Rośliny, które pielęgnują skórę lepiej niż kosmetyki

Pielęgnacja cery
Przyzwyczajeni do stosowania popularnych kosmetyków z drogerii zapomnieliśmy o sile natury. Niestety, większość z nas używa kosmetyków, w których mało jest naturalnych składników. Efekt? Zatkane pory, niedoskonałości i coraz więcej zmarszczek. Dla skóry najlepsza jest pielęgnacja naturalna. Przyzna to każdy kosmetolog i dermatolog. Warto zatem zamienić kosmetyki z drogerii na rośliny, których działanie przyniesie znacznie lepsze efekty. Podpowiadamy te najlepsze.

Jak złagodzić oparzenia słoneczne? Sprawdzone sposoby

Pielęgnacja cery
Rozpoczął się sezon na opalanie, a temperatury rosną z dnia na dzień. Gdy nie zabezpieczymy skóry w odpowiedni sposób, możemy ją uszkodzić. Lepiej oczywiście zapobiegać niż leczyć, ale co w przypadku, gdy "spaliliśmy" skórę na słońcu? Podpowiadamy sprawdzone sposoby łagodzenia oparzeń słonecznych.

Olej sojowy: Niezbędny w kuchni i kosmetyczce

Pielęgnacja cery
Soja jest coraz bardziej popularna, a wraz z nią produkty powstałe na jej bazie. Tej roślinie przypisuje wiele dobroczynnych właściwości dla naszego zdrowia: pozytywny wpływ na serce, skórę czy ogólne samopoczucie. Jednym z najzdrowszych produktów, które są pochodną soi, jest olej. Okazuje się, że robi furorę nie tylko w kuchni, ale i w kosmetyce. Ma niezwykły wpływ na urodę i zdrowie. Przyjrzyjmy się jego właściwościom i zastosowaniu.
Przebarwienia na twarzy

Jak usunąć przebarwienia z twarzy?

Przebarwienia

Masz przebarwienia na twarzy? W takim razie przeczytaj poniższy artykuł, a poznasz skuteczne metody na pozbycie się ich. Są to wyłącznie sposoby naturalne, a wszystko, czego potrzebujesz z pewnością znajdziesz w swojej kuchni.

 

Blizny - domowe sposoby

Domowe sposoby na blizny i przebarwienia

Przebarwienia

Prawie każdy z nas idzie przez życie z przynajmniej jedną blizną. Niektóre znikają po latach, inne zostają na zawsze. Widoczne blizny skutecznie zaniżają nasze poczucie własnej wartości. Niektóre z nich mogą być ukryte pod warstwą makijażu, inne mogą zostać usunięte operacyjnie, jeszcze inne znikną dzięki odpowiedniej terapii. Głębokie blizny, np. trądzikowe, są trudne do usunięcia. Istnieją jednak domowe sposoby, dzięki którym można zmniejszyć widoczność niektórych blizn i przebarwień. Oto one:

Gładka cera

Jak usunąć przebarwienia po pryszczach?

Cera młodzieńcza

Pojawienie się na twarzy wyprysku często uznajemy za katastrofę. Jednak gdy pryszcz zniknie, okazuje się, że prawdziwym problemem nie był on sam, ale przebarwienie jakie po nim zostało. Większość śladów po pryszczach samoistnie zniknie z czasem, ale bez naszej ingerencji może to potrwać rok lub nawet dłużej. Podobnie sytuacja ma się z bliznami potrądzikowymi. Te bywają szczególnie uciążliwe. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które pomogą ci je usunąć.

Pielęgnacja skóry

Prosty sposób jak rozjaśnić skórę na kolanach i łokciach

Przebarwienia
Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak pozbyć się ciemnej skóry na kolanach i łokciach? Jest to problem, który irytuje i brzydko wygląda. Co jednak można zrobić, aby się z nim pożegnać? Można tego dokonać w zaledwie godzinę.
jasna cera

Jak wybielić skórę?

Przebarwienia
Przebywanie na słońcu może spowodować wystąpienie przebarwień na skórze, które przybierają postać nieestetycznych plam. Na szczęście plamy te możemy wybielić za pomocą produktów, które są zwykle obecne w każdym domu.
farbowanie włosów

Jak pozbyć się plam ze skóry po farbie do włosów?

Przebarwienia
Farbowanie włosów to dość częsty zabieg kosmetyczny wielu pań. Dzięki różnego rodzaju farbom panie mogą zmieniać kolor włosów jak tylko często chcą. Pierwsze tego typu zabiegi były stosowane już w starożytności. Kobiety stosowały wtedy naturalnych barwników. Natomiast dość częstym problemem po farbowaniu włosów są pozostające na skórze plamy po farbie. Są one mniej widoczne na czubku głowy. Bardziej widać je w okolicy karku i czoła. Co zrobić gdy farba nie chce zmyć się? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek jak pozbyć się farby do włosów ze skóry głowy.
Ciemna skóra pod pachami

Domowe sposoby jak rozjaśnić skórę pod pachami

Przebarwienia

Wielu ludzi na całym świecie ma problem z ciemną skórą pod pachami, którą czasem określa się mianem rogowacenia ciemnego – schorzenia polegającego na ciemnieniu skóry. Większość z tych osób uważa swój problem za wstydliwy. Czasem powód powstawania ciemnej skóry jest bardzo prosty – może być to metoda depilacji, której używasz lub konkretny dezodorant. Włosy znajdujące się pod skórą po goleniu mogą nadawać skórze pod pachami ciemnego odcienia. Winowajcą może być też twój dezodorant. Niektóre składniki obecne w dezodorancie mogę wejść w reakcję ze skórą, co spowoduje jej pociemnienie. W takich przypadkach zmiana przyzwyczajeń może wyeliminować problem. Nie ważne jednak, co przyczynia się do powstawania ciemnej skóry pod twoimi pachami - jest nadzieja. Istnieje niezliczona ilość potwierdzonych naturalnych sposobów rozjaśnienia skóry pod pachami. Oto niektóre z nich: