Kosmetyki zawierające składniki odzwierzęce

Kosmetyki dla Pań
Producenci kosmetyków wciąż pracują nad udoskonaleniem swoich specyfików, by zapewnić klientom jak najlepszy efekt: gładką, jędrną i pozbawioną niedoskonałości skórę, lśniące i mocne włosy oraz zdrowe paznokcie. Liczy się nie tylko piękny wygląd, ale przede wszystkim lepsze samopoczucie. Świadomość stosowania kosmetyków porównywanych do „eliksiru młodości” poprawia nastrój i podnosi poczucie własnej wartości. Producenci wykorzystują także panujący od lat trend na naturalne składniki, które potrafią zdziałać cuda. Prawdziwym hitem stają się nietypowe substancje pochodzenia zwierzęcego. Jak na naszą urodę wpływa śluz ślimaków czy jad żmii?

Smocza krew: Właściwości i zastosowania

Pielęgnacja cery
Pod tajemniczo brzmiącą nazwą "smocza krew” kryje się olejek wytwarzany z żywicy amazońskiego drzewa Croton lechleri. Substancja od stuleci wykorzystywana była przez rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej, obecnie zyskała miano leku botanicznego i używa się jej w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Smocza krew wykazuje bowiem silne właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwwirusowe. Z powodzeniem wykorzystuje się ją do zwalczania dolegliwości skórnych oraz uciążliwych schorzeń, takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Sprawdź, czym jest "peruwiański lek" i jakie są jego zastosowania.

Woda termalna: Właściwości i zastosowania

Pielęgnacja cery
Woda termalna to naturalny i niezwykle cenny kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji cery. Zawiera mnóstwo wartościowych minerałów, które odżywiają, nawilżają i oczyszczają skórę. Woda z głębi ziemi jest szczególnie polecana osobom z alergią, skłonnościami do podrażnień oraz zmagającym się z nadmiernym wydzielaniem sebum. Może ją jednak stosować każdy – jest szczególnie przydatna w upalne dni, ponieważ świetnie odświeża skórę, a także nawilża ją - na przykład gdy spędzamy dużo czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach. Co zawiera woda termalna i jakie są jej zastosowania?
ucho pryszcze

3 domowe sposoby na pryszcze w uchu

Problemy Dermatologiczne

Nie dość, że pryszcze pojawiają się na twarzy, co gorsze czasem pojawiają się na uchu lub wewnątrz. Pryszcze lub trądzik to choroba skóry, którą wywołuje nadmierne wydzielanie sebum z gruczołów łojowych skóry. Pryszcz w uchu jest niezwykle bolesny i może ograniczać słuch. Oto kilka domowych sposobów jak poradzić sobie z pryszczem w uchu.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2291474&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Dokuczliwe otarcia

Domowe sposoby na otarcia skóry

Choroby skóry

Otarcia to jedne z najczęstszych uszkodzeń skóry, które powstają na skutek przesunięcia skóry po twardej, szorstkiej powierzchni lub w wyniku nadmiernego ocierania się skóry o pewne części garderoby. Chociaż nie są groźne, to towarzyszy im często ból, krwawienie, pieczenie lub wysypka, a nieleczone mogą prowadzić do infekcji lub trwałego uszkodzenia skóry. Pewne czynniki mogą też pogorszyć stan uszkodzonej skóry: pocenie się, wilgoć, zbyt wysoka lub niska temperatura, suchość powietrza. Otarcia mogą pojawić się na kolanach, łokciach, udach (wtedy jest to zazwyczaj efekt intensywnych ćwiczeń lub nieszczęśliwego, drobnego wypadku), a także pod pachami lub w okolicach pachwin (w tym przypadku winowajcą jest źle dobrana bielizna lub nadwaga). Na otarcia bardziej narażone są też osoby z wrażliwą i suchą skórą. Aby złagodzić ból i pieczenie towarzyszące otarciom, można wypróbować kilka prostych sposobów domowych. Należy zastanowić się również, co jest przyczyną ich powstawania i spróbować ją całkowicie wyeliminować lub złagodzić jej skutki.

wysypka pod piersiami

4 domowe sposoby na wysypkę pod piersiami

Medycyna Naturalna
Wysypka pod biustem jest dość częstym problemem. Jest to forma podrażnienia skóry i charakteryzuje się zapaleniem fałdy skórnej. Powodem powstania wysypki jest nadmiar potu, ciepło, brak przepływu powietrza i noszenie źle dopasowanego biustonosza powodującego obcieranie naskórka. Dodatkowo czynniki takie jak gorąco, wilgotność i otyłość powodują ten problem. Powstaje środowisko doskonałe dla infekcji grzybiczych i bakteryjnych. Aby się ich pozbyć i im zapobiegać poznaj domowe parę domowych sposobów na radzenie sobie z tym problemem.
kaszak

6 domowych sposobów na usuwanie kaszaków

Medycyna Naturalna
Cysta naskórkowa, zwana również kaszakiem pojawia się najczęściej na twarzy, szyi oraz na plecach. Rosną bardzo powoli i zwykle nie wymagają specjalnej kuracji. Dopiero w przypadku, gdy pojawi się zakażenie należy ją wyleczyć lub usunąć. Nie zawsze trzeba wybierać rozwiązanie chirurgiczne. W medycynie ludowej znajdziemy kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na cysty. Poniżej znajdziesz najlepsze domowe sposoby, które pomogą ci się ich pozbyć.
Włókniaki usuwanie

Jak pozbyć się włókniaka domowym sposobem?

Skóra
Kurzajki i włókniaki mogą być denerwujące. Nie tylko są nieatrakcyjne, ale łatwo pomylić je z guzami złośliwymi. Na szczęście włókniaki to łagodne guzy pojawiające się na skórze. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, w jaki sposób je usunąć.
golenie nóg

Domowe sposoby na wrastające włoski

Usuwanie włosów
Problem z wrastającymi włoskami najczęściej pojawia się u osób o cienkich lub kręconych włosach. Po goleniu lub depilacji włoski zamiast odrastać i przebić się ponad powierzchnię skóry skręcają się i wrastają w nią. Często prowadzi to do zapalenia mieszków włosowych objawiającego się powstawaniem czerwonych krostek, często wypełnionych ropą. Skóra w tym miejscu jest zaczerwieniona, opuchnięta i podrażniona. Do wrastania włosków najczęściej dochodzi w miejscach, z których pozbywamy się niechcianego owłosienia, tj. nogi, pachy, bikini czy broda. Stany zapalne mogą skutkować powstawaniem blizn, których trudno się później pozbyć. Istnieje jednak kilka domowych sposobów na wrastające włoski. Dowiesz się o nich poniżej.
leczenie brodawek octem

Jak usunąć brodawki domowym sposobem?

Choroby skóry
Brodawka to zmiana skórna w postaci grudkowatej narośli. Jej rozmiary mogą wahać się od kilku milimetrów do 2-3 cm. Narośl ta zazwyczaj nie jest złośliwa, ale dla wielu stanowi problem natury estetycznej. Brodawki najczęściej występują pod pachami, na karku, powiekach i brzuchu. Można usunąć je laserowo, poprzez elektrokoagulację (wypalanie prądem) lub wymrażanie. Na szczęście istnieje też skuteczny domowy sposób, żeby się ich pozbyć. A jest nim… ocet jabłkowy.