Jak prawidłowo czyścić uszy?

Codzienna higiena
Uczucie zatkania, niedosłuch oraz ból mogą być wynikiem nadmiaru woskowiny w przewodzie słuchowym. Dlatego podczas codziennej pielęgnacji, nie powinno się pomijać mycia uszu. Niestety, wielu z nas w tym celu używa patyczka kosmetycznego, który się do tego celu nie nadaje. Jego nieumiejętne stosowanie może wzmóc wydzielanie woskowiny, spowodować powstanie czopu, a także uszkodzić błonę bębenkową. Dlatego trzeba zerwać ze starymi przyzwyczajeniami i myć uszy w prawidłowy sposób.

Co oznaczają pryszcze na twarzy?

Codzienna higiena
Trądzik najczęściej kojarzony jest z wiekiem młodzieńczym, kiedy to wypryski wprawiają w kompleksy wielu nastolatków. Choć po wkroczeniu w dorosłość problem często mija, może powrócić w każdym wieku. Przyczyną nie zawsze są niewłaściwa higiena czy problemy hormonalne. Trądzik na twarzy może być pierwszym symptomem wielu schorzeń. Co oznaczają pryszcze na poszczególnych częściach twarzy? Sprawdźmy.

Długie paznokcie a higiena w czasie pandemii

Codzienna higiena
Długie paznokcie – zarówno naturalne, jak i sztuczne stały się w ostatnich latach bardzo modne. Dzięki żelowym hybrydom wiele kobiet cieszy się oryginalnie pomalowanymi i zadbanymi paznokciami. Niestety podczas pandemii koronawirusa taka ozdoba dłoni może zwiększać ryzyko zachorowania na Covid-19. Wszystko dlatego, że zachowanie higieny przy długich paznokciach jest o wiele trudniejsze i bardziej kłopotliwe. Sprawdź, dlaczego lepiej skrócić paznokcie i jak samodzielnie zdjąć hybrydy.
Mięta właściwości

6 sposobów jak wykorzystać miętę

Przyprawy
Nie wiesz, co zrobić z obfitością mięty, która rośnie w twoim ogrodzie?Mięta jest bardzo aromatyczna i orzeźwiająca. Oto kilka prostych i szybkich sposobów na jej wykorzystanie:
Dokuczliwe otarcia

Domowe sposoby na otarcia skóry

Choroby skóry

Otarcia to jedne z najczęstszych uszkodzeń skóry, które powstają na skutek przesunięcia skóry po twardej, szorstkiej powierzchni lub w wyniku nadmiernego ocierania się skóry o pewne części garderoby. Chociaż nie są groźne, to towarzyszy im często ból, krwawienie, pieczenie lub wysypka, a nieleczone mogą prowadzić do infekcji lub trwałego uszkodzenia skóry. Pewne czynniki mogą też pogorszyć stan uszkodzonej skóry: pocenie się, wilgoć, zbyt wysoka lub niska temperatura, suchość powietrza. Otarcia mogą pojawić się na kolanach, łokciach, udach (wtedy jest to zazwyczaj efekt intensywnych ćwiczeń lub nieszczęśliwego, drobnego wypadku), a także pod pachami lub w okolicach pachwin (w tym przypadku winowajcą jest źle dobrana bielizna lub nadwaga). Na otarcia bardziej narażone są też osoby z wrażliwą i suchą skórą. Aby złagodzić ból i pieczenie towarzyszące otarciom, można wypróbować kilka prostych sposobów domowych. Należy zastanowić się również, co jest przyczyną ich powstawania i spróbować ją całkowicie wyeliminować lub złagodzić jej skutki.

Płyn do płukania ust

17 zaskakujących zastosowań płynu do płukania ust

Codzienna higiena
Płyn do płukania ust znajduje się prawdopodobnie w każdym domu. Nie służy jednak wyłącznie do usuwania płytki nazębnej i zapewniania świeżego oddechu. Jest to wielofunkcyjny produkt, którego możesz użyć niemal do wszystkiego. Przygotowaliśmy listę 17 zaskakujących zastosowań płynu do płukania ust. Spróbuj wszystkich, a zobaczysz, że działają.
Jak zrobić mydło w płynie

Jak zamienić kostkę mydła w mydło do rąk w płynie?

Codzienna higiena
To rzecz uciążliwa dla wielu ludzi: ten ostatni kawałek mydła, który zostaje po użyciu niemal całej jego kostki.Już się nie pieni jak wcześniej, ale szkoda nam wyrzucać za każdym razem takie kawałeczki. Zamiast starać się go zużyć do końca, ryzykując niedokładne umycie się, może spróbujesz wykorzystać te kawałki i zrobić z nich mydło w płynie do rąk? Łatwiej je użyć w takiej postaci i ponieważ będziesz je stosować tylko do rąk, nie musi się bardzo pienić. Jak zamienić kostkę mydła w mydło w płynie do rąk?
biały nalot język

10 sposobów na biały nalot na języku

Higiena jamy ustnej
Czy twój język jest suchy? Czy może masz również nieświeży oddech? Suchy język wygląda jak podziurawiony ser oraz pojawia się na nim biały nalot. Prawidłowo wyglądający język powinien być różowy i pokryty małymi brodawkami. Język jest silnymi mięśniem, który pomaga nam przełykać, mówić i oczywiście wyczuwać smak. Biała powłoka na języku powoduje pewien dyskomfort i jest wynikiem wielu problemów. Co jest przyczyną suchego języka i jak temu zapobiegać? Odpowiedź poznasz z dalszej części artykułu.
Ocet z płatków róży

Jakie właściwości ma ocet różany

Codzienna higiena
Wokół mojego domu rośnie mnóstwo róż i ciągle eksperymentuję z ich wykorzystywaniem. Płatki róż są urocze, gdy posypiemy nimi sałatkę, są wspaniałe do wytwarzania mydła, a na moim stole w kuchni zawsze gości wielki bukiet od dzieci w wazonie. Jednak jednym z najlepszych sposobów ich wykorzystania jest przyrządzenie octu z płatków róży. Bardzo łatwo go zrobić. Po prostu zbierz pełen słoik świeżych płatków różanych (zawsze pozostawiam je na werandzie, aby upewnić się, że nie zostały w nich żadne owady. Ocet z owadów – to nie brzmi zachęcająco!). Podgrzej ocet na wolnym ogniu, a następnie wsyp płatki do garnka, tak by cały ocet został zakryty. Przykryj miksturę folią stretch, a następnie pokrywką i postaw w ciemnym, chłodnym miejscu aż pojawi się pożądany kolor – trwa to od tygodnia do 6 tygodni. Przecedź i przelej do ładnych szklanych buteleczek, w których możesz przechowywać ocet, a także podarować jako miły prezent.
Dezynfekcja rąk

Dlaczego nie warto stosować środków do dezynfekcji rąk?

Problemy Dermatologiczne
Jeżeli nie do końca jesteś przekonany do używania środków do dezynfekcji rąk lub po prostu chcesz dowiedzieć się trochę więcej o tych tajemniczych specyfikach, koniecznie przeczytaj poniższy tekst! Wymieniliśmy w nim kilka faktów, które udowodnią, iż korzystanie z nich nie jest najlepszym pomysłem.