wypadki

Co zrobić, jeśli zepsuł się samochód?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Wypadki czasem się zdarzają, mniej lub bardziej groźne, czasem to uszkodzenie mechaniczne, a czasem to zwykłe "złapanie gumy". Co zrobić gdy już dojdzie do wypadku? Zapoznaj się z listą rzeczy, które pozwolą oszczędzić czas, pieniądze a nawet życie.
lęki za kierownicą

Amaksofobia - objawy, leczenie

Zaburzenia Lękowe
Amaksofobia to strach przed prowadzeniem samochodu. Cierpią na nią początkujący kierowcy, ale też osoby, które przeżyły wypadek lub inne traumatyczne doświadczenie na drodze. Dobra wiadomość: ta fobia jest uleczalna. Trzeba tylko wybrać się do terapeuty, który pomoże uporać się nam z lękami.
jak starać się o odszkodowanie powypadkowe

Jak starać się o odszkodowanie powypadkowe?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Jeśli miałaś kiedyś poważny wypadek samochodowy, lub straciłaś kogoś bliskiego w wypadku, którego sprawca zbiegł, koniecznie przeczytaj ten artykuł, bo być może należy ci się wysokie odszkodowanie. Sąd Najwyższy (SN) wydał bowiem właśnie uchwałę wskazującą, że poszkodowani przez nieustalonych sprawców, którzy spowodowali zdarzenie o znamionach przestępstwa mają nie 3, a 20 lat na dochodzenie swoich roszczeń. Oznacza to, że powszechnie stosowana praktyka Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) jest nieprawidłowa.
Jazda samochodem

Jak prawidłowo kręcić kierownicą?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Czynność, wydawałoby się, banalna. Tym bardziej zaskakujące jest, jak wiele błędów popełniamy wykonując ją. Prawidłowe posługiwanie się kierownicą znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy.
Stłuczka samochodowa

Jak zachować się po stłuczce samochodowej?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków samochodowych. Jeżeli kiedykolwiek przytrafił Ci się jakiś wypadek lub stłuczka samochodowa, doskonale zdajesz sobie sprawę z następstw. Nie wiesz jak się zachować, jesteś przerażony. Często też dolegliwości, następstwa wypadku dokuczają już po wydarzeniu. Musisz zapamiętać jak najwięcej szczegółów, aby w razie potrzeby odtworzenie sytuacji było łatwiejsze, np. w razie ewentualnego postępowania sądowego. Pamiętaj jest kilka ważnych etapów, o których należy pamiętać w razie wypadku.
Nieostrożna jazda samochodem

Jak bezpiecznie jeździć samochodem?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Co to znaczy jeździć bezpiecznie? Bezpiecznie jeździć to znaczy nie popełniać własnych błędów i przygotować się na błędy innych. Tylko w ten sposób można uniknąć wypadków drogowych. Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy samochodem.
Stłuczka drogowa

Jak uniknąć wypadków drogowych?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Obowiązkiem każdego z nas jest unikać wypadków i niebezpiecznych sytuacji na drodze. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak to osiągnąć i nie mówimy tu o rzeczach absolutnie oczywistych.
wzywanie pomocy drogowej

Jak wezwać pomoc drogową?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Każdy kierowca samochodu niestety prędzej czy później spotka się z nieprzyjemną sytuacją na drodze, w której będzie musiał skorzystać z usług pomocy drogowej. Czy będzie to awaria samochodu, czy kolizja uniemożliwiająca dalszą jazdę, warto wiedzieć kilka rzeczy, aby nie przepłacać.
cofanie samochodem

Jak cofać samochodem?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Co czwarta kolizja ma związek z cofaniem, mimo, że nie przejeżdżamy więcej niż 2 kilometry rocznie na wstecznym. Oto, jak wykonywać ten manewr bezpiecznie.
zakaz wyprzedzania

Jak bezpiecznie wyprzedzać?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Wyprzedzanie to najbardziej niebezpieczny manewr - to każdy z nas słyszał setki razy. Nie każdy jednak bierze to sobie do serca i niektórzy wyprzedzają łamiąc po kilka przepisów na raz i stając się poważnym zagrożeniem na drodze.