Piegi /123RF/PICSEL

O czym świadczą przebarwienia na skórze?

Przebarwienia
Przebarwienia na skórze powstają wskutek różnych czynników. Mogą być wrodzone, gdyż odpowiadają za nie geny, pojawiają się także wraz z wiekiem. Najczęściej są wynikiem działania promieniowania UV oraz zaburzeń w produkowaniu melaniny – naturalnego barwnika znajdującego się w komórkach skóry. Choć nie wszystkie przebarwienia są groźne dla zdrowia, to obecność np. na twarzy może być źródłem kompleksów. Zawsze należy uważnie przyglądać się wszelkim zmianom powstającym na skórze, gdyż mogą świadczyć o groźnych chorobach. Na co należy zwracać uwagę? Kiedy należy mieć powód do niepokoju?

Pięć problemów ze skórą, które są efektem zaburzeń hormonalnych

Problemy z cerą
Hormony to jedne z najważniejszych substancji, które sterują naszym organizmem. Wpływają na metabolizm, poprawne działanie narządów, a nawet na wygląd i samopoczucie. Często są główną przyczyną tycia i popularnych problemów z cerą. Okazuje się, że nawet niewielkie zaburzenia hormonalne szybko objawiają się na skórze. Niestety, bywają mylone z przewlekłymi problemami dermatologicznymi czy alergią. Sprawdź, jak hormony wpływają na cerę i w jaki sposób najłatwiej wykryć schorzenia endokrynologiczne. Dowiedz się, o czym może świadczyć uporczywy trądzik, przebarwienia, nagłe pojawienie się zmarszczek czy cellulit.

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Przebarwienia
Cienie pod oczami są problemem wielu osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Za ich powstawanie odpowiada wiele czynników, takie jak zbyt mała ilość snu w ciągu doby, przemęczenie, nadużywanie wyskokowych trunków czy niedobory witamin lub alergie. Czasami cienie pod oczami mogą być również oznaką chorób, takich jak cukrzyca, anemia, ale są również wynikiem zwykłego kataru. Niestety, niektóre osoby mają także predyspozycje do ich powstawania, dlatego trzeba nauczyć się z nimi żyć oraz skutecznie je maskować. Co pomoże na cienie pod oczami?
Gładka cera

Jak usunąć przebarwienia po pryszczach?

Cera młodzieńcza

Pojawienie się na twarzy wyprysku często uznajemy za katastrofę. Jednak gdy pryszcz zniknie, okazuje się, że prawdziwym problemem nie był on sam, ale przebarwienie jakie po nim zostało. Większość śladów po pryszczach samoistnie zniknie z czasem, ale bez naszej ingerencji może to potrwać rok lub nawet dłużej. Podobnie sytuacja ma się z bliznami potrądzikowymi. Te bywają szczególnie uciążliwe. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które pomogą ci je usunąć.

Punkty rubinowe: Czym są i dlaczego powstają?

Skóra
Czerwone grudki, które nagle zaczynają pojawiać się na ciele, mogą nas nieźle wystraszyć. Nie należy od razu panikować. Punkty rubinowe nie są groźne, bo na ich tworzenie nie wpływają żadne choroby. Dlaczego więc powstają i jak należy się z nimi obchodzić? Jaki wpływ na pojawienie się punktów rubinowych mają czynniki genetyczne? Z jakiego powodu charakterystycznych czerwonych punkcików na ciele przybywa wraz z wiekiem? Dlaczego w sytuacji, gdy punkty rubinowe zaczynają krwawić lub swędzieć, trzeba niezwłocznie skonsultować się z dermatologiem? Odpowiedź na te oraz inne pytania dotyczące punktów rubinowych odpowiedź można znaleźć poniżej.
jasna cera

Jak wybielić skórę?

Przebarwienia
Przebywanie na słońcu może spowodować wystąpienie przebarwień na skórze, które przybierają postać nieestetycznych plam. Na szczęście plamy te możemy wybielić za pomocą produktów, które są zwykle obecne w każdym domu.
Blizny - domowe sposoby

Domowe sposoby na blizny i przebarwienia

Przebarwienia

Prawie każdy z nas idzie przez życie z przynajmniej jedną blizną. Niektóre znikają po latach, inne zostają na zawsze. Widoczne blizny skutecznie zaniżają nasze poczucie własnej wartości. Niektóre z nich mogą być ukryte pod warstwą makijażu, inne mogą zostać usunięte operacyjnie, jeszcze inne znikną dzięki odpowiedniej terapii. Głębokie blizny, np. trądzikowe, są trudne do usunięcia. Istnieją jednak domowe sposoby, dzięki którym można zmniejszyć widoczność niektórych blizn i przebarwień. Oto one:

Jak zrobić maseczkę z drożdży z dodatkiem soku z cytryny lub mleka?

Problemy z cerą
Masz cerę skłonna do wyprysków? Chcesz sprawić, by szybciej znikły? Zastanawiasz się, jak im zapobiec i w jaki sposób rozjaśnić powstałe po nich przebarwienia? Zastosuj tanią i banalnie prostą w przygotowaniu drożdżową maseczkę z sokiem z cytryny lub mlekiem. Pamiętaj tylko, by stosować ją w miarę regularnie.
przebarwienia po opalaniu

Jak pozbyć się blizn po opalaniu?

Przebarwienia
Czy wciąż wylegujesz się na słońcu w nadziei na uzyskanie ładnej, zdrowej i równej opalenizny? Wiedz, że nie tylko narażasz swoją skórę na niekorzystne działanie promieni słonecznych, ale też będziesz nosiła znamiona przesiadywania na słońcu w postaci oparzeń. Występują one jeśli zbyt długo przesiadujesz na słońcu lub nie zabezpieczysz odpowiednio skóry. Możesz więc zmagać się z czerwonymi plamami, pęcherzykami, brzydkimi liniami po opalaniu lub ciemnymi plamami. Oto kilka sposobów jak radzić sobie ze znamionami po opalaniu.

„Łzy Chios”: Olej mastyksowy, który potrafi zdziałać cuda

Cera tłusta
Mastiha (po grecku mastyks) to miękka żywica, którą uzyskuje się z drzew pistacji kleistej. Posiada cenne dla zdrowia i urody właściwości. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i antyseptycznie. Wspiera produkcję kolagenu, głęboko oczyszcza skórę, zwalcza pojawiające się na niej przebarwienia i chroni ją przed procesami starzenia. Olejek mastyksowy posiada również inne korzystne dla zdrowia zastosowania. Sprawdź, dlaczego zyskuje coraz większą popularność.