Domowe sposoby na siwe włosy

Domowe środki skuteczne w ukrywaniu siwych włosów

Pielęgnacja włosów
Białe lub jaśniejsze włosy, które pojawiają się u kobiet i mężczyzn po 40 roku życia, rzadko są powodem do radości. Dla wielu osób są one symbolem nadchodzącej starości. Jeśli na twojej głowie pojawiły się pierwsze siwe włosy, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Pokażemy ci kilka najbardziej efektywnych sposobów na ich ukrycie. Co powoduje pojawianie się siwych włosów? Jak już wspominaliśmy są one wyraźną oznaką starzenia się, zdarzają się jednak również u niektórych młodych ludzi, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Zjawisko to jest łatwiej dostrzegalne u osób z ciemnymi włosami. Podobnie jak w przypadku zmarszczek ludzie szukają coraz to nowych sposobów na ich wyeliminowanie lub ukrycie. Siwienia naszych włosów nie da się uniknąć, jednak możliwe jest opóźnienie tego procesu. Wystarczy pokryć włosy naturalnym barwnikiem lub wykorzystać kilka naturalnych produktów, dostępnych praktycznie w każdym domu. Upływ czasu jest główną przyczyną siwienia włosów. Wiek, w którym zaczynają się one pojawiać, zależy od naszych genów, odziedziczonych po matce. Jeśli więc twoja matka miała dużo siwych włosów w stosunkowo młodym wieku, to bardzo prawdopodobne jest, że proces ten zacznie się u ciebie przed czterdziestką. Główną tego przyczyną są braki melaniny - naturalnego pigmentu - która nadaje naszym włosom ich kolor. Proces ten mogą w dodatku przyśpieszyć takie czynniki, jak stres i niezdrowy styl życia. Mówi się również, że stan naszych włosów może pogorszyć częste spożywanie rafinowanej mąki i cukrów. Teza ta nie została jednak całkowicie potwierdzona. Siwe włosy występują częściej i szybciej pojawiają się u kobiet niż u mężczyzn. Większość ludzi stosuje jednak te same metody ich ukrycia.
włosy po trwałej

Jak dbać o włosy po trwałej?

Trwała ondulacja
Długi czas zastanawiałaś się czy nie poddać swoich włosów trwałej ondulacji i w końcu się zdecydowałaś. Dzięki temu zyskałaś całkiem nowy wygląd i wszyscy wokół prawią ci komplementy. Musisz jednak wiedzieć, że włosy po trwałej wymagają specjalnej pielęgnacji w porównaniu z włosami naturalnymi. Wynika to z faktu zastosowania podczas robienia trwałej wielu szkodliwych dla włosów chemikaliów. Troska o włosy po trwałej nie jest wcale taka trudna, lecz z pewnością będziesz musiała podjąć pewne dodatkowe wysiłki. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak dbać o włosy po trwałej ondulacji.
Jak wybrać dobry salon fryzjerski?

Jak wybrać dobry salon fryzjerski?

Farbowanie włosów
Chcesz zrobić sobie nową fryzurę, podciąć włosy czy ufarbować? Pewnie nieraz zastanawiasz się, do którego zakładu fryzjerskiego się wybrać. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe. Powierzamy swoje włosy i w konsekwencji swój przyszły wygląd w ręce osoby, której praktycznie nie znamy. Z tego powodu dobrze jest zdecydować się na salon do którego będziemy chodzić przez dłuższy okres czasu. Fryzjer pozna nas i nasze wymagania, dobierze fryzurę, a my za każdym razem będziemy wychodzić od niego zadowoleni.
Trwała ondulacja

Jak pielęgnować włosy po trwałej?

Trwała ondulacja
Trwała ondulacja znów weszła do łask. Dzięki trwałej włosy łatwiej się układają, są bardziej puszyste a fryzura zyskuje na objętości. Jeśli masz trwałą lub jesteś zdecydowana na to aby sobie ją zrobić, dowiedz się jak pielęgnować włosy po zabiegu.