Sześć błędów popełnianych przy wyborze bielizny

Codzienna higiena
Bielizna jest wbrew pozorom najważniejszą częścią naszej garderoby i codziennego ubioru. Okrywa nasze okolice intymne, które potrzebują odpowiedniej ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Odpowiednio dobrana zapewnia naszej skórze dopływ powietrza i zapobiega rozwojowi bakterii, które mogą wywoływać niebezpieczne infekcje. Niestety wiele kobiet ma problem z odpowiednim doborem bielizny. Notorycznie popełniamy te same błędy, które skutkują dolegliwościami okolic intymnych, a także brakiem komfortu, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Przedstawiamy sześć najczęściej popełnianych błędów przy wyborze bielizny, których warto unikać.

Niezdrowe przedmioty codziennego użytku

Codzienna higiena
Pewnie nie wszyscy o tym wiemy, ale niektóre z przedmiotów codziennego użytku są wręcz skupiskami bakterii i zarazków oraz doskonałym środowiskiem dla rozwoju grzyba. Wniosek nasuwa się sam: są wyjątkowo niebezpieczne dla naszego zdrowia! Z używania części z nich niestety nie możemy zrezygnować. Jednak należy pamiętać, by dokładnie czyścić je i odkażać. Poniżej prezentujemy listę przedmiotów codziennego użytku, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia.

Dlaczego lepiej stosować gaziki niż płatki kosmetyczne?

Pielęgnacja cery
W oczyszczaniu naszej skóry ważny jest nie tylko kosmetyk, który stosujemy, ale także materiał, jakiego używamy do tej czynności. Obecnie, najpopularniejsze niewątpliwie są płatki kosmetyczne. Kobiety dobierają ich kształt i grubość wedle swoich upodobań. Okazuje się jednak, że pokochane przez większość kobiet bawełniane płatki, nie są wcale tak zdrowe i bezpieczne jak nam się wydaje. Wykonane ze słabej jakości materiału, mogą powodować uczulenia i podrażnienia skóry. Nie jesteśmy jednak skazane na ich stosowanie! Dermatolodzy podkreślają, że doskonałą i przede wszystkim zdrowszą alternatywą są gaziki. Poniżej udowadniamy dlaczego.
biały nalot język

10 sposobów na biały nalot na języku

Higiena jamy ustnej
Czy twój język jest suchy? Czy może masz również nieświeży oddech? Suchy język wygląda jak podziurawiony ser oraz pojawia się na nim biały nalot. Prawidłowo wyglądający język powinien być różowy i pokryty małymi brodawkami. Język jest silnymi mięśniem, który pomaga nam przełykać, mówić i oczywiście wyczuwać smak. Biała powłoka na języku powoduje pewien dyskomfort i jest wynikiem wielu problemów. Co jest przyczyną suchego języka i jak temu zapobiegać? Odpowiedź poznasz z dalszej części artykułu.
Dokuczliwe otarcia

Domowe sposoby na otarcia skóry

Choroby skóry
Otarcia to jedne z najczęstszych uszkodzeń skóry, które powstają na skutek przesunięcia skóry po twardej, szorstkiej powierzchni lub w wyniku nadmiernego ocierania się skóry o pewne części garderoby. Chociaż nie są groźne, to towarzyszy im często ból, krwawienie, pieczenie lub wysypka, a nieleczone mogą prowadzić do infekcji lub trwałego uszkodzenia skóry. Pewne czynniki mogą też pogorszyć stan uszkodzonej skóry: pocenie się, wilgoć, zbyt wysoka lub niska temperatura, suchość powietrza. Otarcia mogą pojawić się na kolanach, łokciach, udach (wtedy jest to zazwyczaj efekt intensywnych ćwiczeń lub nieszczęśliwego, drobnego wypadku), a także pod pachami lub w okolicach pachwin (w tym przypadku winowajcą jest źle dobrana bielizna lub nadwaga). Na otarcia bardziej narażone są też osoby z wrażliwą i suchą skórą. Aby złagodzić ból i pieczenie towarzyszące otarciom, można wypróbować kilka prostych sposobów domowych. Należy zastanowić się również, co jest przyczyną ich powstawania i spróbować ją całkowicie wyeliminować lub złagodzić jej skutki.
Płyn do płukania ust

17 zaskakujących zastosowań płynu do płukania ust

Codzienna higiena
Płyn do płukania ust znajduje się prawdopodobnie w każdym domu. Nie służy jednak wyłącznie do usuwania płytki nazębnej i zapewniania świeżego oddechu. Jest to wielofunkcyjny produkt, którego możesz użyć niemal do wszystkiego. Przygotowaliśmy listę 17 zaskakujących zastosowań płynu do płukania ust. Spróbuj wszystkich, a zobaczysz, że działają.
Zimny prysznic zalety

10 zalet zimnego prysznica

Codzienna higiena
Woda to źródło życia. Odgrywa ona ogromną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Pijąc wodę nawadniasz swoje ciało, dbasz o zdrowszą skórę oraz ułatwiasz funkcjonowanie swojego organizmu. Jednak zalety wody sięgają dalej niż tylko konsumpcja do wewnątrz. Musisz wiedzieć, że zewnętrzny kontakt z wodą również niesie wiele korzyści zdrowotnych. Prysznic to higieniczny i zdrowy zabieg, który należy powtarzać każdego dnia. Generalnie wolimy brać prysznic w ciepłej lub gorącej wodzie, ponieważ to nas relaksuje. Jednakże bardziej zalecane jest mycie się w zimnej wodzie, ponieważ udowodniono, że woda o niższej temperaturze korzystniej wpływa na naszą skórę oraz niektóre funkcje organizmu. W niniejszym artykule prezentujemy korzyści zdrowotne wynikające z brania zimnego prysznica.
Mięta właściwości

6 sposobów jak wykorzystać miętę

Przyprawy
Nie wiesz, co zrobić z obfitością mięty, która rośnie w twoim ogrodzie?Mięta jest bardzo aromatyczna i orzeźwiająca. Oto kilka prostych i szybkich sposobów na jej wykorzystanie:
stopy

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp?

Codzienna higiena
Im na dworze jest cieplej, tym trudniej nam utrzymać stopy w należytej czystości, tym bardziej, gdy nie możemy pozwolić sobie na ubranie sandałów. Nieprzyjemna woń dla niektórych jest większym problemem, niż dla innych, a bez wątpienia dla każdego jest problemem wstydliwym.
spirytus salicylowy

Praktyczne zastosowania spirytusu salicylowego

Codzienna higiena
Alkohol skażony, inaczej alkohol do nacierania, jest spirytusem chirurgicznym, który można znaleźć w większości aptek i sklepach internetowych. Używa się go do leczenia zadrapań, ale ma również wiele innych zastosowań. Dowiedz się, do czego możesz go użyć.