Zalety moczenia stóp w occie

Pielęgnacja dłoni i stóp
Nasze stopy, szczególnie jesienią i zimą, wymagają odpowiedniej higieny i pielęgnacji. Po dniu spędzonym w zabudowanych butach mają prawo, by czuć się zmęczone. Brak dostępu powietrza przez długi czas sprawia, że nasze stopy mogą być narażone na rozwój niebezpiecznych chorób skórnych, m. in. na grzybicy. Dlatego, w czasie zimnych dni powinniśmy przywiązywać szczególną uwagę do ich higieny. Wyjątkowo pomocne mogą okazać się kąpiele stóp w occie! Poniżej przedstawiamy korzyści płynące z ich stosowania.

Jak prawidłowo pielęgnować stopy?

Pielęgnacja skóry
Większość z nas codziennie bierze kąpiel, myje włosy nawet kilka razy w tygodniu, a także dokładnie oczyszcza skórę twarzy. Skupieni na tym, co widać na pierwszy rzut oka, często zapominamy o potrzebach naszych stóp. Niestety ich codzienne umycie nie wystarczy, by były w dobrej kondycji. Prawidłowa pielęgnacja stóp wymaga trochę czasu i zaangażowania, których efektem będą zdrowe i pięknie wyglądające stopy. Przedstawiamy kilka cennych rad jak prawidłowo dbać o stopy, by uchronić je przed poważnymi chorobami skórnymi oraz co zrobić, by wyglądały estetycznie i kusząco!

Jak skutecznie walczyć z haluksami?

Kości, Stawy i Mięśnie
Haluksy to schorzenie stopy, charakteryzujące się deformacją i bólem kości przy dużym palcu. Występuje przeważnie u kobiet, gdyż najczęstszym powodem powstawania haluksów jest chodzenie w szpilkach lub w nieprawidłowo wyprofilowanych butach. Nie oznacza to, że ta dolegliwość nie dotyczy również mężczyzn. Jednak nadal pozostają oni w znacznej mniejszości. Obecnie z powodu haluksów cierpi około cztery procent populacji. Schorzenie to jest wyjątkowo uciążliwe, ponieważ sprawia ból i często utrudnia normalne funkcjonowanie. Rodzaj leczenia haluksów zależy od stopnia zaawansowania choroby. W skrajnych przypadkach wykonuje się nawet operacje. Sprawdź, co należy wiedzieć o haluksach, by skutecznie z nimi walczyć.

Sposób na popękane pięty

10 naturalnych sposobów na pękające pięty

Pielęgnacja dłoni i stóp
Popękane pięty i stopy to częsty problemem występujący u wielu ludzi. Zwykle spowodowany jest brakiem odpowiedniej ilości wilgoci w skórze. Chociaż sucha skóra na stopach to mało poważny problem medyczny, to dolegliwość ta może okazać się wyjątkowo kłopotliwa, zwłaszcza w lecie, kiedy nosisz lekkie buty i sandały. Niekiedy może to nawet prowadzić do infekcji - popękane stopy mogą stać się bardzo bolesne i utrudnić nam chodzenie. Na szczęście dolegliwość tą stosunkowo łatwo wyleczyć, przy pomocy kilku podstawowych substancji, dostępnych praktycznie w każdym domu. Przedstawiamy wam dziesięć naturalnych sposobów na walkę z pękającymi piętami i suchymi stopami. Mamy nadzieje, że okażą się one dla was użyteczne.
piłowanie paznokci

Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Manicure i Pedicure
Jeszcze kilka lat temu zdarzało mi się obgryzać paznokcie. Miały okropny kształt, a nawet po zaprzestaniu gryzienia były tak słabe i kruche, że wyglądały po prostu źle, to była tylko kwestia czasu żeby wrócić do tego okropnego nałogu. Dla każdego, kto cierpi z powodu słabych paznokci i innych z nimi związanych powodów mam siedem sposobów, które mają na celu ich wzmocnienie.
zdrowie dłonie

Jak leczyć zastrzał palca?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Zastrzał jest ostrym procesem zapalnym palców ręki. Pojawia się ropne zapalenie tkanki wokół paznokci u rąk albo całych dłoni. Ropotwórcze zarazki często wnikają do wewnątrz przez małe skaleczenia, infekując ranę. Przewlekłą postać choroby wywołują grzyby pleśniowe białawe. Jeśli nie wiesz jak wyleczyć zastrzał paznokcia - ten artykuł jest dla Ciebie!
odciski sposoby

4 domowe sposoby na pozbycie się odcisków

Pielęgnacja dłoni i stóp
Odcisk na stopie to pęcherz wypełniony płynem, formujący się w górnych warstwach skóry. Najczęściej powstają na skutek powtarzanego tarcia w jednym miejscu. Dzieje się to po pokonaniu długich dystansów pieszo, bieganiu, powtarzalnym ruchu podczas ćwiczeń oraz po chodzeniu w starych lub źle dopasowanych butach. Innymi przyczynami może być wysoka temperatura, oparzenia słoneczne lub reakcje alergiczne. Odciski na stopie są bolesne i powodują dyskomfort, a nawet utrudnienie podczas chodzenia. W większości odciski goją się same. Jednak jest parę sposobów dzięki którym przyspieszysz okres leczenia. W artykule znajdziesz kilka domowych sposób na odciski.
leczenie popękanych pięt

Jak wyleczyć popękane pięty?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Popękane pięty są często spotykaną przypadłością spowodowaną przez zbyt suchą skórę lub niedobór witaminy A. Dla większości osób jest to problem wyłącznie kosmetyczny, jednak jeśli pęknięcia są głębokie może dojść do przedostawania się zarazków do ran. Poniżej znajdziesz sposoby na popękane pięty.
obcinanie paznokci

Jak prawidłowo zmiękczyć paznokcie u stóp?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Przycinanie paznokci u stóp bywa trudne. Jeśli nie są one wystarczająco miękkie, mogą się ułamać, ukruszyć lub przełamać. Odpowiednio zmiękczone paznokcie to dobry sposób, aby zapobiec późniejszym problemom i upewnić się, że paznokcie wyglądają zdrowo i estetycznie. Zmiękczenie paznokci jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak to zrobić.
naprawa paznokcia

Jak naprawić złamanego paznokcia?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Poniżej znajdziesz prosty instruktaż, dzięki któremu dowiesz się jak szybko poradzić sobie z nadłamanym paznokciem. Każdej z nas się to kiedyś zdarzyło, nie mówcie, że nie. No chyba, że cały czas nosicie krótkie paznokcie. Już nie musisz się martwić i obcinać paznokcia tuż przy skórze. Te dni minęły.