lęki za kierownicą

Amaksofobia - objawy, leczenie

Zaburzenia Lękowe
Amaksofobia to strach przed prowadzeniem samochodu. Cierpią na nią początkujący kierowcy, ale też osoby, które przeżyły wypadek lub inne traumatyczne doświadczenie na drodze. Dobra wiadomość: ta fobia jest uleczalna. Trzeba tylko wybrać się do terapeuty, który pomoże uporać się nam z lękami.
jak starać się o odszkodowanie powypadkowe

Jak starać się o odszkodowanie powypadkowe?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Jeśli miałaś kiedyś poważny wypadek samochodowy, lub straciłaś kogoś bliskiego w wypadku, którego sprawca zbiegł, koniecznie przeczytaj ten artykuł, bo być może należy ci się wysokie odszkodowanie. Sąd Najwyższy (SN) wydał bowiem właśnie uchwałę wskazującą, że poszkodowani przez nieustalonych sprawców, którzy spowodowali zdarzenie o znamionach przestępstwa mają nie 3, a 20 lat na dochodzenie swoich roszczeń. Oznacza to, że powszechnie stosowana praktyka Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) jest nieprawidłowa.
Kolizja na drodze ja się zachować

Co robić po kolizji na drodze?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Wypadek samochodowy może, niestety, przytrafić się każdemu. Warto wiedzieć, jak wtedy należy się zachować. Jeśli kolizji ucierpiały jedynie pojazdy, nikt nie jest ranny i nie ma też problemu z określeniem, kto jest sprawcą, a kto poszkodowanym, nie musimy wzywać policji. Spychamy auta na pobocze, a jeśli to niemożliwe, musimy oznakować miejsce zdarzenia. Trzeba włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy (na autostradzie lub drodze ekspresowej w odległości 100 m od aut, na innych drogach poza obszarem zabudowanym 30–50 m, a w terenie zabudowanym - przy samochodzie).
Stłuczka samochodowa

Jak zachować się po stłuczce samochodowej?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków samochodowych. Jeżeli kiedykolwiek przytrafił Ci się jakiś wypadek lub stłuczka samochodowa, doskonale zdajesz sobie sprawę z następstw. Nie wiesz jak się zachować, jesteś przerażony. Często też dolegliwości, następstwa wypadku dokuczają już po wydarzeniu. Musisz zapamiętać jak najwięcej szczegółów, aby w razie potrzeby odtworzenie sytuacji było łatwiejsze, np. w razie ewentualnego postępowania sądowego. Pamiętaj jest kilka ważnych etapów, o których należy pamiętać w razie wypadku.
Nieostrożna jazda samochodem

Jak bezpiecznie jeździć samochodem?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Co to znaczy jeździć bezpiecznie? Bezpiecznie jeździć to znaczy nie popełniać własnych błędów i przygotować się na błędy innych. Tylko w ten sposób można uniknąć wypadków drogowych. Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy samochodem.
Stłuczka drogowa

Jak uniknąć wypadków drogowych?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Obowiązkiem każdego z nas jest unikać wypadków i niebezpiecznych sytuacji na drodze. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak to osiągnąć i nie mówimy tu o rzeczach absolutnie oczywistych.