Jak prawidłowo zmiękczyć paznokcie u stóp?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Wydawać by się mogło, że pielęgnacja paznokci u stóp nie sprawia większego problemu. Jednak, aby dobrze je przyciąć, trzeba je odpowiednio zmiękczyć. To sprawi, że łatwiej będzie je przygotować do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak usunięcie skórek czy nałożenie odżywek czy warstwy lakieru. Namoczenie stóp i zmiękczenie paznokci jest istotne, ponieważ zminimalizuje to ryzyko ich ewentualnego wrastania, a także odpryskiwania płytki i skrócenia czasu na ich regenerację. Zatem, jak prawidłowo zmiękczyć paznokcie u stóp?

Jak dbać o dłonie jesienią i zimą?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Jesienią i zimą nasze dłonie narażone są na niesprzyjające warunki pogodowe: niskie temperatury, wiatr, deszcz czy śnieg. Skóra staje się odwodniona i przesuszona, często też zaczerwieniona i podrażniona. Jest także podatna na odmrożenie i pękanie. W czasie epidemii koronawirusa jej wysuszeniu sprzyja używanie mydeł i płynów antybakteryjnych do dezynfekcji. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja dłoni w okresie jesienno-zimowym, aby były zadbane i miłe w dotyku. Należy przede wszystkim chronić je przed szkodliwymi czynnikami, m.in. nosząc rękawiczki, ale też stosować różnorakie zabiegi nawilżające. Bez problemu możemy zrobić to w domu przy użyciu łatwo dostępnych produktów. Jak więc zregenerować skórę dłoni i zapewnić im dobrą kondycję?

Domowe sposoby na szorstkie pięty

Pielęgnacja dłoni i stóp
Pięty często stają się suche i szorstkie, przez co stanowią niemały problem kosmetyczny. Wyglądają bardzo nieefektownie i są niemiłe w dotyku, a z czasem mogą jeszcze bardziej rogowacieć i pękać. Wtedy wywołują dodatkowo ból i dyskomfort. W lecie skóra pięt staje się sucha od słońca, natomiast w okresie jesienno-zimowym źle wpływają na nią mrozy i brak witaminy D. Dlatego też pięty wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by były gładkie i nawilżone. Niekoniecznie trzeba wydawać dużo pieniędzy na kosmetyczkę i drogie preparaty. Warto sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby na szorstkie pięty. Oto najlepsze z nich.
obcinanie paznokci

Jak prawidłowo zmiękczyć paznokcie u stóp?

Pielęgnacja dłoni i stóp

Przycinanie paznokci u stóp bywa trudne. Jeśli nie są one wystarczająco miękkie, mogą się złamać, ukruszyć lub przełamać. Odpowiednio zmiękczone paznokcie to dobry sposób, aby zapobiec późniejszym problemom i upewnić się, że paznokcie wyglądają zdrowo i estetycznie. Zmiękczenie paznokci jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak to zrobić.

grzybica paznokci

Jak pozbyć się grzybicy paznokci z pomocą wody utlenionej?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Masz grzybicę paznokci? Szukasz naturalnego i skutecznego środka? Wszystko czego potrzebujesz to woda utleniona. Ten płyn działa antyseptycznie, dezynfekuje i odkaża. Woda utleniona to twój wybawiciel. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się jak ją stosować.
Nogi

Jak leczyć naderwany paznokieć?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Czasami się zdarza, że ktoś nam nadepnie na paznokieć lub się w niego uderzymy. Zwykle nie dzieje się nic poważnego jednak bywa i tak, że paznokieć się złamie lub w części oderwie od skóry. Oczywiście krew się leje a ból jest prawie nie do zniesienia, jednak nie ma się czym przejmować - ból szybko minie a paznokieć odrośnie. Poniżej kilka wskazówek jak postępować z naderwanym paznokciem:
piękna 50+

Jak być piękną po 50-tce?

Cera dojrzała
Dojrzałe kobiety jak najbardziej mogą wzbudzać zachwyt urodą. Dlatego, zamiast zazdrościć młodszym, które też będą przecież miały „dziesiąt” lat, warto zadbać o siebie! Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Jeśli umiejętnie podkreślisz swoje atuty, a zamaskujesz wady, nadal będziesz zachwycać otoczenie. Zaopatrz się w odpowiednie kosmetyki, zarówno te pielęgnacyjne, jak i kolorowe. Delikatny, a zarazem elegancki makijaż, zadbane dłonie, piękna fryzura to podstawa sukcesu - bez względu na wiek!
piłowanie paznokci

Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Manicure i Pedicure

Jeszcze kilka lat temu zdarzało mi się obgryzać paznokcie. Miały okropny kształt, a nawet po zaprzestaniu gryzienia były tak słabe i kruche, że wyglądały po prostu źle, to była tylko kwestia czasu żeby wrócić do tego okropnego nałogu. Dla każdego, kto cierpi z powodu słabych paznokci i innych z nimi związanych powodów mam siedem sposobów, które mają na celu ich wzmocnienie.

obgryzanie paznokci

8 najlepszych sposobów na obgryzanie paznokci

Pielęgnacja dłoni i stóp
Obgryzanie paznokci to paskudny nawyk, który można zaobserwować u osób z różnych grup wiekowych. Często obgryzanie paznokci jest czynnością, która wykonywana jest całkowicie nieświadomie. Powodami obgryzania paznokci może być frustracja, stres, samotność, niepokój czy też nuda. Nadmierne obgryzanie może prowadzić do zniszczenia nie tylko paznokci, ale też  skórek. Żeby pozbyć się tego złego nawyku, warto wypróbować kilku domowych środków.
popękane pięty

Jak stosować aspirynę na popękane pięty?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Stopy mogą popękać z powodu niewłaściwej pielęgnacji, braku witamin, noszenia niewygodnych butów, a także zaburzeń metabolicznych. Taki stan powoduje wiele niedogodności i sprawia, że stopy stają się brzydkie. Mamy dla ciebie radę, domowy środek na pęknięte stopy, modzele i odciski. Potrzebujesz tylko trzech składników, aspiryny, alkoholu i trochę cierpliwości. Oto sposób na pożegnanie brzydkich stóp.