niemowlak w kąpieli

Kosmetyki do kąpieli dla dzieci - jakie wybrać?

Pielęgnacja Niemowlaka
Młodzi rodzice nie mają łatwego życia. Muszą w krótkim czasie opanować szereg nowych czynności, jak np. kąpiel, przewijanie, karmienie i ubieranie niemowlęcia. Zadania te nie są trudne, ale na początku mogą niektórych stresować. Rodziców czeka też wybór odpowiednich preparatów do pielęgnacji maluszka, a to – wbrew pozorom – nie jest takie łatwe. W drogeriach i supermarketach półki aż uginają się od różnych kosmetyków – także tych do kąpieli dziecka. Często wielu z nas, będąc w sklepie, nie wie, na który płyn do mycia dziecka się zdecydować.
pielęgnacja niemowlęcia

Pielęgnacja uszu niemowlaka - najważniejsze zasady

Pielęgnacja Niemowlaka
Przyszli lub świeżo upieczeni rodzice często zastanawiają się, jak powinna wyglądać pielęgnacja maluszka. Jednym z jej etapów jest czyszczenie uszu dziecka. Nie wszyscy wiedzą, że uszka niemowlęcia wystarczy myć tylko z zewnątrz. Wnętrze ucha oczyszcza się samo, wydzielając woskowinę zawierającą substancje zapobiegające rozwojowi bakterii i grzybów. Zasycha ona w minigrudki, które przesuwają się na zewnątrz i wypadają z przewodu słuchowego.
chusteczki nawilżane

Jakie chusteczki nawilżane dla niemowląt wybrać?

Pielęgnacja Niemowlaka
Dla większości świeżo upieczonych mam chusteczki dla niemowląt to produkt pierwszej potrzeby. Przydają się w tylu sytuacjach: do mycia pupy maluszka w czasie przewijania, ale również do przetarcia mu buzi. Sprawdzają się też w przypadku nieco starszych dzieci – na spacerze można przetrzeć nimi rączki smyka, który właśnie wyszedł z piaskownicy, a w domu – podsunąć mu je w toalecie zamiast papieru toaletowego. Choć w sklepach znajdziesz dziesiątki produktów tego typu, nie kupuj ich na chybił trafił. Są bowiem chusteczki zwykłe i te do „zadań specjalnych”. Z balsamem na podrażnienia, bezzapachowe – dla alergika, wielofunkcyjne – dla starszaka. Z szerokiego asortymentu pomożemy ci wybrać te najlepsze dla twojego dziecka.
mycie włosów niemowlaka

Jak często myć włosy niemowlakowi?

Pielęgnacja Niemowlaka
Świeżo upieczone mamy często zastanawiają się jak odpowiednio pielęgnować główkę dziecka. Czy powinno się ją myć maleństwu codziennie? - skoro nie ma ono na głowie zbyt wielu włosów? Czy tak częste mycie włosków niemowlaka nie wpłynie negatywnie na stan jego skóry? A może wręcz przeciwnie - jest szczególnie wskazane? I w końcu: jaką szczoteczkę do delikatnych włosów maluszka najlepiej wybrać?
pielęgnacja pupy niemowlaka

Kosmetyki do pielęgnacji pupy niemowlaka - jakie wybrać?

Pielęgnacja Niemowlaka
W drogeriach jest ich mnóstwo, dlatego trudno ci wybrać ten, który będzie idealny dla twojego dziecka. Dzięki naszej ściągawce dowiesz się, jaki preparat najlepiej się sprawdzi. Skóra małego dziecka jest delikatna i bardzo wrażliwa, dlatego łatwo ulega podrażnieniom. Na te problemy najbardziej narażone są pośladki malca. Dlaczego? Przez 24 godziny na dobę są szczelnie zakryte pieluszką, więc pozbawione dopływu powietrza. W dodatku ciągle stykają się z moczem i kupką, które mają działanie silnie drażniące.
niemowlę w kąpieli

Jak myć okolice intymne dziewczynki?

Pielęgnacja Niemowlaka
Jesteś świeżo upieczoną mamą dziewczynki? Ktoś zwrócił ci uwagę, że źle myjesz pupę swojej córeczce? Dowiedziałaś się, że zawsze powinno się zaczynać od przodu, a pośladki myć na końcu i zastanawiasz się, czy to prawda? Przeczytaj ten krótki tekst, a już nie będziesz mieć takich wątpliwości. Przy okazji dowiesz się też, jakich kosmetyków powinnaś używać, by nie podrażnić skóry dziecka.
mycie włosów u niemowlaka

Jak myć głowę niemowlakowi, żeby nie płakał?

Pielęgnacja Niemowlaka
Skóra na główce niemowlęcia poci się i brudzi podobnie jak reszta ciała. Dlatego, chociaż na początku może to nie być zbyt łatwe, trzeba myć ją regularnie: w przypadku niemowlęcia co 1-2 dni, roczne dziecko wymaga tego ok. 2-3 razy w tygodniu. Latem maluch powinien mieć codziennie mytą główkę (to, w jakim jest wieku i ile ma włosków, nie ma większego znaczenia). Rytuał mycia pomaga też usunąć kurz i pyłki roślin, które mogłyby wywołać uczulenie u małego alergika. Nie każdy maluszek z entuzjazmem poddaje się temu zabiegowi. Radzimy, jak pielęgnować jego włoski, żeby stało się to przyjemnością, a nie wyłącznie przykrym obowiązkiem.