perfumy

Jak przygotować się do zakupu perfum?

Perfumy i Zapachy
Wchodzisz do perfumerii i dostajesz oczopląsu! Tysiące flakonów, a w każdym inny zapach. Co wybrać, jak poruszać się w gąszczu aromatów i kuszących kształtów buteleczek? Najlepiej przygotować się wcześniej do odwiedzin w sklepie. Oto kilka praktycznych porad:
perfumy

Jak zrobić perfumy w domu?

Perfumy i Zapachy
Przygotuj bezpieczne i naturalne perfumy w domowym zaciszu. Będziesz potrzebowała zaledwie kilka składników. Receptura nie zawiera alkoholu, który czasem może podrażniać skórę. Kluczem do przygotowania pięknego zapachu jest użycie trzech nut zapachowych: nuty głowy, nuty serca i nuty głębi( bazy). Wąchając perfumy najpierw wyczuwamy nutę górną, czyli nutę głowy, potem środkową czyli nutę serca, a dopiero po 20 minutach ujawnia się nuta głębi.
perfumy

6 punktów na skórze, na których należy rozpylać perfumy

Perfumy i Zapachy
Zapach perfum to twoja wizytówka i ważnym jest to jak je stosować. Okazuje się, że nadgarstek to nie jedyny punkt na ciele, w którym powinno się rozpylać perfumy. Jeśli nauczysz się je używać mądrze i prawidłowo, twój zapach będzie długo unosił się w powietrzu. Poznaj 6 miejsc na ciele, w których powinno rozpylać się perfumy.
róże

Jak zrobić perfumy z płatków róż?

Perfumy i Zapachy
Perfumy są najprostszym sposobem na podkreślenie swojej tożsamości oraz doskonałym pomysłem na świetną zabawę. Posiadasz ogród różany? Zrób własne perfumy z płatków róż. Będziesz mogła cieszyć się aromatem swoich kwiatów przez cały rok. Taki samodzielnie stworzony zapach podkreśli twój styl i wyróżni cię spośród otoczenia. Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, które pomogą ci w stworzeniu wyjątkowego zapachu z płatków róż.
olejek zapachowy domowej roboty

Jak zrobić olejek zapachowy?

Masaże
Olejek zapachowy to idealna podkładka pod perfumy lub nawet alternatywa dla nich. Tworzenie własnego olejku zapachowego daje możliwość stworzenia nowego niepowtarzalnego zapachu, który doskonale będzie zgrywał się z twoją osobowością. To dobre rozwiązanie również dla tych osób, które do tej pory nie odnalazły ulubionego zapachu. Jest to również bardziej ekonomiczna droga do stworzenia jednorazowej nuty zapachowej lub zrobienia własnych podróbek drogich markowych perfum. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci stworzyć własny olejek zapachowy.
olejki eteryczne

Jak zrobić olejek?

Perfumy i Zapachy
Jak co roku, latem wyrasta mnóstwo świeżych, aromatycznych ziół i roślin, które można znakomicie wykorzystać w domowym przemyśle kosmetycznym. Warto rozejrzeć się wokoło po ogrodzie czy łące. Wiele ziół i kwiatów może wzbogacić aromatem wykonywane w domu perfumy, odświeżacze czy też produkty do aromaterapii. Sposób jest bardzo prosty, a przygotowanie aromatycznych ekstraktów daje wiele przyjemności, no i tanie składniki do naszych pachnideł.
Bez

Jak zrobić perfumy z kwiatów bzu?

Perfumy i Zapachy
Jeśli masz ogród, a nim krzewy bzu, możesz zachować ich zapach na dłużej. Nie wydając nawet złotówki przygotuj własne perfumy. Sprawią, że zapach wiosny będzie ci towarzyszył nawet, gdy spadnie pierwszy śnieg. Zrobienie takich perfum nie jest bardzo skomplikowane i wbrew pozorom nie wymaga dużego wysiłku. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku prostych zasad poniżej znajdziecie szczegółowe wskazów,ki, które pomogą wam w wykonaniu perfum z bzu na dwa sposoby.
Zapach

Jak pozbyć się zapachu perfum z ubrań?

Perfumy i Zapachy
Jednym z najważniejszych wyznaczników wysokiej jakości perfum jest ich trwałość. Lubimy kiedy nasza woda toaletowa pachnie długo i intensywnie, i w tym celu niejednokrotnie spryskujemy ubrania, szaliki i apaszki. Ale co zrobić kiedy nie chcemy już tego zapachu na tkaninie? Zapach dobrych perfum może utrzymywać się na ubraniu naprawdę długo, bo zawiera kosztowne, intensywne substancje zapachowe i utrwalacze. Utrzymuje się dłużej niż na skórze, której ciepło powoduje szybsze ulatnianie się aromatu, podobnie jak częste pocieranie i mycie w ciągu dnia. Dlatego nie ma sensu czekać aż sam wywietrzeje. Trzeba usunąć go przy pomocy kilku prostych sposobów:
Perfumy o owocowym zapachu

8 perfum o słodkim, owocowym zapachu na lato

Perfumy i Zapachy
Istnieją setki perfum o owocowym zapachu przez co ciężko jest wybrać te jedyne, które będą najlepsze dla nas. Jeśli szukasz ładnych perfum na lato, to sprawdź poniższą listę zawierającą najpiękniejsze, słodkie zapachy. Uważaj jednak z ich stosowaniem, gdyż faceci mogą cię przez przypadek zjeść!
Perfumy

Jak się perfumować?

Na co dzień
Używanie perfum, jest sztuką. Należy używać je w odpowiednich miejscach, aby zapach delikatnie się unosił, a nie spryskiwać się od stóp do głów duszącym zapachem. Pomożemy Ci nauczyć się nanosić perfumy, aby uzyskać pożądany efekt.