Jak wzmocnić paznokcie? Domowe sposoby

Higiena dzieci
Nie bez przyczyny mówi się, że dłonie - podobnie jak włosy - są najlepszą wizytówką kobiety. Oczywiście, pod warunkiem, że są zadbane. Jak przywrócić im dawny blask i sprawić, żeby prezentowały się pięknie? Wbrew pozorom wcale nie musisz sięgać po drogie preparaty z najwyższej półki, ani organizować wizyty u kosmetyczki. Wystarczy, że zaufasz sprawdzonym, naturalnym kosmetykom i odpowiednio je wykorzystasz. Wypróbuj poniższe metody, naprawdę warto!

Sprawdzone sposoby na nadpotliwość

Codzienna higiena
Nadpotliwość to jedna z najbardziej wstydliwych przypadłości. Według statystyk cierpi na nią około trzy procent populacji. Jej przyczyny mogą być różne - od zaburzeń na tle hormonalnym po poważne choroby. Powodem nadmiernego pocenia się mogą być również problemy neurologiczne. Nadpotliwość jest o tyle dokuczliwa, że powoduje dyskomfort fizyczny i psychiczny, a także często zmniejsza pewność siebie. Można walczyć z nią na wiele sposobów, w tym stosować środki farmakologiczne czy sprawdzone naturalne metody. My proponujemy kilka z tej drugiej grupy. Przyniosą ulgę w dokuczliwym problemie.

Zalety moczenia stóp w occie

Pielęgnacja dłoni i stóp
Nasze stopy, szczególnie jesienią i zimą, wymagają odpowiedniej higieny i pielęgnacji. Po dniu spędzonym w zabudowanych butach mają prawo, by czuć się zmęczone. Brak dostępu powietrza przez długi czas sprawia, że nasze stopy mogą być narażone na rozwój niebezpiecznych chorób skórnych, m. in. na grzybicy. Dlatego, w czasie zimnych dni powinniśmy przywiązywać szczególną uwagę do ich higieny. Wyjątkowo pomocne mogą okazać się kąpiele stóp w occie! Poniżej przedstawiamy korzyści płynące z ich stosowania.
Sposób na popękane pięty

10 naturalnych sposobów na pękające pięty

Pielęgnacja dłoni i stóp

Popękane pięty i stopy to częsty problemem występujący u wielu ludzi. Zwykle spowodowany jest brakiem odpowiedniej ilości wilgoci w skórze. Chociaż sucha skóra na stopach to mało poważny problem medyczny, to dolegliwość ta może okazać się wyjątkowo kłopotliwa, zwłaszcza w lecie, kiedy nosisz lekkie buty i sandały. Niekiedy może to nawet prowadzić do infekcji - popękane stopy mogą stać się bardzo bolesne i utrudnić nam chodzenie. Na szczęście dolegliwość tą stosunkowo łatwo wyleczyć, przy pomocy kilku podstawowych substancji, dostępnych praktycznie w każdym domu. Przedstawiamy wam dziesięć naturalnych sposobów na walkę z pękającymi piętami i suchymi stopami. Mamy nadzieje, że okażą się one dla was użyteczne.

odciski sposoby

4 domowe sposoby na pozbycie się odcisków

Pielęgnacja dłoni i stóp
Odcisk na stopie to pęcherz wypełniony płynem, formujący się w górnych warstwach skóry. Najczęściej powstają na skutek powtarzanego tarcia w jednym miejscu. Dzieje się to po pokonaniu długich dystansów pieszo, bieganiu, powtarzalnym ruchu podczas ćwiczeń oraz po chodzeniu w starych lub źle dopasowanych butach. Innymi przyczynami może być wysoka temperatura, oparzenia słoneczne lub reakcje alergiczne. Odciski na stopie są bolesne i powodują dyskomfort, a nawet utrudnienie podczas chodzenia. W większości odciski goją się same. Jednak jest parę sposobów dzięki którym przyspieszysz okres leczenia. W artykule znajdziesz kilka domowych sposób na odciski.
piłowanie paznokci

Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Manicure i Pedicure

Jeszcze kilka lat temu zdarzało mi się obgryzać paznokcie. Miały okropny kształt, a nawet po zaprzestaniu gryzienia były tak słabe i kruche, że wyglądały po prostu źle, to była tylko kwestia czasu żeby wrócić do tego okropnego nałogu. Dla każdego, kto cierpi z powodu słabych paznokci i innych z nimi związanych powodów mam siedem sposobów, które mają na celu ich wzmocnienie.

zdrowie dłonie

Jak leczyć zastrzał palca?

Pielęgnacja dłoni i stóp

Zastrzał jest ostrym procesem zapalnym palców ręki. Pojawia się ropne zapalenie tkanki wokół paznokci u rąk albo całych dłoni. Ropotwórcze zarazki często wnikają do wewnątrz przez małe skaleczenia, infekując ranę. Przewlekłą postać choroby wywołują grzyby pleśniowe białawe. Jeśli nie wiesz jak wyleczyć zastrzał paznokcia - ten artykuł jest dla Ciebie!

naprawa paznokcia

Jak naprawić złamanego paznokcia?

Pielęgnacja dłoni i stóp

Poniżej znajdziesz prosty instruktaż, dzięki któremu dowiesz się jak szybko poradzić sobie z nadłamanym paznokciem. Każdej z nas się to kiedyś zdarzyło, nie mówcie, że nie. No chyba, że cały czas nosicie krótkie paznokcie. Już nie musisz się martwić i obcinać paznokcia tuż przy skórze. Te dni minęły.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2295210&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

obcinanie paznokci

Jak prawidłowo zmiękczyć paznokcie u stóp?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Przycinanie paznokci u stóp bywa trudne. Jeśli nie są one wystarczająco miękkie, mogą się ułamać, ukruszyć lub przełamać. Odpowiednio zmiękczone paznokcie to dobry sposób, aby zapobiec późniejszym problemom i upewnić się, że paznokcie wyglądają zdrowo i estetycznie. Zmiękczenie paznokci jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak to zrobić.
grzybica paznokci

Jak pozbyć się grzybicy paznokci z pomocą wody utlenionej?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Masz grzybicę paznokci? Szukasz naturalnego i skutecznego środka? Wszystko czego potrzebujesz to woda utleniona. Ten płyn działa antyseptycznie, dezynfekuje i odkaża. Woda utleniona to twój wybawiciel. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się jak ją stosować.