Niezawodne sposoby na rozdwajające się paznokcie

Pielęgnacja skóry
Kruche, miękkie i przede wszystkim nadmiernie rozdwajające się paznokcie to częsty problem natury estetycznej i pierwszy symptom niedoborów kluczowych witamin i minerałów w organizmie. Dieta uboga w magnez, cynk, wapń, krzem oraz witaminy B, A, E czy C to największy wróg płytki paznokciowej. Równie zgubne okazują się także niedostateczne nawodnienie, niewłaściwa pielęgnacja dłoni i wpływ negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak detergenty czy wahania temperatur. Ratunkiem dla osłabionych paznokci mogą okazać się nie tylko specjalistyczne preparaty czy drogie kosmetyki, ale także w pełni naturalne substancje, które zwykle są dostępne w domu i kosztują grosze. Sprawdź, jak wykorzystać w regeneracji płytki paznokciowej olejek rycynowy, oliwę z oliwek, ocet jabłkowy, olejek herbaciany, aloes, a nawet piwo.

Jak zapobiec łamaniu się paznokci?

Malowanie paznokci
Zadbane dłonie i paznokcie to prawdziwa wizytówka każdego człowieka. Niestety, niezdrowy styl życia objawia się często łamliwością i rozdwajaniem się paznokci. Najczęstszą przyczyną tego zjawiska są niedobory cynku, wapnia, witaminy A i E. Kondycję skóry i paznokci pogarsza również przewlekły stres, a także groźne choroby, takie jak łuszczyca, grzybica, schorzenia wątroby lub trzustki. Paznokcie niszczymy również przez nieprawidłowe zabiegi pielęgnacyjne i nadużywanie zmywaczy do lakieru lub zanurzanie dłoni bez rękawiczek w silnych detergentach. Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami? Jak zapobiec ich łamaniu się i rozdwajaniu?

Jak pozbyć się kurzajek?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Kurzajki to nieestetyczne brodawki, które pojawiają się na skórze – najczęściej na dłoniach i podeszwach stóp. Ich przyczyną jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), który odpowiada między innymi za rozwój raka szyjki macicy. Na szczęście brodawki tworzące się na skórze nie są niebezpieczne i nie przekształcają się w złośliwy nowotwór. Są jednak bardzo zaraźliwe, a do tego mogą wywoływać uciążliwy ból, zwłaszcza podczas chodzenia. Ich usuwanie wymaga regularnych zabiegów i nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Poznaj sprawdzone sposoby na kurzajki i dowiedz się, jak usunąć te nieestetyczne narośle.
obcinanie paznokci

Jak prawidłowo zmiękczyć paznokcie u stóp?

Pielęgnacja dłoni i stóp

Przycinanie paznokci u stóp bywa trudne. Jeśli nie są one wystarczająco miękkie, mogą się złamać, ukruszyć lub przełamać. Odpowiednio zmiękczone paznokcie to dobry sposób, aby zapobiec późniejszym problemom i upewnić się, że paznokcie wyglądają zdrowo i estetycznie. Zmiękczenie paznokci jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak to zrobić.

Nogi

Jak leczyć naderwany paznokieć?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Czasami się zdarza, że ktoś nam nadepnie na paznokieć lub się w niego uderzymy. Zwykle nie dzieje się nic poważnego jednak bywa i tak, że paznokieć się złamie lub w części oderwie od skóry. Oczywiście krew się leje a ból jest prawie nie do zniesienia, jednak nie ma się czym przejmować - ból szybko minie a paznokieć odrośnie. Poniżej kilka wskazówek jak postępować z naderwanym paznokciem:
pęcherzyki na paznokciach

Jak uniknąć pęcherzyków powietrza na lakierze do paznokci?

Pielęgnacja dłoni i stóp

To takie irytujące, gdy pomaluje się paznokcie wybranym kolorem lakieru, a po pewnym czasie pojawiają się na nich pęcherzyki powietrza. Myślę, że nie jedna z Was zna ten problem. Ale na szczęście, są pewne triki, które można zastosować, aby uniknąć takich sytuacji. Znajdziesz je poniżej.

grzybica paznokci

Jak pozbyć się grzybicy paznokci z pomocą wody utlenionej?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Masz grzybicę paznokci? Szukasz naturalnego i skutecznego środka? Wszystko czego potrzebujesz to woda utleniona. Ten płyn działa antyseptycznie, dezynfekuje i odkaża. Woda utleniona to twój wybawiciel. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się jak ją stosować.
popękane pięty

Jak stosować aspirynę na popękane pięty?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Stopy mogą popękać z powodu niewłaściwej pielęgnacji, braku witamin, noszenia niewygodnych butów, a także zaburzeń metabolicznych. Taki stan powoduje wiele niedogodności i sprawia, że stopy stają się brzydkie. Mamy dla ciebie radę, domowy środek na pęknięte stopy, modzele i odciski. Potrzebujesz tylko trzech składników, aspiryny, alkoholu i trochę cierpliwości. Oto sposób na pożegnanie brzydkich stóp.
piłowanie paznokci

Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Manicure i Pedicure

Jeszcze kilka lat temu zdarzało mi się obgryzać paznokcie. Miały okropny kształt, a nawet po zaprzestaniu gryzienia były tak słabe i kruche, że wyglądały po prostu źle, to była tylko kwestia czasu żeby wrócić do tego okropnego nałogu. Dla każdego, kto cierpi z powodu słabych paznokci i innych z nimi związanych powodów mam siedem sposobów, które mają na celu ich wzmocnienie.

obgryzanie paznokci

8 najlepszych sposobów na obgryzanie paznokci

Pielęgnacja dłoni i stóp
Obgryzanie paznokci to paskudny nawyk, który można zaobserwować u osób z różnych grup wiekowych. Często obgryzanie paznokci jest czynnością, która wykonywana jest całkowicie nieświadomie. Powodami obgryzania paznokci może być frustracja, stres, samotność, niepokój czy też nuda. Nadmierne obgryzanie może prowadzić do zniszczenia nie tylko paznokci, ale też  skórek. Żeby pozbyć się tego złego nawyku, warto wypróbować kilku domowych środków.