Dlaczego warto ucinać sobie drzemkę?

Pielęgnacja skóry
Każdy z nas ma czasami ochotę, by uciąć sobie choć kilkuminutową drzemkę w ciągu dnia. To nic dziwnego, ani tym bardziej nieodpowiedniego, a wręcz przeciwnie. Okazuje się, że regularnie praktykowane drzemki mają świetny wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie - samopoczucie i sprawność umysłową. Praktykowali je między innymi Albert Einstein i Winston Churchill. Oto kilka najważniejszych powodów, dla których warto ucinać sobie drzemki w ciągu dnia. Zapewniamy, że warto!

Dodatki do kąpieli, które sprawią, że będzie ona relaksująca i prozdrowotna

Pielęgnacja cery
Marzysz o relaksacyjnej, a jednocześnie prozdrowotnej kąpieli? Nie musisz kupować drogich usług do spa ani środków kosmetycznych. Wystarczy, że zaufasz naturze i dodasz do kąpieli kilka składników, które mają świetne właściwości dla naszego ciała i samopoczucia psychicznego. Podpowiadamy, jak sprawić, by nasza kąpiel poprawiła nam humor i zdrowie.

Naturalne sposoby nawilżania suchych pięt

Pielęgnacja skóry
Po lecie nasze pięty mogą być przesuszone, szczególnie, jeśli nie dbaliśmy o ich prawidłowe nawilżenie w okresie wakacyjnym. Suche i popękane pięty wyglądają nieestetycznie, szczególnie u kobiet. Jednak często zwykły krem nawilżający z drogerii nie wystarcza. Warto wtedy postawić na naturalne metody nawilżania stóp, które pomogą przywrócić naszym piętom piękny wygląd.
Sposób na popękane pięty

10 naturalnych sposobów na pękające pięty

Pielęgnacja dłoni i stóp

Popękane pięty i stopy to częsty problemem występujący u wielu ludzi. Zwykle spowodowany jest brakiem odpowiedniej ilości wilgoci w skórze. Chociaż sucha skóra na stopach to mało poważny problem medyczny, to dolegliwość ta może okazać się wyjątkowo kłopotliwa, zwłaszcza w lecie, kiedy nosisz lekkie buty i sandały. Niekiedy może to nawet prowadzić do infekcji - popękane stopy mogą stać się bardzo bolesne i utrudnić nam chodzenie. Na szczęście dolegliwość tą stosunkowo łatwo wyleczyć, przy pomocy kilku podstawowych substancji, dostępnych praktycznie w każdym domu. Przedstawiamy wam dziesięć naturalnych sposobów na walkę z pękającymi piętami i suchymi stopami. Mamy nadzieje, że okażą się one dla was użyteczne.

piękna cera

Jak mieć piękną cerę?

Problemy z cerą

To co najpiękniejsze jest naturalne. Oznacza to, że nie musisz nakładać na siebie siedmiu warstw makijażu, żeby twoja cera była gładka i piękna. Czy nie chciałabyś obudzić się rano wypoczęta i wyjść z domu bez konieczności robienia makijażu? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak mieć piękną cerę.

sposoby na opadające powieki

Prosty domowy sposób na opadające powieki

Zmarszczki

Czas jest dla każdego bezlitosny. Jego upływ szczególnie uwidacznia się w okolicach oczu. Zmarszczki, drobne linie i opadające powieki to najbardziej widoczne objawy jego upływu. Gdy się starzejemy, mięśnie i tkanki otaczające oko słabną i zaczynają opadać. Delikatna skóra wokół oczu traci swą elastyczność i zaczyna się robić obwisła i pomarszczona. Oczy sprawiają wrażenie zmęczonych i opuchniętych, co dodatkowo dodaje nam jeszcze kilka lat. Na szczęście nie jesteśmy skazane na całkowitą porażkę. Opadającym powiekom można zapobiec – i to bez interwencji chirurga, ani drogich zabiegów medycyny estetycznej. Wystarczy jeden prosty i naturalny składnik. Jaki? Tego dowiesz się z dalszej części lektury.

piłowanie paznokci

Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Manicure i Pedicure

Jeszcze kilka lat temu zdarzało mi się obgryzać paznokcie. Miały okropny kształt, a nawet po zaprzestaniu gryzienia były tak słabe i kruche, że wyglądały po prostu źle, to była tylko kwestia czasu żeby wrócić do tego okropnego nałogu. Dla każdego, kto cierpi z powodu słabych paznokci i innych z nimi związanych powodów mam siedem sposobów, które mają na celu ich wzmocnienie.

ucho pryszcze

3 domowe sposoby na pryszcze w uchu

Problemy Dermatologiczne

Nie dość, że pryszcze pojawiają się na twarzy, co gorsze czasem pojawiają się na uchu lub wewnątrz. Pryszcze lub trądzik to choroba skóry, którą wywołuje nadmierne wydzielanie sebum z gruczołów łojowych skóry. Pryszcz w uchu jest niezwykle bolesny i może ograniczać słuch. Oto kilka domowych sposobów jak poradzić sobie z pryszczem w uchu.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2291474&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Świąd skóry

Domowe sposoby na świąd skóry

Skóra
Świąd skóry jest częstą i niestety bardzo irytującą dolegliwością, która może być spowodowana wieloma przyczynami na przykład ugryzieniem owadów, reakcjami alergicznymi, poparzeniem słonecznym, infekcjami skóry, suchą i mokrą pogodą, lekami, chorobami, a nawet ciążą czy wiekiem. Kiedy czujesz, że coś cię swędzi, to pierwszą reakcją jest zapewne odruch, aby się podrapać. Jednak bardzo często przynosi to tymczasową ulgę i może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Na szczęście istnieje kilka domowych sposobów, które pomogą ci w pozbyciu się tej dolegliwości.
podrażnienie skóry

4 domowe sposoby na podrażnioną skórę po goleniu

Usuwanie włosów
Podczas golenia w szybki sposób chcemy pozbyć się jak najwięcej włosów. Niestety są tego konsekwencje, podrażnienia. Podrażnienie na skórze może przerodzić się w czerwoną wysypkę, może swędzieć i spuchnąć. Przyczyną podrażnień jest najczęściej tania i tępa maszynka, używanie twardego mydła lub golenie na sucho. Takie podrażnienie skóry może powodować duży dyskomfort. Na szczęście podrażnień można się pozbyć w szybki i naturalny sposób. W kolejnych częściach artykułu znajdziesz parę sposobów na złagodzenie podrażnienia.