Co oznaczają pryszcze na twarzy?

Codzienna higiena
Trądzik najczęściej kojarzony jest z wiekiem młodzieńczym, kiedy to wypryski wprawiają w kompleksy wielu nastolatków. Choć po wkroczeniu w dorosłość problem często mija, może powrócić w każdym wieku. Przyczyną nie zawsze są niewłaściwa higiena czy problemy hormonalne. Trądzik na twarzy może być pierwszym symptomem wielu schorzeń. Co oznaczają pryszcze na poszczególnych częściach twarzy? Sprawdźmy.

Długie paznokcie a higiena w czasie pandemii

Codzienna higiena
Długie paznokcie – zarówno naturalne, jak i sztuczne stały się w ostatnich latach bardzo modne. Dzięki żelowym hybrydom wiele kobiet cieszy się oryginalnie pomalowanymi i zadbanymi paznokciami. Niestety podczas pandemii koronawirusa taka ozdoba dłoni może zwiększać ryzyko zachorowania na Covid-19. Wszystko dlatego, że zachowanie higieny przy długich paznokciach jest o wiele trudniejsze i bardziej kłopotliwe. Sprawdź, dlaczego lepiej skrócić paznokcie i jak samodzielnie zdjąć hybrydy.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Po całym dniu chodzenia w butach, nasze stopy mogą wydzielać nieprzyjemny zapach. Problem jest szczególnie wstydliwy, gdy kogoś odwiedzamy - wtedy całe towarzystwo czuje się niekomfortowo. Istnieje kilka przyczyn, które wpływają na to, jaką woń wydzielają nasze stopy. Warto je wyeliminować, a jeśli to nie pomoże, z pomocą przychodzą skuteczne metody na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu. Co należy zrobić? Przekonajmy się.
Mięta właściwości

6 sposobów jak wykorzystać miętę

Przyprawy
Nie wiesz, co zrobić z obfitością mięty, która rośnie w twoim ogrodzie?Mięta jest bardzo aromatyczna i orzeźwiająca. Oto kilka prostych i szybkich sposobów na jej wykorzystanie:
Płyn do płukania ust

17 zaskakujących zastosowań płynu do płukania ust

Codzienna higiena
Płyn do płukania ust znajduje się prawdopodobnie w każdym domu. Nie służy jednak wyłącznie do usuwania płytki nazębnej i zapewniania świeżego oddechu. Jest to wielofunkcyjny produkt, którego możesz użyć niemal do wszystkiego. Przygotowaliśmy listę 17 zaskakujących zastosowań płynu do płukania ust. Spróbuj wszystkich, a zobaczysz, że działają.
biały nalot język

10 sposobów na biały nalot na języku

Higiena jamy ustnej
Czy twój język jest suchy? Czy może masz również nieświeży oddech? Suchy język wygląda jak podziurawiony ser oraz pojawia się na nim biały nalot. Prawidłowo wyglądający język powinien być różowy i pokryty małymi brodawkami. Język jest silnymi mięśniem, który pomaga nam przełykać, mówić i oczywiście wyczuwać smak. Biała powłoka na języku powoduje pewien dyskomfort i jest wynikiem wielu problemów. Co jest przyczyną suchego języka i jak temu zapobiegać? Odpowiedź poznasz z dalszej części artykułu.
Dokuczliwe otarcia

Domowe sposoby na otarcia skóry

Choroby skóry

Otarcia to jedne z najczęstszych uszkodzeń skóry, które powstają na skutek przesunięcia skóry po twardej, szorstkiej powierzchni lub w wyniku nadmiernego ocierania się skóry o pewne części garderoby. Chociaż nie są groźne, to towarzyszy im często ból, krwawienie, pieczenie lub wysypka, a nieleczone mogą prowadzić do infekcji lub trwałego uszkodzenia skóry. Pewne czynniki mogą też pogorszyć stan uszkodzonej skóry: pocenie się, wilgoć, zbyt wysoka lub niska temperatura, suchość powietrza. Otarcia mogą pojawić się na kolanach, łokciach, udach (wtedy jest to zazwyczaj efekt intensywnych ćwiczeń lub nieszczęśliwego, drobnego wypadku), a także pod pachami lub w okolicach pachwin (w tym przypadku winowajcą jest źle dobrana bielizna lub nadwaga). Na otarcia bardziej narażone są też osoby z wrażliwą i suchą skórą. Aby złagodzić ból i pieczenie towarzyszące otarciom, można wypróbować kilka prostych sposobów domowych. Należy zastanowić się również, co jest przyczyną ich powstawania i spróbować ją całkowicie wyeliminować lub złagodzić jej skutki.

Dezynfekcja rąk

Dlaczego nie warto stosować środków do dezynfekcji rąk?

Problemy Dermatologiczne
Jeżeli nie do końca jesteś przekonany do używania środków do dezynfekcji rąk lub po prostu chcesz dowiedzieć się trochę więcej o tych tajemniczych specyfikach, koniecznie przeczytaj poniższy tekst! Wymieniliśmy w nim kilka faktów, które udowodnią, iż korzystanie z nich nie jest najlepszym pomysłem.
Jak zrobić mydło w płynie

Jak zamienić kostkę mydła w mydło do rąk w płynie?

Codzienna higiena
To rzecz uciążliwa dla wielu ludzi: ten ostatni kawałek mydła, który zostaje po użyciu niemal całej jego kostki.Już się nie pieni jak wcześniej, ale szkoda nam wyrzucać za każdym razem takie kawałeczki. Zamiast starać się go zużyć do końca, ryzykując niedokładne umycie się, może spróbujesz wykorzystać te kawałki i zrobić z nich mydło w płynie do rąk? Łatwiej je użyć w takiej postaci i ponieważ będziesz je stosować tylko do rąk, nie musi się bardzo pienić. Jak zamienić kostkę mydła w mydło w płynie do rąk?
Makijaż bez makijażu

6 powodów dlaczego warto zrezygnować z makijażu

Makijaż
Dwa lata temu całkowicie zrezygnowałam z makijażu. Nie dlatego, że chciałam coś udowodnić lub z jakiegoś doniosłego powodu. Po prostu poczułam, że już go nie potrzebuję. Nie chciałam poprawiać swojego wyglądu za pomocą błyszczących cieni do powiek i ukrywać niedoskonałości skóry pod grubą warstwą pudru. Teraz mogę z przekonaniem powiedzieć, że bez makijażu czuję się bardziej sexy i zdecydowanie bardziej pewna siebie. Nie chcę oczywiście okazać braku szacunku tym wszystkim dziewczynom, które lubią się malować. Przygotowałam jednak krótką listę sześciu powodów, dla których warto z niego zrezygnować - co najmniej na tydzień.