dłużej. Podobnie sytuacja ma się z bliznami potrądzikowymi. Te bywają szczególnie uciążliwe. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które pomogą ci je usunąć.