Jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu

Jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu

Makijaż
Pędzle do makijażu powinny być zachowane w czystości nie tylko ze względów estetycznych, ale także higienicznych. Nikt przecież nie chce dotykać twarzy brudnymi pędzlami z zaschniętymi resztkami podkładu czy korektora, które są idealnym środowiskiem dla bakterii. Jak więc prawidłowo dbać o pędzle i myć je, aby służyły ci jak najdłużej? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Domowy płyn do demakijażu

Domowy płyn do demakijażu dla wrażliwej skóry

Makijaż
Dużo słyszy się o szkodliwości drogeryjnych kosmetyków. W ich skład wchodzą substancje toksyczne a nawet rakotwórcze. Jeżeli chcesz zadbać o swoje zdrowie, bezwarunkowo musisz sprawdzać skład kosmetyków które kupujesz. Oczywiście nie wszystkie są niebezpieczne, istnieje spora grupa ekologicznych kosmetyków, bez szkodliwych dodatków. Niestety ich cena jest znacznie wyższa od ceny zwykłych kosmetyków drogeryjnych. Możesz wypróbować również kosmetyków domowej roboty. Dobrym przykładem jest płyn do demakijażu, który nadaje się również do skóry wrażliwej.
triki kosmetyczne z łyżką

12 przydatnych trików kosmetycznych z łyżką

Makijaż
Co jest najbardziej użytecznym narzędziem w kosmetyce? Pędzle, szczotki czy inne gadżety? A co jeżeli najprzydatniejsze narzędzie wcale nie znajduje się w toaletce, a w szufladzie ze sztućcami? Najzwyklejsza łyżka, jest niezwykle funkcjonalnym narzędziem zarówno w kuchni jak i w kosmetyce. Przedstawiamy listę 12 sprytnych trików z wykorzystaniem łyżki.
Szybki make-up

Jak szybko poprawić wygląd?

Makijaż
Nie masz czasu na zrobienie dokładnego makijażu i świetnej fryzury? Żaden problem. Przedstawiam tu małe a skuteczne sposoby na szybką poprawę wyglądu.
gotycki makijaż

Jak zrobić gotycki makijaż?

Makijaż
Czarne włosy, blada cera, neowiktoriańskie ciuchy, wszystko to świadczy o tym, że dziewczyna jest gotką. Zanim jednak pobiegniesz do sklepu po czarny eyeliner i lakier do paznokci, musisz zdawać sobie sprawę z tego, na co się decydujesz. Prawdziwi goci nie znoszą pozerów. Wstrzymaj się więc z farbowaniem włosów i gotyckim makijażem, jeśli nie wiesz kim był Lord Byron lub nie czytałaś niczego sióstr Bronte. Jeśli jednak twoja decyzja jest w pełni świadoma, poniżej przedstawiam, w jaki sposób należy zrobić gotycki makijaż.
eyeliner w żelu

Jak odświeżyć zaschnięty eyeliner w żelu?

Makijaż
Eyeliner w żelu to doskonały sposób na perfekcyjne podkreślenie oczu. Ma on jednak jedną wadę - niesamowicie szybko wysycha. Jeśli w pośpiechu niedokładnie zamkniesz pojemniczek, eyeliner zaschnie tak bardzo, że użycie go zgodnie z przeznaczeniem będzie graniczyć z cudem. Nawet, gdy nakładasz eyeliner, warto do minimum ograniczyć jego kontakt z powietrzem (np. przykrywając pojemniczek nakrętką lub obracając go do góry dnem). Jednak co zrobić, gdy eyeliner zdążył już wyschnąć? Oto kilka sposobów jak przywrócić go do (u)życia.
korektor pod oczy

Jak używać korektora pod oczy?

Makijaż
Skóra pod oczami jest podatna na powstawanie ciemnych cieni, zmarszczek i pękających naczynek, zwłaszcza gdy spędzasz dużo czasu przed komputerem lub nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości snu. Cienie są trudne do usunięcia, ale można je łatwo zatuszować. Potrzebny jest ci korektor pod oczy i wiedza, jak go odpowiednio używać. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w tej poradzie.
Aishwarya Rai - oczy szeroko rozstawione

Makijaż oczu szeroko rozstawionych

Makijaż
Każdy kształt oczu jest piękny, ale żeby wydobyć z niego to, co najlepsze, należy nauczyć się sztuki makijażu. Mówiąc o oczach szeroko rozstawionych mamy na myśli oczy, których odległość od siebie jest większa, niż długość jednego oka. Na szczęście, jeśli opanujesz kilka trików, będziesz mogła optycznie zmniejszyć dystans między oczami i sprawić, że staną się one twoją mocną stroną. A wystarczy do tego jedna prosta rzecz – odpowiednie rozmieszczenie kolorów. Przeczytaj poniższy poradnik, a dowiesz się jak krok po kroku malować oczy szeroko rozstawione.
makijaż oczu

Jak rozjaśnić oczy?·

Makijaż
Jasne, wypoczęte oczy mają znaczenie zawsze, nawet wówczas, gdy zarwałaś noc albo na skutek godzin spędzonych przed komputerem dorobiłaś się ciemnych cieni pod oczami. Jeśli chcesz rozjaśnić oczy oraz optycznie je otworzyć, przeczytaj wskazówki zawarte poniżej. Dzięki nim twoje spojrzenie będzie idealne, niezależnie od okoliczności.
makijaż na Halloween

Jak zrobić makijaż na Halloween „last minute”?·

Przebrania na Halloween
Jeśli natłok codziennych obowiązków sprawił, że nie zdążyłaś pomyśleć o halloweenowej metamorfozie, nie wyrywaj włosów z głowy, nie rozpaczaj, ani nie wzywaj tajemnych mocy, by ruszyły ci na pomoc. Jeszcze nic straconego. Dzięki tej poradzie przekonasz się, że w bardzo szybki i prosty sposób zaledwie w kilka chwil wykonasz makijaż na Halloween „last minute”. Poniżej znajdziesz pięć propozycji.