Rola diety w leczeniu trądziku

Pielęgnacja skóry
Trądzik to nie tylko nieestetyczna przypadłość dotykająca najczęściej nastolatków. To przewlekła choroba skóry, z którą trzeba zmagać się do końca życia. Leczenie trądziku jest długotrwałe i nie przynosi od razu pożądanych efektów. Warto pamiętać, że oprócz aplikowania specjalistycznych maści i antybiotyków, w leczeniu trądziku ważne jest również stosowanie odpowiedniej diety. Jakie produkty są pożądane, a których należy bezwzględnie unikać? Podpowiadamy.

Zalety stosowania węgla aktywnego na skórę

Pielęgnacja skóry
Masz problemy z cerą? Codziennie staczasz walkę z zaskórnikami, zatkanymi porami i nieestetycznymi wągrami na twarzy? Twoje włosy przetłuszczają się lub pokrywa je łupież? Jest na to jedno sprawdzone rozwiązanie - węgiel aktywny, czyli naturalna, w pełni bezpieczna substancja pozyskiwana z odpadków. Doskonale oczyszcza i zabija bakterie. Ponoć węgiel aktywny jest w stanie pochłonąć tysiąc razy więcej zanieczyszczeń niż wynosi jego ciężar! Stosowany codziennie daje zaskakujące efekty. Przyjrzyjmy się, jak może pomóc naszej cerze i włosom.

Naturalne zabiegi zwężające pory

Pielęgnacja cery
Zatkane pory to problem, na który skarży się wiele kobiet. I to nie tylko te, które mają problem z trądzikiem. Zatykaniu się porów szczególnie sprzyja mieszkanie w zanieczyszczonym mieście, a także nieodpowiednia dieta i styl życia. By zmniejszyć ich widoczność, nie musimy od razu umawiać się na zabieg do kosmetyczki. Warto skorzystać z dobrodziejstw natury i zastosować domowe metody. Przedstawiamy te najskuteczniejsze.
Likwidowanie pryszczy

Jak zlikwidować pryszcze w jeden dzień?

Trądzik

Jest kilka sposobów na pozbycie się pryszczy w jeden dzień. Większość z nich to metody całkowicie naturalne, dzięki którym zapobiegniesz dalszemu rozwojowi wyprysków na skórze. Przeczytaj poniższe wskazówki, a odkryjesz jak szybko pozbyć się niechcianych krostek.

sposoby na pryszcze

Domowe sposoby na pryszcze

Problemy z cerą

Pryszcze to częsty problem nie tylko młodzieży, ale i dorosłych. Poniżej przedstawiam kilka prostych kroków, których przestrzeganie pozwoli ci pozbyć się pryszczy w naturalny sposób.

wągry

Jak pozbyć się wągrów?

Cera tłusta

Wągry (zaskórniki) to rozszerzone pory, zatkane przez łój i zanieczyszczenia. Wągry występują głównie na twarzy - nosie, brodzie i czole. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na pozbycie się wągrów.

cytryna na przebarwienia

Domowe sposoby na blizny po trądziku

Problemy z cerą

Ponoć najskuteczniejsze na blizny potrądzikowe są zabiegi medycyny kosmetycznej. Laser, mikrodermabrazja, kolagen – te metody są popularne, ale i bardzo kosztowne. Niewiele osób wie jednak, że przebarwień po trądziku można się pozbyć również domowym sposobem. Oto kilka propozycji.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2385015&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

trądzik różowaty

Domowe sposoby na trądzik różowaty

Trądzik

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, która zazwyczaj dotyka obszarów twarzy takich jak czoło, policzki, nos i broda. Najczęściej pojawia się u kobiet w średnim wieku, które mają jasną karnację. Przypadłość ta często jest mylona z klasycznym trądzikiem, reakcją alergiczną lub innymi chorobami skóry.
Typowe objawy trądziku różowatego to zaczerwienienie skóry, uczucie pieczenia i swędzenia, drobne krostki lub większe wykwity skórne, zgrubiała i przesuszona skóra. Mogą one pojawiać się i znikać. Osoby z „zaleczonym” trądzikiem różowatym mogą mylnie uważać, że pozbyły się problemu, jednak przy braku odpowiedniej pielęgnacji cery choroba ta może ponownie uwidocznić się po kilku tygodniach, miesiącach, a nawet latach. Stąd też niezwykle istotne jest poznanie domowych sposobów walki z nią. Te najbardziej skuteczne znajdziesz poniżej.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2258035&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Gładka cera

Jak usunąć przebarwienia po pryszczach?

Cera młodzieńcza

Pojawienie się na twarzy wyprysku często uznajemy za katastrofę. Jednak gdy pryszcz zniknie, okazuje się, że prawdziwym problemem nie był on sam, ale przebarwienie jakie po nim zostało. Większość śladów po pryszczach samoistnie zniknie z czasem, ale bez naszej ingerencji może to potrwać rok lub nawet dłużej. Podobnie sytuacja ma się z bliznami potrądzikowymi. Te bywają szczególnie uciążliwe. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które pomogą ci je usunąć.

trądzik na ciele

Jak leczyć trądzik na plecach i ciele?

Trądzik
Znasz to uczucie, gdy wstajesz rano z łóżka i widzisz na swojej twarzy olbrzymi pryszcz, którego wieczorem jeszcze nie było? A teraz pomyśl sobie, że budzisz się, a takie pryszcze znajdują się na twoich plecach, klatce piersiowej, ramionach i pośladkach. Zastanawiasz się co to jest? Właśnie padłaś ofiarą trądziku. Tak, tak. Ta choroba dotyka nie tylko twarzy, ale również całego ciała – w tym najczęściej pleców. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak się jej pozbyć, przeczytaj poniższy artykuł.