samochód na chodniku

Jak wjeżdżać na krawężniki?

Nauka Jazdy
Parkowanie na krawężnikach to dla niektórych chleb powszedni. Liczba samochodów niestety rośnie odwrotnie proporcjonalnie do nowych miejsc parkingowych. Szukamy więc miejsc na chodnikach. Ale żeby na nie wjechać trzeba pokonać nierzadko wysoki krawężnik. Jak to zrobić, aby nie zepsuć zawieszenia dowiesz się poniżej.
jazda samochodem nocą

Jak bezpiecznie jeździć samochodem nocą?

Bezpieczna Jazda
Jazda nocą wydaje się być bardziej niebezpieczna niż jazda za dnia. I w sumie słusznie, choć w obu tych przypadkach trzeba zachować czujność, nie można sobie pozwolić na brak rozwagi. Podstawowa różnica między jazdą nocą, a za dnia to różnica w widoczności i warunkach jazdy. Jednak jazda nocą jest najogólniej mówiąc inna niż jazda w dzień. Mamy ograniczone pole widzenia, nie dostrzegamy wielu rzeczy w ciemności, tych które normalnie widzielibyśmy za dnia. Brak światła dziennego znacznie nas ogranicza. Jak zatem poradzić sobie z jazdą nocą? Jak się przygotować? Na co zwracać szczególną uwagę? Przeczytaj poniższe wskazówki, a znajdziesz odpowiedzi. Szczęśliwej drogi.
oszczędna jazda

Jak jeździć oszczędnie?

Doskonalenie Techniki Jazdy
Ceny paliwa rosną z każdym dniem, a jazda samochodem zaczyna stawać się dla nas luksusem. Istnieje jednak taki styl jazdy, który umożliwia nam poczynienie oszczędności w tym zakresie. Jak więc jeździć, aby jeździć ekonomicznie?
Progi zwalniające

Jak przejeżdżać przez progi zwalniające?

Nauka Jazdy
Dziura na dziurze i dziurą pogania – to pierwsza przeszkoda. Progi zwalniające, inaczej "śpiący policjanci" – to druga, też irytująca przeszkoda biorąc pod uwagę ilość samych dziur. Ma poprawić bezpieczeństwo i to się chwali, ale jak pokonać ją tak, by i zawieszenie czuło się bezpiecznie?
Pozycja za kierownicą

Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą?

Bezpieczna Jazda
Dopasowanie fotela i pozycji kierownicy jest niestety często ignorowane przez kierowców. Tymczasem ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Poświęć kilka chwil na prawidłowe ustawienie fotela i kierownicy, a bardzo szybko przekonasz się, że była to dobra decyzja.
jazda dieslem

Jak jeździć dieslem?

Doskonalenie Techniki Jazdy
Biorąc pod uwagę współczesne problemy z niedoborem paliw i koniecznością ograniczenia emisji spalin do środowiska, ludzie zaczęli szukać nowych możliwości napędzania swoich samochodów. Silniki diesla zasilane olejem napędowym są alternatywą dla zwykłych silników benzynowych.
ekonomiczna jazda samochodem

Jak jeździć ekonomicznie?

Doskonalenie Techniki Jazdy
Ceny paliw mogą w ciągu dnia podnieść się w górę lub też spaść na dół. Zapotrzebowanie na paliwa wzrasta, podczas gdy jego dostawa do kraju maleje. Dla nas, jako konsumentów, doskonałym rozwiązaniem jest znalezienie sposobu na zmniejszenie zużycia paliwa w naszym samochodzie. Ekonomiczne prowadzenie samochodu pomaga nam zaoszczędzić pieniądze. Planuj zatem każdy wyjazd z wyprzedzeniem i szukaj nowych rozwiązań, które będą bardziej ekonomiczne.
jazda po śniegu

Jak jeździć po śniegu?

Bezpieczna Jazda
Kiedy śnieg i lód pokrywają ulice dobrze jest wiedzieć jak jeździć bezpiecznie samochodem w trudnych warunkach. Poniżej znajdziesz kilka technik, które pomogą ci kontrolować swój samochód w zimie.
hamowanie biegami

Jak hamować biegami?

Bezpieczna Jazda
Hamowanie biegami (inaczej hamowanie silnikiem) polega na redukcji biegów i pozwala uniknąć poślizgu na śliskich powierzchniach (w zimie podczas jazdy po śniegu, lodzie).
bieszczady - jazda w terenie

Jak jeździć w terenie samochodem?·

Doskonalenie Techniki Jazdy
Zanim wyjedziesz swoim samochodem w bardziej wymagający teren sprawdź czy posiadasz odpowiednie wyposażenie. Podstawowymi narzędziami każdego terenowca są: łopata, lina, siekiera i podnośnik. Dzięki tym narzędziom będziesz w stanie wyciągnąć samochód z błotnej pułapki.
Przede wszystkim na wyprawę najlepiej wybierać się wraz z przyjaciółmi kilkoma samochodami, wtedy zawsze będziesz mógł liczyć na asekurację i pomoc w trudnej sytuacji. Jeżeli podróżujesz sam zadbaj o to by samochód był odpowiednio wyposażony w opony typu MT oraz wyciągarkę.